Informacje o cenie zabiegu Waginoplastyka

4.135 zł
średnia
55
specjalistów

Waginoplastyka to operacyjny zabieg, którego celem jest zwężenie pochwy i poprawa napięcia jej ścian. Chirurgiczna interwencja pozwala poprawić funkcjonalne cechy tego narządu poprzez przywrócenie jej prawidłowych cech anatomicznych oraz właściwego rozmieszczenia struktur i organów okalających pochwę. Plastyka pochwy może również służyć osiągnięciu przeciwnego rezultatu, tj. poszerzenia pochwy. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, a wówczas wymaga on dłuższego pobytu pacjentki w szpitalu. Rekomenduje się, by operowana pozostała pod opieką personelu kliniki przez minimum 24 godziny po zabiegu. Średnia cena za zabieg waginoplastyki wynosi 4.135 zł.

Waginoplastyka Cena
niższa
Średnia cena Cena maksymalna
Ceny w Katowice 3.000 zł 4.000 zł 6.000 zł
Ceny w Kraków 3.200 zł 3.433 zł 4.000 zł
Ceny w Warszawa 3.000 zł 4.695 zł 6.000 zł
Ceny w Poznań 3.000 zł 3.400 zł 4.200 zł
Ceny w Szczecin 3.700 zł 4.100 zł 4.500 zł
Ceny w Łódź 4.000 zł 4.000 zł 4.000 zł
Podana cena jest orientacyjna – to średnia cen obliczona na podstawie danych podanych w autentycznych historiach użytkowników Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, anatomia pacjenta, stopień trudności zabiegu itd.
Najniższa cena 3000 - 3.100 zł
5 Historie
Średnia cena 3.101 zł - 5.168 zł
9 Historie
Najwyższa cena 5.169 zł - 6.000 zł
2 Historie

Rozkład cen

Mapa cen

Poznaj ceny w każdym regionie
Najniższa cena 25% taniej niż zwykle
Średnia cena Średnia cena
Najwyższa cena 25% drożej niż zwykle

Co jest wliczone w cenę waginoplastyki?

Jak każda inna operacja, waginoplastyka przeprowadzona może być jedynie przez lekarza specjalistę. W tym wypadku ginekologii lub ginekologii plastycznej. Operację poprzedza wizyta lekarska, której celem jest nie tylko wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu, ale także omówienie przebiegu operacji, sposobu przygotowania się do niej i postępowania po interwencji chirurgicznej. Orientacyjny koszt takiej specjalistycznej konsultacji to 150-350 zł. Pacjentki są ponadto zobowiązane do wykonania podstawowych badań (morfologia, badanie moczu, antygeny, cytologia). Koszt całego pakietu badań to 100-150 zł. Podstawowe koszty zabiegu operacyjnego to opłacenie pracy chirurga i jego zespołu (3000-7000 zł), opłata za rezerwację sali operacyjnej oraz za niezbędne do przeprowadzenia zabiegu środki sprzętowe i materiałowe. W większości przypadków cena waginoplastyki zawiera także opłatę za znieczulenie i opiekę anestezjologa (800-1500 zł). Po zabiegu w znieczuleniu ogólnym pacjentka powinna pozostać w klinice co najmniej 24 godziny. Doba pobytu w szpitalu wraz z opieką medyczną kosztuje od 300 do 800 zł, w zależności m.in. od standardu pokoju. W cenę zabiegu wliczone są również wizyty kontrolne.

Co może podwyższyć cenę waginoplastyki?

Cena plastyki pochwy zależy głównie od zakresu operacji oraz rodzaju znieczulenia. Waginoplastyka może dotyczyć przedsionka pochwy, przedniej i/lub tylnej ściany narządu, a niekiedy wszystkich tych struktur. Im szerszy zakres interwencji chirurgicznej, tym opłata za operację będzie wyższa. Częstą praktyką jest również łączenie operacji pochwy z innymi zabiegami ginekologii estetycznej, zwłaszcza plastyką krocza i labioplastyką, co także będzie miało wpływ na ostateczny poziom kosztów. Operacje plastyczne pochwy przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym z oczywistych powodów są procedurami droższymi. Cena operacji może także różnie się kształtować w poszczególnych województwach, a nawet miastach. Na jej wysokość wpływa także prestiż placówki, skład zespołu przeprowadzającego zabieg i kwalifikacje poszczególnych jego członków, doświadczenie i reputacja chirurga.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Korekta szerokości pochwy przywracająca jej walory funkcjonalne możliwa jest również przy zastosowaniu innych metod. Do najczęściej przeprowadzanych należą: zabieg laserowego obkurczania pochwy, którego orientacyjna cena wynosi 1000-1500 zł, oraz zabieg zwężania pochwy nićmi liftingującymi – od 2000 do 3000 zł za jedną nić. Zwężenie waginy można także osiągnąć poprzez wypełnienie ścian pochwy tłuszczem pochodzącym z autoprzeszczepu (ceny zaczynają się od 3000 zł) lub kwasem hialuronowym (1500-4000 zł).

