Czy masaż japoński lub rollerem działa?

Gracjan91
11 kwi 2021 · Ostatnia odpowiedź: 20 kwi 2021

Mam pytanie, czy masaż twarzy, np. japoński masaż lub joga twarzy, czy masaże rollerem zostały przebadane i są na to jakieś publikacje naukowe, które potwierdzają, że to dobrze działa na skórę, owal twarzy i minimalizuje zmarszczki?

Kiedyś uslyszałem od dermatologa, żeby nie myć nie smarować i nie wycierać, naciskając i ciągnąc skórę twarzy, ponieważ zrywam włókna kolagenowe i postarzam sobie twarz, teraz mi odrosną te włókna, ale z wiekiem ich ilość maleje...

Proszę o podpowiedź, komu wierzyć, artykułom, ktore zachwalają masaże twarzy? Badaniu, ktore trwało 5 tygodni, po masowaniu rollerem codziennie, ponoć ukrwienie było lepsze i wzmocnione naczynka. Ale jak to wpływa na jędrność skóry, czy kosztem dotlenienia nie tracimy czegoś?

odpowiedź (1)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Dr Bartłomiej Zoń
Warszawa · 20 kwi 2021
Dzień dobry.
Nie ma takich badań - poważnych naukowych, natomiast są to metody stosowane z powodzeniem od dawna, czasem dające bardzo dobre efekty.
Pozdrawiam serdecznie.
Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

Powiązane pytania

Zabiegi na wyszczuplenie twarzy

al_c893781
22 mar 2020 · Ostatnia odpowiedź: 25 mar 2020

Dzień dobry,

Piszę aby zasięgnąć wiedzy w kwestii dostępnych metod wyszczuplenia twarzy. Mam 22 lata.

Pochodzę z rodziny w której pełne twarze są dziedziczną cechą wyglądu. Już od urodzenia miałam nieproporcjonalnie dużą twarz (jako niemowlę ze względu na duże policzki nie byłam w stanie obracać głowy). Mimo stosunkowo niskiej masy ciała (BMI 18.5), nie jestem w stanie pozbyć się problemu jakim jest dla mnie okrągła twarz.

Mam zdiagnozowaną chorobę Hashimoto i przyjmuję na nią leki. Poziomy hormonów są u mnie w normie, leczenie nie pomogło jednak wyszczuplić twarzy.

Jako pierwszy przeszłam zabieg usunięcia torebek Bichata. Ze względu na problematyczne unerwienie w jednym z policzków, zabieg został wykonany tylko z jednej strony twarzy. Pozostała po tym niewielka asymetria- biorąc jednak pod uwagę wielkość mojej twarzy, jest ona praktycznie niezauważalna. Następnie, udałam się na konsultację dotyczącą lipolizy iniekcyjnej - została mi ona odradzona ze względu na ryzyko powstania nierówności na skórze. Zostałam odesłana na zabieg Ulthera do innej kliniki, jednak dał on marne efekty.

Poszukuję nowych metod , które mogłyby pomóc mi z moim problemem. Wybrawszy pożądany zabieg, udam się oczywiście na konsultację z lekarzem przed podjęciem ostatecznej decyzji - przedtem, chciałabym jednak rozeznać się co do dostępnych opcji na neutralnym gruncie.

odpowiedzi (3)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA
2 ośrodki w Dolnośląskie, Mazowieckie... · 22 mar 2020
Najlepsza odpowiedź
Dzień dobry,
uprzejmie proszę o przesłanie zdjęć w wiadomości prywatnej. A czasem za okrągły wygląd twarzy nie są odpowiedzialne przerośnięte mięśnie żwacze?
Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Diana Kupczyńska
specjalista chirurgii ogólnej
lekarz medycyny estetycznej, flebolog

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Udziel porady