
Trochę ponad 2 tygodnie temu miałam zabieg lipolizy iniekcyjnej na podbródek, substancją był aqualyx. Opuchlizna zeszła, ból ustał, ale cały czas mam brak czucia w miejscu, w którym lekarz zrobił mi zastrzyk (ale tylko po jednej stronie - z lewą stroną podbródka jest wszystko w porządku, to z prawą jest coś nie tak) Czy to normalne? Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?
Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Więkwszość substancji używanych do redukcji tkanki tłuszczowej, phospphatidycholina jak i ich kombinacje moga powodować te objawy. Ryzyko tego objawu jest szacowane na < 1.1%. Prawie zawsze objawy ustępuja w ciagu pierwszego miesiaca. Cierpliwość, jak zasugerowała Dr. Rybicka, jest bardzo tu wskazana.

Dzień dobry,
Lekarz powinien Panią o tym uprzedzić. Brak czucia może utrzymywać się nawet do kilku miesięcy. (zazwyczaj jest to 3-6 tygodni). Czucie zawsze wraca.
Z poważaniem
lek.med.Małgorzata Ornatowska
Zgadzam się z dr Rybicką i dr Kackim. Po zabiegu lipolizy wyjątkowo rzadko
Substancje używane do chemicznej lipolizy nie działają wybiórczo tylko na tkankę tłuszczową. W zasięgu podania prawdopodobnie uszkodzeniu uległ mały nerw czuciowy. Proszę zażywać Wit B i cierpliwie czekać.
Ewa Rybicka
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.
Najpopularniejsze zabiegi
Powiększanie biustu
Korekta nosa
Blefaroplastyka
Osocze bogatopłytkowe
Lifting twarzy
Zapytaj specjalisty
Pytania dotyczące zabiegu Korekta nosa
Pytania dotyczące zabiegu Powiększanie ust
Pytania dotyczące zabiegu Labioplastyka
Pytania dotyczące zabiegu Powiększanie biustu
Pytania dotyczące zabiegu Radiofrekwencja mikroigłowa