Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

skleroterapia a depilacja laserowa

pipi · Utworzono: 8 lip 2012 · Zaktualizowano: 7 lis 2013

Witam! Chciałabym wykonać zabieg skleroterapii..mam widoczne niebieskie żyły na łydkach,udach a ZWŁASZCZA POD KOLANAMI..chociaż mam 27 lat to są mocno widoczne., dodatkowo widać naczynka..Profilaktycznie zażywam diohespan i stosuję masc z wyciagiem z kasztanowca.Ale to nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Planowałam również wykonać depilację laserową nóg. Czy w takim przypadku powinnam zrobić to przed zabiegiem skleroterapii czy tez po? Proszę o polecenie kliniki w Łodzi. Ile zabiegów skleroterapii należy wykonać aby żyły nie były widoczne i czy jest to bolesny zabieg. Dziekuje i pozdrawiam! beata

5 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Szanowna Pani,

  Nie zaleca się wykonywania tych zabiegów jednocześnie. Musi Pani zdecydować, która terapia jest priorytetowa.

  Jeśli chodzi o zabieg skleroterapii to nie jest on bolesny – odczucia mu towarzyszące można przyrównać do uszczypnięcia. Natomist ich ilość jest ustalana indywidualnie w zależności od gęstości poszerzonych żył siatkowatych.

  Co do depilacji laserowej to stosowany przez nas laser jest najnowocześniejszym urządzeniem do usuwania owłosienia. Emituje wiązke światła o dł 810 nm, która przenika do mieszka włosowego, niszcząc cebulke włosa tak, że sie juz nie odnawia. Zalecana jest seria 6 zabiegów wykonywanych co 6-8 tygodni.

  W razie jakichkolwiek pytań służe pomoca i zapraszam na konsultacje w Klinice Ars Estetica w Warszawie.

  Pozdrawiam,
  Abigail Laskowska
  Kosmetolog


  Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

  Oddział w Warszawie
  Al. Jerozolimskie 56C
  tel. +48 22 820 90 02
  mail: warszawa@arsestetica.pl

  Oddział we Wrocławiu
  ul. Powstańców Śląskich 56a/2
  tel. +48 71 70 70 993
  mail: wroclaw@arsestetica.pl

 • NewU sp z o.o. dystrybutor nici pdo i plla

  19 lip 2012 ·

  11 odpowiedzi

  Witamy,

  jeżeli żyły są widoczne to jeszcze nie znaczy, że są niewłaściwie, o stanie chorobowym decyduje dopiero ich powiększenie. To, które miejsca należy poddać zabiegowi ocenia lekarz po wcześniejszym obejrzeniu nóg. Depilację laserową można wykonać, ale tylko PRZED zabiegiem skleroterapii. Ilość zabiegów ustala lekarz po konsultacji. Zabieg jest niemal bezbolesny.

  Zapraszamy do naszego Gabinetu w Krakowie!

  Pozdrawiamy
  Gabinet Medycyny Estetycznej NewU.pl
  ul. Królewska 5/3
  30-001 Kraków
  Tel: +48 607 814 083

 • Ameds Stop Żylakom

  12 lip 2012 ·

  2 odpowiedzi

  Droga Beato!
  Zabieg skleroterapii jest prawie bezbolesny, jak również u większości pacjentów nie wymaga powtarzania. Nie koliduje on także z laserową depilacją nóg. Dla konfortu pacjenta można jednak obydwa zabiegi rozłożyć czasowo. Aby zakwalifikować się do zabiegu skleroterapii oraz określić zaawansowanie przewlekłej choroby żylnej, warto skonsultować się lekarzem-angiologiem- specjalistą w dziedzinie chorób naczyń oraz wykonać USG Doppler kończyn dolnych. Zapraszamy na konsultację dr Zbigniewa Klimczaka oraz zabieg skleroterapii w ośrodku medycznym Ameds Centrum w Grodzisku Mazowieckim. Więcej szczegółów na www.stopzylakom.pl.
  Pozdrawiamy,
  Zespół Ameds Centrum

 • dr n. med. Maciej Garbień

  11 lip 2012 ·

  9 odpowiedzi

  Witam Panią,
  Najczęściej zabiegi depilacji laserowej i skleroterapi należy cyklicznie powtarzać aby uzyskać należyte efekty. Trzeba się zdecydować na jedną lub drugą terapię. Nie powinno się stosować obu metod jednocześnie.
  Można również wykonać kilka zabiegów skleroterapii a zastosować depilację tradycyjną np. z użyciem wosku.
  Wybór należy od Pani.
  Pozdrawiam Maciej Garbień

 • Bieńkowscy Clinic®

  10 lip 2012 ·

  461 odpowiedzi

  Witam,

  Zalecam wykonanie depilacji laserowej przed zabiegiem skleroterapii lub po zakończeniu kuracji.
  Jeśli chodzi o depilację laserową polecam laser diodowy Light Sheer amerykańskiej firmy Lumenis ™ to najnowszej generacji urządzenie do usuwania zbędnego owłosienia. Zasada działania lasera diodowego Light Sheer polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego. Przenikająca do 2 mm w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło (następuje uszkodzenie macierzy włosa). Energia wytwarzana przez laser jest bezpieczna dla człowieka. Zabiegi muszą być powtarzane ok 5 razy aby usunąć wszystkie włosy. W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia.

  Pozdrawiam serdecznie
  Anna Wojtyla

  ESTETICMED.PL

  Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
  dr Ilona Wnuk-Bieńkowska & dr n. med. Marcin Bieńkowski
  www.esteticmed.pl


  Oddział Częstochowa
  ul Wysockiego 39/7
  42-200 Częstochowa
  czestochowa@esteticmed.pl
  tel. +48 34 325 61 72
  tel. +48 665 601 212
  GG: 19327184

  Oddział Bydgoszcz
  ul. Lęborska 7
  85-728 Bydgoszcz
  bydgoszcz@esteticmed.pl
  tel. +48 52 345 25 34
  tel. +48 721 666 777
  GG: 11720502

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.