Czy waginoplastyka jest refundowana przez NFZ?

Zabiegi operacyjne pochwy nie są refundowane przez NFZ, jeśli nie wynikają z przyczyn zdrowotnych. O zwrot kosztów waginoplastyki mogą ubiegać się jedynie pacjentki w przypadku poważnych schorzeń i urazów. Takim medycznym wskazaniem do zabiegu może być np. wypadanie pochwy, wysokie rozerwanie pochwy w czasie porodu czy nietrzymanie moczu. Bezpłatnie w ramach publicznej służby zdrowia wykonywane bywają ponadto: plastyka pochwy przy jednoczesnym wycięciu szyjki macicy, leczenie zwężenia sklepienia pochwy, zabieg powiększenia wejścia do pochwy. Operacje tego rodzaju wykonywane są na podstawie skierowania z poradni specjalistycznej.

Czy istnieje możliwość płatności na raty?

W Polsce program płatności ratalnej za zabiegi medyczne to głównie MediRaty. Niektóre kliniki współpracują z tą firmą. Pacjent musi jednak spełnić określone wymogi.

Porady ogólne

Efekty każdej operacji plastycznej są trwałe i często nieodwracalne, dlatego tak istotny jest wybór specjalisty, który dysponuje doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami. Renoma kliniki, reputacja specjalisty i zaufanie do jego umiejętności powinny być czynnikami decydującymi przy wyborze chirurga i kliniki oferującej zabiegi waginoplastyki.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie

Dzień dobry! Mój problem jest bardzo złożony. Urodziłam troje dzieci SN. Porody były „lekkie”, mocno zmieniły moją pochwę i wygląd zewnętrzny krocza, do tego stopnia, że myśl o seksie (chciałabym nawet codziennie, ale odwlekam bardzo i godzę się rzadko; często płaczę...) mnie obrzydza. Do rzeczy… Wargi sromowe większe straciły elastyczność. Nie są bardzo duże, ale totalnie mi się nie podobają Wargi sromowe mniejsze się rozciągnęły także i wystają z warg środkowych większych. Mam nadmiar skóry - lecz nieduży, a też do zoperowania - na napletku łechtaczki. I najgorsze… pochwa. Jest rozciągnięta, nie czuję, gdy wchodzi we mnie penis. Gdy zaglądam w lusterko lub robię zdjęcie, by sprawdzać zmiany (miałam HIFU 4 miesiące temu), to jest po prostu dziura… widać jakieś fałdki. Ale naprawdę dużo widać, czasami właśnie widzę po prostu dziurę. Leżę w wannie - wlewa mi się do środka woda. Unoszę biodra np. podczas treningu, słyszę i czuję jak się otwiera i słychać charakterystyczny dźwięk i wtedy i wówczas, gdy znowu się pochwa zamyka. Podczas seksu, gdy zaciskam pochwę nie daje mi to przyjemności, raczej robię to po to, by poczuć cokolwiek. Ciągle muszę używać palca do osiągnięcia orgazmu, co często wcześniej się nie zdarzało. Nie mogę się również wypróżnić do końca. Czasami muszę włożyć palec do pochwy, by pozbyć się reszty kału… HIFU - robiony w lutym. Efekty były kilkanaście tygodni, kupa wychodziła do końca, trochę lepszy seks, do tej pory jeden orgazm bez użycia palca do pobudzania łechtaczki. Obecnie jest, jak było wcześniej. Miałam obawy co do zabiegu - czy będzie wystarczający. Podzieliłam się obawami z lekarzem. Stwierdził, że wystarczy HIFU, że nie dostanę od żadnego lekarza kwalifikacji do operacyjnego zabiegu. Generalnie jest on totalnie zbędny, no ale „zobaczymy co dalej” na moje, a co jeśli nie pomoże. Uważam, że lepiej wiem co czuję, a czego nie. Nie koloryzuję z niczym. Straciłam ponad 2 tysiące na darmo. Drodzy lekarze. Uważam się za atrakcyjną, młodą kobietę (mam 30lat). Sfera seksualna jest dla mnie ogromnie ważna. Odbija się strasznie negatywnie ta sytuacja na mnie. Planuję terapię. Prawdopodobnie, a raczej na pewno mam depresję. Mój mąż jest krótkodystansowcem. Cieszę się, że na niego działam i jest mu dobrze. Jednak do tanga trzeba dwojga, a ja się zaczynam od niego oddalać. Boli mnie to mocno. Mieliśmy jechać na pierwsze wspólne wakacje zagraniczne - zamiast tego ja jestem tutaj i szukam pomocy. Mąż jeszcze nie wie, że chcę zrezygnować z nich. Nie dam rady zrobić zabiegów na raz. Potrzebuję Waszej pomocy, podpowiedzi… Jakie zabiegi? Jaka kolejność? Chciałabym by pochwa była ciasna (nigdy takiej nie miałam), delikatna, w miarę nieduża na zewnątrz - bardziej „płaska”… Czy jest to możliwe? Proszę. Jesteście jedyną nadzieją. Pozdrawiam, Ania

