Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Laserowa epilacja - usunięcie włosków na piersiach

meg · Utworzono: 16 maj 2012 · Zaktualizowano: 4 lis 2012

Witam! Mam 19 lat i od kilku lat borykam się z problemem włosków wokół piersi ( dłuższe, czarne ) Strasznie mnie to irytuję... chciałabym usunąć je na zawsze. Powyższy problem mam na swoje życzenie, otóż jak byłam młodsza zgoliłam jaśniutki meszek bez powodu. Popełniłam ogromny błąd, którego teraz żałuję.Zastanawiam się nad wykonaniem badań hormonalnych, ale to chyba jest zbędne... Byłabym ogromnie wzdzięczna za każda pomocną odpowiedź. Pozdrawiam.

9 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Bieńkowscy Clinic®

  Bieńkowscy Clinic®

  Najlepsza odpowiedź
  9 lip 2012 ·

  458 odpowiedzi

  Witam

  Nadmierne owłosienie to problem wielu kobiet. Obecnie najskuteczniejszym sposobem depilacji jest trwała epilacja laserowa. Jej rezultaty w postaci prawie zupełnego usunięcia niechcianych włosów są trwałe w przeciwieństwie do przejściowych efektów, jakie daje tzw. fotodepilacja IPL. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja lekarska. Lekarz na podstawie wywiadu ocenia stan i typ skóry oraz rodzaj włosa, od tego bowiem zależy dobranie prawidłowych parametrów lasera. Najłatwiej usunąć ciemne włosy u osób o jasnej karnacji, a to dlatego, że laserowa depilacja polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą wiązki energii pochłanianej przez barwnik: melaninę. Energia jest zamieniana na ciepło i następuje uszkodzenie macierzy włosa. Należy pamiętać, że obecnie stosowane urządzenia lasery diodowe np. Light Sheer™ oraz alexandrytowe, takie jak ARION® emitują energię, która w serii zabiegów trwale usuwa niechciane owłosienie i jednocześnie jest bezpieczna dla skóry pacjenta. Poza tym działanie światła obu laserów ogranicza się do skóry, nie wpływając tym samym na inne funkcje organizmu. Laser ARION® emituje fale składające się z serii krótkich impulsów i pracuje bez kontaktu ze skórą, co przekłada się na wysoką higienę zabiegu. Ten specjalny moduł impulsu podwyższa także skuteczność epilacji, znacznie skraca zabieg i redukuje bolesność, jednocześnie minimalizując ryzyko skutków ubocznych dla pacjenta.

  Pozdrawiam
  Dominika Dąbrowska

  ESTETICMED
  Klinika Medycyny Estetyczne

  czytaj więcej
 • Klinika LLC Cieszyn

  Klinika LLC Cieszyn

  4 lis 2012 ·

  358 odpowiedzi

  Witam,
  Zapraszam na konsultację i zabieg do Kliniki LLC w Ostrawie. Kontakt i rezerwacja terminu, pozdrawiam.

 • Pani Klaudyno,

  Wiele kobiet boryka się z problemami nadmiernego owłosienia, mniej lub bardziej nasilonego. Jeśli chodzi o zabieg epilacji laserowej, im włosek jest ciemniejszy a skóra jaśniejsza, tym lepsze efekty można uzyskać. W ofercie posiadamy laser diodowy typu Light Sheer. Jest to obecnie jeden z najskuteczniejszych laserów stosowanych do usuwania owłosienia. Laser diodowy likwiduje macierz włosa, co uniemożliwia ponowne wyrośnięcie włosa z owej macierzy w przyszłości. Zwykle wykonuje się od 4 - 6 zabiegów, w odstępie ok. 6 tygodni. Jest możliwość nałożenia znieczulenia - kremu Emla - by zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu. Cena za zabieg wynosi 125 zł. Zapraszamy serdecznie na wizytę.

  Pozdrawiam,

  Magdalena Nowak
  Ars Estetica - Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

 • Witam
  Jeśli włosy pojawiły się i narastają w tej okolicy, oczywiście można je usunąć laserowo. Jednak przed zabiegiem radziłbym przeprowadzić badanie w kierunku zaburzeń hormonalnych których objawem może być owłosienie.Jeśli przyczyną rośnięcia włosów są zaburzenia hormonalne należy najpierw zająć się tą sprawą a następnie depilacją.

 • ARTVEIN dr Ryszard Zając

  ARTVEIN dr Ryszard Zając

  9 lip 2012 ·

  69 odpowiedzi

  Witam,
  W przypadku niechcianych włosów jak najbardziej polecam zabieg laserowy. Polecam zabieg laserowy elõs jest to jedyna, opatentowana technologia, do skutecznego i bezinwazyjnego usuwania wszystkich kolorów włosów (ciemnych, brazowych, rudych, jasnych, siwych) ze wszystkich typów skóry, włacznie ze skóra opalona.

