Usuwanie blizn laserem - wygląd po zabiegu

Usuwanie blizn laserem - wygląd po zabiegu

wojtek  |  Gość
za pare dni ide na zabieg laserowego usuwania blizn leserem co2.iswszystko by było dobrze ale ja sie zajebiscie boje swojego wygladu po tym zabiegu poniewaz nie ma być on tak dokaca normalny.moze bedzie az tak zle ze trzeba bedzie wziąsć urlop w pracy bo poprostu bedzie sie nie do ludzi.czy moze ktos mnie uspokoić???? bo jesli tak dalej bedzie to sie wkacu rozmysle
PRODERM - Centrum Dermatologii, Medycyny Estetycznej i Chirurgii Skóry  |  Premium member  |  Chirurgia Plastyczna  |  Gdynia
 • 66 odpowiedzi
 • 1 Lubię to
po zabiegu korekcji blizn laserem frakcyjnym CO2 wygląda się trochę jak po oparzeniu w solarium - skóra jest obrzęknięta i zarumieniona. Stan taki utrzymuje się zwykle kilka dni (zależnie od natężenia zabiegu). Jednak w przypadku blizn dla osiągnięcia pożądanego efektu zabieg powinien być stosunkowo mocny a więc i okres rekonwalescencji może być nieco dłuższy - no cóż, coś za coś :-))
Dr n. med. Leszek Milanowski  |  Basic member  |  Chirurgia Plastyczna  |  London Włocławek
 • 4 odpowiedzi
 • 1 Lubię to
Laseroterapia blizn daje bardzo dobre odlegle efekty. Niestety proces gojenia jest dlugi, Radze najpierw sprobowac na mniejszej powierzchni , zobaczyc jak dlugo bedzie sie goilo i potem zrobic cala blizne,
justyna  |  Gość
 • 1 odpowiedzi
Witam,na przedramieniu mam blizny po oparzeniach sa bardzo szpecace i bardzo chcialabym sie ich pozbyc zastanawiam sie w jaki sposob bylo by najlepiej to zrobic i czy jest to bolacy zabieg,jak dlugo trwa okres rekonwalescencjii ile moze kosztowac taki zabieg.Bardzo bym prosila o jakies informacje na ten temat.
Dr Ilona Wnuk-Bieńkowska  |  Premium member  |  Częstochowa, Bydgoszcz
 • 44 odpowiedzi
Dzień dobry.
Blizny po oparzeniu można niwelować za pomocą lasera Mosaic eCO2 lub erbowo yagowego. Zabiegi nie są bardzo bolesne, do zabiegu laserem Mosaic eCO2 używamy specjalnego znieczulenia po którym pacjent nic nie czuje. Okres rekonwalescencji jest indywidualny dla każdego pacjenta, średnio wynosi ok 7 dni. Koszt zabiegu zależny jest od wielkości powierzchni, po przesłaniu zdjęcia lekarz może określić cenę. Dla uzyskania zadowalającego efektu zabiegi należy powtarzać. Zapraszam na konsultację z lekarzem co pozwoli na dobranie najskuteczniejszych metod leczenia dla Pani.

Pozdrawiam serdecznie
Danuta Zemła

Gabinet Estetyka
Medycyna Estetyczna i Laserowa

ul.Wodzickiego 111/11
42-200 Częstochowa
tel. (34)  325 ... Pokaż 325 61 72  Telefon
tel.  0 66... Pokaż 0 665 60 12  Telefon 12
GG:  1932... Pokaż 19327184  Telefon

rejestracja@gabinetestetyka.pl
www.gabinetestetyka.pl
maciej  |  Gość
 • 1 odpowiedzi
Na brodzie pojawiło mi się jakiś czas temu jasnoczerwone miejsce, którego nie ruszały żadne maści od dermatologów. Po wizycie u dermatologa estetycznego stwierdzil on ze to naczyniak plaski. Zapropował terapie laserowa (IPL) i wszystko mialo byc dobrze. Jednak juz po pierwszym zabiegu moja skóra została dosc mocno poparzona i zeszła w miejscu tego zabiegu, prawde mówiąc zrobił się krater wielkosći 1cm x 0,5cm. Następnego dnia zrobił się tam strup. Niestety rana kiepsko się zagoiła. Według mnie to jest nawet blizna. Lekarz stwierdzil ze wszystko jest ok i przeprowadzil 3 kolejne zabiegi, które miały pomóc. Miało byc dobrze, a to miejsce jest teraz nadal czerwone, a na dodatek pomarszczyło się. Wygładza się po napięciu skóry, ale wtedy widac różnice od otaczajacej skóry. Proszę mi powiedzieć czy żeby się tego pozbyć musze się teraz udać na operacje plastyczna? Jest to w centralnej częsci mojej twarzy i nie wygląda dobrze.
Mandala Beauty Clinic  |  Premium member  |  Poznań
 • 106 odpowiedzi
 • 2 Lubię to
Witam,
aby dokładnie ocenić stan Pani skóry na twarzy powinna udać się Pani na konsultację do naszego specjalisty. Bez dokładnej diagnozy lekarza nie jestem wstanie odpowiedzieć na Pani pytanie.
Kontakt do kliniki  61-8... Pokaż 61-8330881  Telefon
Pozdrawiam