Szanowna Pani Problem, który Pani opisuje to bardzo często przyczyna wizyt kobiet w mojej klinice. W tego typu przypadkach możliwe jest oczywiście - jedynym skutecznym to leczenie operacyjne, które z powodzeniem wykonujemy od wielu lat. Jeżeli będzie Pani zainteresowana dalszą korespondencją - proszę o wiadomość prywatną. Z wyrazami szacu ... czytaj więcej

3 odpowiedzi czytaj więcej

Dzień dobry, ponad 2 miesiące temu miałam wykonany wraz z labioplastyką zabieg plastyki przedsionka pochwy i krocza (po porodach). Obecnie jestem tydzień po laserowej korekcie ponieważ: wargi nie zasklepiły się dobrze (spłycono nierówności), ponadto na godzinie 5 szyjki powstała "fałdka" ze śluzówki, którą operator miał "odparować" laserem. Fałdka powstała po tym, jak na kontroli 1,5 miesiąca po zabiegu ginekolog usunął uwierający szew wewnętrzny. Niestety jak patrzę to fałdka nadal jest pomimo laseru, z tymże trochę mniejsza...  nie wiem czy nie będzie "podwijać się" przy np wkładaniu tampona, o seksie narazie nawet nie myślę (póki co nie współżyłam od 2 miesięcy, żeby czegoś "nie zepsuć"). Nie wiem, czy za wcześnie na ocenę, a kontrola dopiero po okresie, więc jeszcze trochę... Dlatego moje pytanie do Państwa specjalistów, bo może trafił się podobny przypadek co teraz... Trochę mam obawy, bo korekcja laserowa miała być lżejsza, a ja dostałam zapalenia pęcherza, pomijam kłopoty z oddawaniem moczu do dziś na skutek ran... Czy konieczna będzie poprawka poprawki?

Szanowna Pani Z Pani opisu niestety nie da się wiele wywnioskować. Jeżeli chciałaby Pani uzyskać więcej informacji, proszę o kontakt w wiadomości bezpośredniej na portalu lub przez e-mail. Z wyrazami szacunku ——— Dawid Serafin Ginekolog Plastyk International Speaker of Aesthetic and Regenerative Gynecology IAAGSW Scientific Committe ... czytaj więcej

2 odpowiedzi czytaj więcej
Poporodowa plastyka krocza mala2580 · Dzisiaj

Trzy tygodnie temu miałam wykonywaną poporodową plastykę krocza. Jestem po kontroli lekarskiej, jednak efekt końcowy mimo zapewnień napawa mnie wątpliwościami. Doskwierał mi problem luźnego krocza i zostało ono zszyte ponownie, jednak mimo tego jest ono wciąż otwarte. Czy mogą mieć na to wpływ wargi sromowe, które są rozciągnięte i opadają?

