Korekcja uszu Wideo - pytanie wyróżnione
Pora roku na korekcję uszu Justmala · 12 kwi 2021

Jaka pora roku jest najbardziej odpowiednia do zrobienia korekcji uszu? Lato czy może zima? Czy jest to bez znaczenia?

Witam, Zdecydowanie najlepsza jest ta obecna, ze względu na brak upałów. Wtedy blizny się przebudowują lepiej. Pozdrawiam

1 odpowiedź czytaj więcej

Dzień dobry. Jestem miesiąc po otoplastyce lewego i prawego ucha. Wiem, że należy poczekać ok. 6 miesięcy na efekt końcowy jednak martwi mnie fakt, że grobelka jest bardzo wypukła i że nie wróci do naturalnego wyglądu. Prawe ucho wygląda troszkę lepiej. Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry, tak jak Pani mówi na końcowe efekty trzeba poczekać do 6 miesięcy, jednak w razie wątpliwości warto skontaktować się z lekarzem operatorem. Pozdrawiamy serdecznie :)

2 odpowiedzi czytaj więcej

Witam, jestem 8 miesięcy po korekcie małżowin usznych i uszy po operacji odeszły. Lekarz, który przeprowadził zabieg poinformował mnie, że ponowna korekta nie jest możliwa, a nawet jeśli ktoś ją wykona, to uszy odejdą jeszcze bardziej. Zależy mi najbardziej na korekcie górnej części prawego ucha. Czy jest możliwe wykonanie ponownej operacji i uzyskanie lepszego efektu? Załączam aktualne zdjęcie 8 miesięcy po operacji.

Postaram się pomóc Zapraszam do Timeless w Warszawie Z poważaniem dr Janusz Jaworowski specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

5 odpowiedzi czytaj więcej
Płaskie ucho po otoplastyce kurkaka · 27 lut 2021

Minęły 2 miesiące po otoplastyce, a uszy są bardzo różne... Jedno jest bardzo przyległe do głowy i bardzo płaskie, czy jest szansa by to jeszcze naprawić?

Dr Bartłomiej Zoń

Dr Bartłomiej Zoń

Najlepsza odpowiedź

Dzień dobry. Teoretycznie, istnieje szansa korekcji operacyjnej, natomiast z taka decyzją najlepiej poczekać minimum 6 miesięcy po pierwotnej operacji, aż uformują się prawidłowe blizny, czasem trzeba poczekać dłużej. Pozdrawiam serdecznie. Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

4 odpowiedzi czytaj więcej
Uszy zbyt przylegające do głowy Piotrek2021 · 17 lut 2021

Witam, miesiąc temu miałem przeprowadzony zabieg korekcji uszu, nie jestem zadowolony z niego, gdyż moje uszy są prawie całkiem przy głowie wyglądają, jakby były przyklejone, a od przodu wyglądam jak w ogóle uszu nie miał. Chirurg operujący przez telefon powiedział mi, że uszy jeszcze trochę powinny odejść od głowy. Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo to już miesiąc nie nosze już opaski i uszy są już prawie zagojone. Zastosował u mnie szwy rozpuszczalne i kilka sztuk na stałe.

Dzień dobry, miesiąc to zdecydowanie zbyt krótki czas żeby ocenić efekt. W czasie procesu gojenia, tworzenia się blizny uszy mogą zmieniać położenie. Pozdrawiamy serdecznie :)

2 odpowiedzi czytaj więcej
helvetia

Dzień dobry, W sierpniu przeszłam operację plastyczną odstających małżowin usznych. Niestety jedno ucho nieznacznie odskoczyło. Czy po drugiej operacji trzeba nosić jak pierwotnie 4 tygodnie opaskę uciskową na głowie, czy przy jednym uchu można tego jakoś uniknąć? Dziękuję za informacje!

Dzień dobry, opaskę nosi się w celu zapewnienia jak najlepszych efektów i gojenia- także w przypadku operowania tylko jednego ucha. Pozdrawiamy :)

3 odpowiedzi czytaj więcej

Witam, jestem 3 tygodnie plastycznej korekcji uszu. Czy po 3 tygodniach można ocenić czy uszka są ok? Mam wrażenie, że lewe ucho za bardzo odstaje u góry, a lewe na dole. Martwi mnie to, że nie przylegają tak samo.

Klinika ELITE - Centrum Laseroterapii

Klinika ELITE - Centrum Laseroterapii

Witam, 3 tygodnie to za mało aby określić efekt zabiegu. Proszę umówić się na konsultację z operatorem. Pozdrawiam

2 odpowiedzi czytaj więcej