  Ilosc koniecznych zabiegów zalena jest od koloru włosów i typu skóry, oraz od obszaru na ciele pacjenta. Zwykle potrzebne jest 4-6 zabiegów.
  Pozdrawiam

 • dr Grażyna Walkowicz

  dr Grażyna Walkowicz

  17 maj 2012 ·

  12 odpowiedzi

  Widzę, że moi koledzy odpowiedzieli niezwykle wyczerpująco na temat usuwania owłosienia. Dodam tylko, że w gabinetach spotyka się różne urządzenia do usuwania owłosienia. Do usuwania owłosienia np. wykorzystuje sie także IPL, który, jeśli jest wysokiej klasy, również nie powinien absolutnie powodować żadnego dyskomfortu podczas zabiegu, wymaga trochę większej liczby zabiegów (6-10), ale skuteczność jest również wysoka. Zabiegi przypominające natomiast zwykle trzeba wykonywać niezależnie od urządzenia, gdyż jest to związane z naturalnym procesem regeneracji niektórych cebulek włosa, a nie zastosowaną techniką usuwania owłosienia.

  Życzę powodzenia
  Grażyna Walkowicz
  MED-beauty Katowice

 • Bieńkowscy Clinic®

  Bieńkowscy Clinic®

  16 maj 2012 ·

  458 odpowiedzi

  Witam ponownie

  Proszę nie obawiać się bólu - przy najnowszych technologiach zabiegi są praktycznie bezbolesne. Zabiegi wykonujemy zwykle z wykorzystaniem systemu Cryo 6 Derma - firmy Zimmer. To unikalne urządzenie obecne wyłącznie w najlepszych klinikach w Polsce. Służy maksymalizacji komfortu pacjenta, skraca czas rekonwalescencji oraz redukuje efekty uboczne zabiegów estetycznych realizowanych przy użyciu laserów dermatologicznych. Cryo 6 to aparat chłodzący skórę zimnym powietrzem. Redukuje nieprzyjemne odczucia pacjenta podczas zabiegu, minimalizuje rumień, chroni tkankę i skórę przed termicznym uszkodzeniem. Pozwala na pracę z wyższymi parametrami, a tym samym zwiększa skuteczność terapii, jak również działa znieczulająco. Nie wchodzi w żadne interakcje z wykonywanymi zabiegami. Oczywiście ciąża i okres karmienia piersią są przeciwskazaniem do wykonania zabiegu. Natmomiast zabieg sam w sobie nie ma wpływu na zdrowie i nie zakłóca normalnego funkcjonowania organizmu, więc proszę się nie obawiać. Po wykonaniu pełnej serii zabiegów zalecane jest wykonanie 1 zabiegu przypominającego/rok.

  Pozdrawiam
  Dominika Dąbrowska

  ESTETICMED
  Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
  dr Ilona Wnuk-Bieńkowska & dr n. med. Marcin Bieńkowski

 • Bardzo wyczerpująca i całkowicie zgodna z moim zdaniem wypowiedź

 • Bieńkowscy Clinic®

  Bieńkowscy Clinic®

  16 maj 2012 ·

  458 odpowiedzi

  Witam

  Na rynku dostępne są lasery pozwalające na trwałe pozbyć się niechcianego owłosienia. Zasada działania laserowej depilacji polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła. Przenikająca w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło (następuje uszkodzenie macierzy włosa). Pierwszy zabieg powinien zostać poprzedzony konsultacją lekarską. Lekarz przeprowadzi wywiad, oceni stan i typ skóry oraz rodzaj włosa - od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. Najłatwiej usunąć ciemne włosy u osób o jasnej karnacji. Planując zabiegi trwałej depilacji należy zrezygnować na jakiś czas z opalania (także w solarium) i używania samoopalaczy. Problematyczne jest usuwanie włosów rudych i siwych - nie zawierają one melaniny, którą niszczy światło lasera. Energia wytwarzana przez laser jest bezpieczna dla człowieka, ale każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Ze względu na fazy wzrostu włosa każda z metod będzie wymagała wykonania kilku zabiegów. Najskuteczniejsza depilacja następuje w fazie wzrostu włosa, ale nie wszystkie włosy rosną równomiernie, zatem podczas pierwszego zabiegu usunięte zostaje 20-30% niechcianego owłosienia.
  Do zabiegu epilacji należy się prawidłowo przygotować. Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona i umyta. Zabiegów nie przeprowadza się na skórze świeżo opalonej. Na miesiąc przed planowanym zabiegiem laserowym należy zaprzestać wyrywania włosów (moż

  czytaj więcej

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.