Mandala Beauty Clinic
Chwaiłkowskiego 28/7
61-553 Poznań
lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita  |  Premium member  |  Tarnów
 • 1082 odpowiedzi
 • 92 Lubię to
Generalnie powikłania po zabiegu powinien leczyć ten kto je wykonał .Jeśli jest blizna to teraz trzeba ją leczyć laserem frakcyjnym CO2( ten daje najlepsze i najszybsze efekty) Ja wykonuję te zabiegi laserem ECO2 Mosaic -to jeden z najprecyzyjniejszych tego typu laserów na świecie

lek.med.Jacek Ściborowicz
Gabinet Medycyny Estetycznej Medivita Tarnów
www.medivita.net
Dr n. med. Marcin Bieńkowski  |  Premium member  |  Chirurgia Ogólna  |  Bydgoszcz, Częstochowa
 • 114 odpowiedzi
Witam Pana. Pana pierwotny problem - z Pana opisu - zmiana naczyniowa nieco się skomplikował. Jeżeli rzeczywiście wykonano zabieg IPL'em ważne czy i jak głęboko oparzono to miejsce (czy było odpowiednie chłodzenie i odpowiednia długość i energia impulsu) oraz co stosował Pan po zabiegu.
Jeśli chodzi o dalsze postępowanie - jeżeli zmiana naczyniowa jest aktywna - można zastosować laser naczyniowy Nd Yag lub VPL z aktywnym chłodzeniem skóry podczas zabiegu podnoszącym bezpieczeństeo i skuteczność terapii. Jeśli chodzi o blizny - lasery frakcyjne - wymieniany już wcześniej eCO2 , laser erbowy, lub erbowo szklany . KLINIKA Esteticmed posiada w ofercie 16 laserów - wszystkie wiodące lasery frakcyjne dodatkowo (FRAXEL DUAL, eCO2, PIXEL i inne) oraz pierwszą w kraju ultra nowoczesną mikroplazmę frakcyjną wykorzystującą energię RF (fale radiowe) do usuwania blizn. Od dzisięciu lat specjalizujemy się w usuwaniu blizn. Przed leczeniem konieczna jest konsultacja specjalisty.
Zapraszam
Esteticmed.pl
Bydgoszcz
ulica Lęborska 7
tel  52 3... Pokaż 52 34 525 34  Telefon
www.esteticmed.pl

Częstochowa
ulica Wysockiego 39 lokal 7
tel  34 3... Pokaż 34 325 61 72  Telefon
kom  665 ... Pokaż 665 60 12 12  Telefon
www.gabinetestetyka.pl
www.esteticmed.pl
GANC-SERVICE  |  Gość  |  mazowieckie
 • 4 odpowiedzi
Chciałbym wszystkim zainteresowanym przedstawić istotny wątek w całej sprawie IPL, skuteczności zabiegów i pożądanych efektach terapeutycznych.
Jestem inżynierem mechatroniki od 2009 zajmuję się zaawansowanymi urządzeniami do kosmetologii i medycyny estetycznej głównie wykorzystującymi technologię IPL. Dbam o stan techniczny i usuwam usterki w tych urządzeniach w Polsce i w Europie.
Działam całkowicie niezależnie od producentów, od dystrybutorów i sieci salonów. Dzięki temu mogę się wypowiadać w pełni obiektywnie. Dlaczego? ponieważ poziom niezadowolenia z zabiegów IPL robi się zatrważający i wynika tylko i wyłącznie z oszustw w gabinetach, których ofiarami stają się , słusznie niezadowoleni klienci. Tak więc zapraszam do dosyć długiej lektury, ale rzucającej światło na całą sprawę.
Kluczowe podczas prawidłowo przeprowadzonego zabiegu są dwie rzeczy: stan techniczny urządzenia i kompetentny personel. Jeżeli te elementarne sprawy są na dobrym poziomie, to seria zabiegów przyniesie oczekiwane skutki. Bardzo proste i oczywiste , prawda?
- Odnośnie personelu. Nie chciałbym się wypowiadać szczegółowo, gdyż to nie moja specjalizacja. Mimo to, w zaawansowanych zabiegach kompetencje, wykształcenie i doświadczenie jest bardzo ważne, każdy sobie z tego zdaje sprawę. Ciężko jest jednak znaleźć gabinet w którym pracują właśnie takie osoby. Ale może warto przed poddaniem się zabiegowi zapytać, kto będzie wykonywał nam ten zabieg? W końcu oddajemy własne ciało pod bardzo zaawansowany sprzęt w cudze ręce. Warto, aby to był przynajmniej licencjonowany kosmetolog, który poszerzył kwalifikacje profesjonalnymi kursami z obsługi urządzenia i posiada na to certyfikat. Wszystko po to aby zabieg był bezpieczny i przy okazji skuteczny.

