Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Skrzep po skleroterapii a basen

veronek · Utworzono: 25 kwi 2016 · Zaktualizowano: 26 cze 2016

Witam!! Pod koniec marca mialam wykonywana skleroterapie zyly pod kolanem. Byla ona wydolna, odcinkowo poszerzona. Powyzsza sklero zakonczyla sie skrzepem, ktory podobno ma sie wchlonac sam. Okresowo odczuwam bolesnosc tego miejsca (teren przy skrzepie), obecnie tez i zazywam w zwiazku z tym Ibuprom (zalecenie lekarza). Natomiast moje pytanie brzmi: czy pomimo powyzszego moge korzystac z basenu, ewentualnie roweru? i czy konieczna jest kompresjoterapia, jesli tak to 1 czy 2? bardzo dziekuje za wszelkie podpowiedzi i opowiedzi :)

4 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Dr Iwona Radziejewska-Choma

  26 cze 2016 ·

  287 odpowiedzi

  Witam
  Dolegliwości, które Pani opisuje są typowe po zamknięciu większej żyły.. Gojenie można przyśpieszyć stosując miejscowo żel z heparyną. Kompresje proszę nosić zgodnie z zaleceniem lekarza wykonującego zabieg. Może Pani już spokojnie korzystać z basenu i jeździć na rowerze.
  Pozdrawiam
  Iwona Radziejewska

 • dr n. med. Łukasz Szczygieł

  3 maj 2016 ·

  9 odpowiedzi

  1. tak. 2. tak 3. jak najdłużej 2. stopień kompresji. Pozdrawiam, Ł Szczygieł

 • dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  26 kwi 2016 ·

  422 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  niewielkie dolegliwości bóle w początkowym okresie po zabiegu są możliwe. Powstanie przebarwień jest jednym z najczęstszych skutków ubocznych skleroterapii. Odnośnie czasu noszenia wyrobów uciskowych, proszę stosować się do zaleceń lekarza, który wykonał zabieg. Najlepiej również z nim przedyskutować pozostałe wątpliwości, na wizycie kontrolnej. Pozdrawiam,
  lek. med. Diana Kupczyńska
  Ars Estetica - Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
  Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 56a/2 tel. +48 71 7070 993

 • dr Małgorzata Kossut

  26 kwi 2016 ·

  139 odpowiedzi

  Zdecydowanie proszę skontaktować się z lekarzem, który wykonał zabieg. Pozdrawiam, Małgorzata Kossut

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.