Dzień dobry, w dniu wczorajszym wykonałam laserowy zabieg usuwania rozstępów na rozległym obszarze brzucha. Dziś brzuch jest cały czerwony i poparzony. Towarzyszy temu ból, który jest nie do zniesienia. W klinice, w której robiłam zabieg powiedziano mi, że nie można przyjmować po zabiegu leków przeciwzapalnych (ibuprofen). Czy faktycznie jest to niewskazane w sytuacji, kiedy ból jest tak dokuczliwy a rany tak zaognione? Dodam, że dotychczas stosowałam tylko krem natłuszczający (zgodnie z zaleceniami personelu kliniki). Będę wdzięczna za dodatkowe informacje, co zrobić, żeby pomoc sobie z dolegliwościami. Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Dzień dobry.
Rzeczywiście leki z grupy NLPZ nie są wskazane po zabiegach laserowych, bo mogą wpłynąć na zmniejszenie syntezy kolagenu po zabiegu. Może Pani bezpiecznie stosować Paracetamol i wszystkie jego pochodne. Proszę również dużo chłodzić, bo to zmniejszy stan zapalny.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.
Najpopularniejsze zabiegi
Powiększanie biustu
Korekta nosa
Blefaroplastyka
Osocze bogatopłytkowe
Lifting twarzy
Zapytaj specjalisty
Pytania dotyczące zabiegu Korekta nosa
Pytania dotyczące zabiegu Powiększanie ust
Pytania dotyczące zabiegu Labioplastyka
Pytania dotyczące zabiegu Powiększanie biustu
Pytania dotyczące zabiegu Radiofrekwencja mikroigłowa