Bezoperacyjna korekta nosa nićmi APTOS

Autor:

Nos to ważny element urody. Jego kształt i proporcje w znacznym stopniu decydują o tym czy postrzegamy twarz jako piękną i harmonijną. Zbyt długi, wydatny, szeroki czy z garbem – bywa przyczyną poważnych kompleksów. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu naszego nosa, warto udać się po pomoc do chirurga lub lekarza medycyny estetycznej. W ofercie zabiegowej dzisiejszych gabinetów znajdziemy techniki, które z powodzeniem rozwiążą ten problem.

Kiedy do chirurga?

Interwencja chirurga będzie niezbędna tam gdzie zmiana kształtu nosa nie jest możliwa bez naruszenia części chrzęstnej i kostnej. Również jeśli zależy nam na trwałym zwężeniu nasady nosa, czy też skorygowaniu długości, powinniśmy zdecydować się na operację plastyczną nosa.

Metody nieinwazyjne korekcji nosa

Jeśli jednak obawiamy się operacji i związanego z nią ryzyka powikłań oraz długiego okresu rekonwalescencji, możemy sięgnąć po metody nieinwazyjne, mniej obciążające organizm a pozwalające na osiągnięcie zadowalającego efektu.

Jedną z nich jest korekta kształtu nosa za pomocą nici Aptos.

Nici Aptos

Nici Aptos to uznany produkt na światowym rynku medycyny estetycznej. Zostały wynalezione w latach 90-tych ubiegłego wieku. Ich twórca – dr Marlen Sulamanidze – przez dziesięciolecia rozwijał i udoskonalał metody liftingu i rewitalizacji opadających tkanek za pomocą nici z mikrowypustami. Dzisiaj Aptos to kilkadziesiąt zróżnicowanych produktów i metod ich implantowania. Nici wykonane są z bezpiecznych materiałów, stosowanych w medycynie od lat.

Nici stałe zbudowane są z polipropylenu. Nie rozpuszczają się i są doskonale tolerowane przez organizm. Natomiast w składzie nici rozpuszczalnych Aptos znajduje się caprolac wykonany z włókien kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Wchłania się on w ciągu roku i jest w pełni biodegradowalny. Jego obecność w tkankach pobudza proces odbudowy włókien kolagenu i elastyny co wpływa na poprawę gęstości i elastyczności skóry.

Korekta nosa nićmi Aptos

Zmianę kształtu nosa możemy uzyskać zarówno za pomocą nici rozpuszczalnych jak i stałych.

korekcja nosa aptos
Efekt korekcji nosa nićmi Aptos - zabieg wykonany przez dr Bożenę Jendrysik

Nici rozpuszczalne - Aptos Visage

 Unikatowa formuła nici Aptos Visage, posiadająca na całej swojej długości mikrowypusty, umowżliwia kotwiczenie się nici w tkankach i przesunięcie ich tam gdzie sobie tego życzymy.

Zastosowanie nici Aptos Visage w zabiegu korekcji nosa pozwala na:

 • podniesienie czubka nosa
 • zniwelowanie garbka na nosie
 • zwiększenie objętości grzbietu nosa 

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Polega na wprowadzeniu nici wzdłuż grzbietu nosa poprzez jeden lub dwa punkty wkłucia. Nić wprowadzona pod skórę spełnia zarówno efekt liftingu jak i zwiększenia objętości tam gdzie jest to pożądane (nad i pod garbkiem nosa).

Efekt utrzymuje się około 1,5 roku.

Nici stałe – Aptos Needle 2G Soft

Są to nici nie rozpuszczalne, polipropylenowe, zintegrowane z wyspecjalizowanymi igłami, które umożliwiają sprawną manipulację dłoni operanta w trudnym obszarze zabiegowym jakim jest nos.

Z powodzeniem stosuje się je dla uzyskania efektu:

 • podniesienia nosa
 • zwężenia zbyt szerokich skrzydełek nosa

Zabieg przeprowadza się z znieczuleniu miejscowym. Polega na implantacji nici poprzez punkty wkłucia i zapętlenie ich w taki sposób aby uformowały nowy kształt.

Efekt zabiegowy utrzymuje się w tym wypadku ok 4-5 lat.

Przeciwskazania do zabiegu z wykorzystaniem nici APTOS

Przed poddaniem się zabiegowi Aptos niezbędna jest konsultacja medyczna pozwalająca wykluczyć następujące schorzenia i obciążenia:

 • stany zapalne i nowotwory
 • nadciśnienie II i III stopnia
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroba niedokrwienna serca
 • aktywny trądzik, opryszczka, infekcje przebiegające z gorączką
 • obecność stałych wypełniaczy w obszarze zabiegowym
 • leczenie stomatologiczne w toku
 • uczulenie na preparat znieczulający

Rekonwalescencja po zabiegu korekcji nosa nićmi

Zarówno po zabiegu nićmi Aptos Visage jak i Aptos Needle Soft mamy do czynienia z hiperkorekcją, która utrzymuje się przez okres około 2-3 tygodni.

Po wykonaniu zabiegu zakłada się opatrunek plastrowy, który powinniśmy nosić przez 3 doby.

Należy również unikać przesadnej mimiki, korzystania z  sauny i wykonywania intensywnych ćwiczeń. Dla pewności nie pojawienia się infekcji stosuje się antybiotyk, przez 5 dni.

Komu polecamy korektę nosa za pomocą nici Aptos? 

Korektę nosa Aptos szczególnie polecamy:

 • osobom, które obawiają się operacji chirurgicznej, jako metodę alternatywną
 • osobom, które przed podjęciem decyzji o operacji chciałyby przekonać się jak może zmienić się ich wygląd
 • osobom po operacji chirurgicznej nosa, wymagającym drobnej korekty. Zazwyczaj wykonuje się ją podając niewielkie ilości kwasu hialuronowego. Jednak w obliczu występujących wtedy  powikłań związanych z powstaniem  zatoru w naczyniach nosa, implantacja nici jest rozwiązaniem znacznie bezpieczniejszym.

Aktualizowane: 30.10.2019

Autor

dr Bożena Jendrysik - specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, flebolog, międzynarodowy trener technik mało inwazyjnego liftingu nićmi Aptos, trener technik iniekcyjnych Merz oraz lipotransferu, certyfikowany lekarz medycyny przeciwstarzeniowej Światowego Towarzystwa Medycyny Przeciwstarzeniowej.

Nici liftingujące APTOS - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni