Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

skrzywiony nos

iszka · Utworzono: 5 lut 2012 · Zaktualizowano: 9 lut 2012

proszę o informację jaki zabieg / operacja jest wskazana przy nosie w kształcie litery c - lekkie C :)

6 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Medical Hair&Esthetic

  9 lut 2012 ·

  143 odpowiedzi

  Witam,
  maksymalny koszt zabiegu to 9.000 PLN. Operacja trwa przeważnie od półtorej do dwóch i pół godziny. Czas trwania jest uzależniony od stopnia trudności. Cięcia goją się stosunkowo szybko i pozostawiają niemal niewidoczne blizny. Po zabiegu zakładany jest na nos lekki termoplastyczny opatrunek unieruchamiający. Niewielki opatrunek umieszcza się wewnątrz nozdrzy, a usuwa tego samego lub następnego dnia. W przypadku założenia szwów w naturalnych fałdach skórnych usuwa się je po kilku dniach. Opatrunek unieruchamiający zdejmuje się zazwyczaj po 7-10 dniach.
  Po zabiegu utrudnione jest oddychanie przez nos przez kilka dni z powodu obrzęku. Zwykle ustępuje on po 7-14 dniach. Należy również unikać wysiłku fizycznego.
  Wstępną ocenę zabiegu można uzyskać na podstawie przesłanych zdjęć. Są one szczegółowo analizowane przez Panią doktor Nasińską-Jurek. Dlatego proszę przesłać zdjęcia obu profili i przodu nosa na adres: klinika@medicalesthetic.eu

  Z poważaniem
  Medical Esthetic

 • ORCHID Centrum Zdrowia i Urody

  8 lut 2012 ·

  3 odpowiedzi

  w zależności od wyniku zdjęcia Rtg "celowanego na zatoki" można podjąć decyzję o do zakresu operacji, jeżeli wykona Pan takie zdjęcie prosze je zeskanować i przesłać, udzielę bardziej szczegółowej informacji, pozdrawiam drZiajka

 • Dr Jerzy M. Chęciński

  7 lut 2012 ·

  1356 odpowiedzi

  Witam,

  prosze o przeslanie na ponizszy adres e-mail lepszej jakosci zdjecia nosa poniewaz na podstawie zamieszczonego trudno ocenic rozleglosc zabiegu.
  Do podjecia decyzji o zabiegu wskazana jest osobista konsultacja w celu omowienia szczegolow dotyczacych operacji.

  Pozdrawiam,

  Gabinet Chirurgii Plastycznej
  dr Jerzy Chęciński
  ul. Kazimierzowska 43
  02-572 Warszawa
  tel. 22 848 71 15
  mobil: 604 460 744
  www.drchecinski.pl

 • Klinika LLC Cieszyn

  6 lut 2012 ·

  357 odpowiedzi

  Witam,
  Zapraszam na konsultację lekarską do LLC Ostrawa w celu omówienia szczegółów zabiegu. Kontakt i rejestacja 602 825 163, pozdrawiam.

 • Medical Hair&Esthetic

  6 lut 2012 ·

  143 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  niestety na podstawie samego zdjęcia niewiele można powiedzieć poza tym, że nos jest asymetryczny.W Pani przypadku konieczny będzie zabieg osteotomii. Zapraszamy na konsultację do kliniki Medical Esthetic, na której chirurg dr Grażyna Nasińska-Jurek omówi szczegóły zabiegu.
  Medical Esthetic
  ul. Arabska 5 (Saska Kępa)
  tel. 22 472 40 20

 • Dr n. med. Lubomir Lembas

  5 lut 2012 ·

  745 odpowiedzi

  Witam,
  na podstawie zamieszczonego zdjęcia trudno ocenić Pani nos. Nos postrzega się na tle twarzy, a twarzy nie widać. Ważne są też projekcej z profilu, od dołu i od góry.
  Nos który ma kształt litery "c" to nos asymetryczny. Trudno jest korygować asymetrię nosa. Prawie nigdy nie można uzyskać idealnej symetrii. Czesto asymetryczny nos jest częścią asymetrycznej twarzy. Zwykle literę C tworzy część kostna i chrzęstna nosa. Zwykle korekta wymaga więc osteotomii - przecięcie kości nosa. Ustawienie elementów krzywego nosa na środku twarzy zwykle nie wystarcza. W celu korekty asymetrii prawie zawsze potrzbne są przeszczepy chrząstki, którą zwykle pobieram z przegrody nosowej. Te przeszczepy są niezbędne w celu uzupełnienia rusztowania nosa w miejscu zagłębienia litery "c". Ważna uwaga - zwykle nosy asymetryczne (krzywe po urazie) mają zaburzenia drożności. Ważnym elementem operacji jest udrożnienie takiego nosa. To tylko tak pokrótce na temat korektty nosa asymetrycznego.
  Zapraszam na konsultację. Dokładnie zbadam stan Pani nosa i zaproponuję plan postępowania. Pokażę też wiele zdjęć nosó asymetrycznych, w kształcie litery C przed i po operacji. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat plastyki nosa zapraszam też na moją stronę: www.lembas.pl
  L. Lembas

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.