Bezoperacyjna korekta nosa nićmi APTOS

Bezoperacyjna korekta nosa nićmi APTOS
Specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, flebolog, międzynarodowy trener technik małoinwazyjnego liftingu nićmi Aptos, trener technik iniekcyjnych Merz oraz lipotransferu.
Utworzono: 29 paź 2019 · Zaktualizowano: 4 maj 2020

Kiedy do chirurga?

Interwencja chirurga będzie niezbędna tam gdzie zmiana kształtu nosa nie jest możliwa bez naruszenia części chrzęstnej i kostnej. Również jeśli zależy nam na trwałym zwężeniu nasady nosa, czy też skorygowaniu długości, powinniśmy zdecydować się na operację plastyczną nosa.

Metody nieinwazyjne korekcji nosa

Jeśli jednak obawiamy się operacji i związanego z nią ryzyka powikłań oraz długiego okresu rekonwalescencji, możemy sięgnąć po metody nieinwazyjne, mniej obciążające organizm a pozwalające na osiągnięcie zadowalającego efektu.

Jedną z nich jest korekta kształtu nosa za pomocą nici Aptos.

Nici Aptos

Nici Aptos to uznany produkt na światowym rynku medycyny estetycznej. Zostały wynalezione w latach 90-tych ubiegłego wieku. Ich twórca – dr Marlen Sulamanidze – przez dziesięciolecia rozwijał i udoskonalał metody liftingu i rewitalizacji opadających tkanek za pomocą nici z mikrowypustami. Dzisiaj Aptos to kilkadziesiąt zróżnicowanych produktów i metod ich implantowania. Nici wykonane są z bezpiecznych materiałów, stosowanych w medycynie od lat.

Nici stałe zbudowane są z polipropylenu. Nie rozpuszczają się i są doskonale tolerowane przez organizm. Natomiast w składzie nici rozpuszczalnych Aptos znajduje się caprolac wykonany z włókien kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Wchłania się on w ciągu roku i jest w pełni biodegradowalny. Jego obecność w tkankach pobudza proces odbudowy włókien kolagenu i elastyny co wpływa na poprawę gęstości i elastyczności skóry.

Korekta nosa nićmi Aptos

Zmianę kształtu nosa możemy uzyskać zarówno za pomocą nici rozpuszczalnych jak i stałych.

korekcja nosa aptos
Efekt korekcji nosa nićmi Aptos - zabieg wykonany przez dr Bożenę Jendrysik

Nici rozpuszczalne - Aptos Visage

 Unikatowa formuła nici Aptos Visage, posiadająca na całej swojej długości mikrowypusty, umowżliwia kotwiczenie się nici w tkankach i przesunięcie ich tam gdzie sobie tego życzymy.

Zastosowanie nici Aptos Visage w zabiegu korekcji nosa pozwala na:

 • podniesienie czubka nosa
 • zniwelowanie garbka na nosie
 • zwiększenie objętości grzbietu nosa 

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Polega na wprowadzeniu nici wzdłuż grzbietu nosa poprzez jeden lub dwa punkty wkłucia. Nić wprowadzona pod skórę spełnia zarówno efekt liftingu jak i zwiększenia objętości tam gdzie jest to pożądane (nad i pod garbkiem nosa).

Efekt utrzymuje się około 1,5 roku.

Nici stałe – Aptos Needle 2G Soft

Są to nici nie rozpuszczalne, polipropylenowe, zintegrowane z wyspecjalizowanymi igłami, które umożliwiają sprawną manipulację dłoni operanta w trudnym obszarze zabiegowym jakim jest nos.

Z powodzeniem stosuje się je dla uzyskania efektu:

 • podniesienia nosa
 • zwężenia zbyt szerokich skrzydełek nosa

Zabieg przeprowadza się z znieczuleniu miejscowym. Polega na implantacji nici poprzez punkty wkłucia i zapętlenie ich w taki sposób aby uformowały nowy kształt.

Efekt zabiegowy utrzymuje się w tym wypadku ok 4-5 lat.

Przeciwskazania do zabiegu z wykorzystaniem nici APTOS

Przed poddaniem się zabiegowi Aptos niezbędna jest konsultacja medyczna pozwalająca wykluczyć następujące schorzenia i obciążenia:

 • stany zapalne i nowotwory
 • nadciśnienie II i III stopnia
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroba niedokrwienna serca
 • aktywny trądzik, opryszczka, infekcje przebiegające z gorączką
 • obecność stałych wypełniaczy w obszarze zabiegowym
 • leczenie stomatologiczne w toku
 • uczulenie na preparat znieczulający

Rekonwalescencja po zabiegu korekcji nosa nićmi

Zarówno po zabiegu nićmi Aptos Visage jak i Aptos Needle Soft mamy do czynienia z hiperkorekcją, która utrzymuje się przez okres około 2-3 tygodni.

Po wykonaniu zabiegu zakłada się opatrunek plastrowy, który powinniśmy nosić przez 3 doby.

Należy również unikać przesadnej mimiki, korzystania z  sauny i wykonywania intensywnych ćwiczeń. Dla pewności nie pojawienia się infekcji stosuje się antybiotyk, przez 5 dni.

Komu polecamy korektę nosa za pomocą nici Aptos?

Korektę nosa Aptos szczególnie polecamy:

 • osobom, które obawiają się operacji chirurgicznej, jako metodę alternatywną
 • osobom, które przed podjęciem decyzji o operacji chciałyby przekonać się jak może zmienić się ich wygląd
 • osobom po operacji chirurgicznej nosa, wymagającym drobnej korekty. Zazwyczaj wykonuje się ją podając niewielkie ilości kwasu hialuronowego. Jednak w obliczu występujących wtedy  powikłań związanych z powstaniem  zatoru w naczyniach nosa, implantacja nici jest rozwiązaniem znacznie bezpieczniejszym.
Poproś o ofertę jednym kliknięciem
Przedstawimy Ci ofertę bezpłatnie!

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.