Dzień dobry Pani Żeby odpowiedzieć na to pytanie musiałbym Panią zobaczyć. Zapraszam do mojej kliniki Saskamed. Podczas konsultacji wszystkie wątpliwości będą rozwiane. Z poważaniem Rafał Kuźlik

2 odpowiedzi czytaj więcej

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda zabieg po 3 porodach. Wszystkie 3 porody siłami natury, przy czym, przy pierwszym mnie nacięli, jednak wszystko popękało i już tego nie naprawiono.

Dzień dobry Pani Zabieg polega na zwężeniu pochwy poprzez zbliżenie struktur mięśniowych ją otaczających oraz wycięciu rozciągniętej śluzówki pochwy. Dzięki temu średnica pochwy po zabiegu jest taka jak przed porodami i już się nie zmieni. Zapraszam na konsultacje, podczas której wszystko jest omawiane i pokazane na Pani przypadku a nie ogólnie. ... czytaj więcej

3 odpowiedzi czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU WAGINOPLASTYKA

Odczucia po zabiegu efekty czy warto?
Witam zastanawiam się nad tym zabiegem urodziłam jedno dziecko nie żałuję bo poród był piekny ale efekty...
m_marta
Ostatni komentarz: 19 paź 2021 ·
1
Po zabiegu naprawczym krocza
Czy są tu może kobietki po plastyce krocza? W przeszłości 2 porody z nacięciem, zagoiło się tak, że co...
Onawawa
Ostatni komentarz: 17 wrz 2021 ·
0
Waginoplastyka
Jeśli leki i ćwiczenia nie przynoszą pożądanych rezultatów, porozmawiaj z lekarzem nt. leczenia...
Amelie_27
Ostatni komentarz: 24 maj 2021 ·
1

Oferty

Zobacz wszystkie

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, oferujących zabieg Waginoplastyka. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

U Pana doktora robiłam zabieg waginoplastyki. Po dwóch ciężkich porodach naprawdę prawie nie było co zbierać u mnie tam na dole. Dr Tomasz Basta bardzo ładnie wszystko przywrócił prawie do normy. Nie tylko dobrze to teraz wygląd, ale też mogę normalnie funkcjonować. Minęła atrofia i powróciła radość z życia seksualnego.

Cena 5.000 zł

3 x TAK! Dobrze, że przed zabiegiem nie zaglądałam na te portal, bo wszystkie przykre historie mnie ominęły. Wystarczyło przyjść na konsultację, która była merytoryczna, a zarazem przyjemna. Doktor Serafin ma wiedzę nie tylko medyczną, ale i psychologiczną - wie, co zrobić, żeby kobieta czuła się komfortowo. Wszystko jasno i precyzyjnie wyjaśnił, na czym będzie polegał zabieg z wizualizacją oraz podał wytyczne dotyczące przed i po zabiegu. Następnie telefonicznie zapisałam się na zabieg, wpłaciłam zaliczkę i trzy miesiące później przybyłam na kliniki. Zabieg: Więcej stresu niż bólu. Przesympatyczna położna przygotowała mnie do zabiegu. Jedyny ból, jaki wspominam to znieczulenie - niestety jest bardzo nieprzyjemny. Później nic nie czułam, a doktor Serafin bez najmniejszych problemów i trudności wykonywał zabieg przy soundtracku "50 twarzy Greya". W pewnym momencie miałam ochotę zasnąć, ale doktor podczas zabiegu był bardzo rozmowny, z pewnością dlatego, żebym się nie zanudziła ;) Po zabiegu: Trzy godziny później zeszło znieczulenie i to był najgorszy moment całego zabiegu. Zalecane tabletki, czyli APAP, PARACETAMOL i KETONAL nic nie pomogły, a plastry Transtec nie zaczęły jeszcze działać. Z bólu nie mogłam leżeć i siedzieć. Na szczęście po kilku godzinach minęło i następny trzy dni przespałam przez plastry Transtec. Doktor Serafin wspominał, że będę ospała, ale nie mówił, że będę nieprzytomna... Na szczęście ból się nie pojawił. Ostrzegam również przed ściąganiem szwów. To również jeden z najbardziej nieprzyjemnych momentów. Oczywiście doktor Serafin robił wszystko, co w jego mocy... Jestem półtora miesiąca po zabiegu i mogę spokojnie powiedzieć, że prawie wszystko wróciło do normy. Niekiedy pojawią się małe ukłucia albo ciągnięcia, ale doktor Serafin mnie uprzedzał. *osoba z bardzo niskim progiem bólu

Cena 7.500 zł