Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Bezoperacyjna korekta nosa nićmi

Bezoperacyjna korekta nosa nićmi
Centrum Medyczne VENO-MED Jendrysik, Kiełek
Specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, flebolog, międzynarodowy trener technik małoinwazyjnego liftingu nićmi Aptos, trener technik iniekcyjnych Merz oraz lipotransferu.
Utworzono: 29 paź 2019 · Zaktualizowano: 23 mar 2023

Operacja plastyczna nosa jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych w Polsce i na świecie. Pozwala ona korygować takie defekty jak na przykład garbek na nosie, zbyt szeroki nos czy opadający czubek. Obecnie medycyna estetyczna proponuje pacjentom inne, mniej inwazyjne rozwiązania, w tym korektę nosa nićmi liftingującymi. 

Nieinwazyjne metody korekcji nosa

Jeśli obawiamy się operacji i związanego z nią ryzyka powikłań oraz długiego okresu rekonwalescencji, możemy sięgnąć po metody nieinwazyjne, mniej obciążające organizm, a pozwalające na osiągnięcie zadowalającego efektu. Jedną z nich jest korekta kształtu nosa za pomocą nici.

Kiedy do chirurga?

Interwencja chirurga będzie niezbędna wtedy, gdy zmiana kształtu nosa nie jest możliwa bez naruszenia części chrzęstnej i kostnej. Również jeśli zależy nam na trwałym zwężeniu nasady nosa, czy też skorygowaniu długości, powinniśmy zdecydować się natradycyjną operację plastyczną nosa.

Korekta nosa nićmi

Nici liftingujące to uznany produkt na światowym rynku medycyny estetycznej. Zostały wynalezione w latach 90-tych ubiegłego wieku. Nici wykonane są z bezpiecznych materiałów, stosowanych w medycynie od lat.

Nici stałe wykonane są z polipropylenu. Nie wchłaniają się i są biokompatybline, czyli dobrze tolerowane przez organizm. Natomiast w składzie nici rozpuszczalnych znajduje się caprolac wykonany z kaprolaktonu i włókien kwasu polimlekowego. Rozpuszczają się one w ciągu roku i są w pełni biodegradowalne. Obecność tych substancji w tkankach stymuluje proces odbudowy włókien kolagenowo-elastynowych, poprawiając stopień gęstości i elastyczności skóry. 

Korekty nosa nosa możemy dokonać zarówno za pomocą nici rozpuszczalnych, jak i stałych.

Korekcja nosa aptos
Efekt korekcji nosa nićmi – zabieg wykonany przez dr Bożenę Jendrysik

Nici rozpuszczalne

Zastosowanie nici rozpuszczalnych w zabiegu korekcji nosa pozwala na:

  • podniesienie czubka nosa;
  • zniwelowanie garbka na nosie;
  • zwiększenie objętości grzbietu nosa.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Polega na wprowadzeniu nici wzdłuż grzbietu nosa poprzez jeden lub dwa punkty wkłucia. Nić wprowadzona pod skórę zapewnia zarówno efekt liftingu, jak i zwiększenia objętości tam, gdzie jest to pożądane (nad i pod garbkiem nosa).

Efekt utrzymuje się około 1,5 roku.

Nici stałe

Są to nici nierozpuszczalne, polipropylenowe, zintegrowane z wyspecjalizowanymi igłami, które umożliwiają sprawną manipulację dłoni operatora w trudnym obszarze zabiegowym, jakim jest nos.

Z powodzeniem stosuje się je dla uzyskania efektu:

  • podniesienia nosa;
  • zwężenia zbyt szerokich skrzydełek nosa.

Zabieg przeprowadza się z znieczuleniu miejscowym. Polega na implantacji nici poprzez punkty wkłucia i zapętlenie ich w taki sposób, aby uformowały nowy kształt.

Efekt zabiegowy utrzymuje się w tym wypadku ok. 4-5 lat.

Przeciwskazania do zabiegu z wykorzystaniem nici

Przed poddaniem się zabiegowi korekty nosa z wykorzystaniem nici niezbędna jest konsultacja medyczna, pozwalająca wykluczyć następujące schorzenia i obciążenia:

  • stany zapalne;
  • infekcje z gorączką;
  • infekcje w jamie ustnej i ubytki w zębach;
  • aktywna opryszczka;
  • zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • nadciśnienie (II i III stopnia);
  • choroby nowotworowe;
  • choroba niedokrwienna serca;
  • uczulenie na preparaty znieczulające;
  • stałe wypełniacze w miejscu zabiegu;
  • obecność stałych wypełniaczy w obszarze zabiegowym.

Rekonwalescencja po zabiegu korekcji nosa nićmi

Po zabiegu mamy do czynienia z hiperkorekcją, która utrzymuje się przez okres około 2-3 tygodni, dlatego należy zaczekać z oceną ostatecznych efektów. 

Rekonwalescencja trwa krócej i jest mniej bolesna niż w przypadku chirurgicznej korekty nosa. Po wykonaniu zabiegu zakłada się opatrunek plastrowy, który pacjent nosić przez 3 doby. Należy również unikać przesadnej mimiki, korzystania z  sauny i wykonywania intensywnych ćwiczeń. Aby uniknąć infekcji, stosuje się antybiotyk, przez 5 dni.

Komu polecamy korektę nosa za pomocą nici?

Korektę nosa nićmi zaleca się:

  • jako alternatywę osobom, które obawiają się operacji chirurgicznej;
  • pacjentom, którzy przed podjęciem decyzji o operacji chcieliby przekonać się, jak może zmienić się ich wygląd;
  • osobom po operacji chirurgicznej nosa, wymagającym drobnej korekty; zazwyczaj wykonuje się ją, podając niewielkie ilości kwasu hialuronowego, jednak w obliczu występującej wtedy możliwości wystąpienia powikłań związanych z powstaniem  zatoru w naczyniach nosa, implantacja nici jest rozwiązaniem znacznie bezpieczniejszym.
Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.