Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!
aleksandra494735

Szorstka, chropowata skóra po laserze

Aleksandra494735 · Utworzono: 25 kwi 2017 · Zaktualizowano: 26 kwi 2017

Witam serdecznie, Dwa miesiące miałam zabieg laserem Fraxel Dual. Od tamtej pory borykam się z problemem bardzo szorstkiej, chropowatej skóry na twarzy, która ma lekko brązowawy odcień. Twarz jest jakby cała pokryta mikro-dziurkami/kanalikami. Bardzo proszę o odpowiedź, jak długo taki stan rzeczy będzie się utrzymywał i co mogę zrobić, aby doprowadzić skórę do normalności! Będę wdzięczna za wszelkie rady.

3 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • ConsensusMED Instytut Piękna dr Jasiewicz

  ConsensusMED Instytut Piękna dr Jasiewicz

  Najlepsza odpowiedź
  26 kwi 2017 ·

  20 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  zalecam wizytę kontrolną po zabiegu laserem frakcyjnym u swojego lekarza. Niemniej istotne jest teraz właściwe nawilżenie skóry preparatem, który dodatkowo nie będzie jej podrażniał - nawet kilka razy cienką warstwą w ciągu dnia, a także silna ochrona przeciwsłoneczna faktor 50+.
  Pozdrawiamy,
  Consensus med Instytut Piękna dr Jasiewicz

 • dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  25 kwi 2017 ·

  445 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  proponuję dbać o dobre nawilżenie cery, stosować restrykcyjną ochronę przeciwsłoneczną (krem z filtrem co 2-3 godziny w ciągu dnia), można rozważyć wykonanie serii zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego. Warto udać się na wizytę kontrolną, być może po ocenie Pani skóry lekarz będzie miał dalsze sugestie. Pozdrawiam,

  lek. Diana Kupczyńska
  Ars Estetica - Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

 • Dr Ewa Rybicka

  Dr Ewa Rybicka

  25 kwi 2017 ·

  509 odpowiedzi

  Wskazane jest silne nawilżenie twarzy, wykonanie mezoterapii osoczem bogatopłytkowym + maska cellmask z biocellulozy +Dermapen
  Ewa Rybicka
  Pozdrawiam
  Ewa Rybicka

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.