- Druga sprawa: stan techniczny urządzenia. O i tu zaczynają się największe "kwiatki", leży w nich 80% problemów ze skutecznością tych zabiegów. Przybliżając państwu zasadę działania IPL. Intensywnie Pulsujące Światło (Light) emitowane jest z bardzo precyzyjnie wykonanej lampy ksenonowej, znajdującej się w głowicy zabiegowej, która przykładana jest do ciała w czasie zabiegu. To właśnie z takiej lampy pochodzi cała energia, która działa terapeutycznie, lub nie. Stan techniczny takiej lampy jest niebagatelny, gdyż posiadają one określoną, żywotność, po której się nie nadają do przeprowadzania skutecznych i bezpiecznych zabiegów.
Więc, w czym problem?
Z punktu widzenia klienta i pacjenta, jest to sprawa jak najbardziej oczywista i prawidłowa. Gabinet wyposażony w urządzenie chcąc oferować dobre skuteczne zabiegi powinien posiadać w 100% sprawny sprzęt. Nie ma cudów, jest to bardzo precyzyjne narzędzie do wykonywania zabiegów. Powinno być sterylnie czyste (z tym jest w gabinetach kosmetycznych dramat, wiem z doświadczenia) i w pełni sprawne. W przeciwnym razie nie ma szans na przeprowadzenie skutecznego zabiegu, a wtedy pieniądze wydane na zabieg są zmarnowane.
A teraz punkt widzenia właściciela gabinetu. Aby zapewnić swoim klientom skuteczne zabiegi, konieczne jest dbanie o sprzęt, czyli regenerowanie głowic zabiegowych, aby lampy były zawsze w 100% sprawne. Jest to dosyć drogie przedsięwzięcie w związku z czym, tu pojawiają się oszczędności kosztem sprawności sprzętu, kosztem skuteczności terapii i kosztem klientów, którzy przez to nie mają efektów. Po prostu właściciele najzwyczajniej w świecie tego nie robią i oszukują klientów.
Można się dopatrywać przyczyn i w dużej mierze są one oczywiste. Nie chciałbym nikogo bronić, ale po prostu zrozumieć zjawisko. Jedna bardzo ważna kwestia, to portale zakupów grupowych, które wywindowały zniżki na tego typu zabiegi w dużych miastach. Ceny z punktu widzenia klienta są okazyjne -to świetnie. Z punktu widzenia właściciela gabinetu, są bardzo niskie - dramat. Nie stać go przez to na dbanie o urządzenia i oferowanie skutecznych zabiegów. Oczywiście to jest tylko jeden z punktów odniesienia w tym procederze i nie należy dyskredytować zakupów grupowych. Zdarzają się kompetentne salony oferujące okazyjne ceny na sprawnym sprzęcie, znam taki tylko jeden.
Niestety problem jest w tym, że klienci nie mają za bardzo możliwości się przed tym bronić, ani tego sprawdzić. Wykonywane są niemające żadnego sensu błyski w czasie zabiegu, bo klient i tak nie posiada przy sobie sprzętu laboratoryjnego do zweryfikowania stanu lampy i parametrów zabiegowych. „Klient nie sprawdzi tego, nic nam nie udowodni, możemy mu wmówić wszystko, niech przychodzi, zostawia pieniądze za nieskuteczne zabiegi, eksploatacja sprzętu i tak nas nic nie kosztuje”– to jest punkt widzenia takiego właściciela.
Tak więc, teraz małe statystyki. Bo przecież to nie jest zjawisko wyjątkowo rzadkie, jednak niestety globalne. Tak powszechne, że trudne do wyobrażenia. O skali wielkości tej skali może da wyobrażenie przykład Warszawy. W naszej stolicy mamy około 200 gabinetów oferujących w swoich usługach zabiegi z wykorzystaniem IPL. Ja jako serwis sporą większość z tych miejsc odwiedzam osobiście i naprawiam usterki. Dokładnie wiem, co gdzie jest w jakim stanie technicznym, a co za tym idzie, jakie są szanse na to, że klient, który trafi do tego gabinetu będzie miał przeprowadzony skuteczny zabieg. Z pełną szczerością i odpowiedzialnością, w Warszawie poleciłbym około 15 gabinetów, których usługami warto się zainteresować, ponieważ sprzęt jest w normie, a tylko 5 jako profesjonalne i skuteczne, bo wiem również, że personel jest kompetentny. W skali kraju to zjawisko jest w bardzo zbliżonych proporcjach.
To wszystko sprawia, że w szukaniu gabinetów oferujących skuteczne zabiegi trzeba mieć po prostu szczęście lub wykazać się sporą dociekliwością, aby nie zostać oszukanym. Zachęcam do pytania obsługi w gabinetach o sprawy z założenia oczywiste, o kompetencje personelu i potwierdzenie stanu technicznego urządzenia.
Z uwagi na to, że cały proceder jest również frustrujący dla mnie jako serwisu, gdyż gabinety wielokrotnie bez pojęcia doprowadzają urządzenia do tragicznego stanu. Kilkukrotnie kwalifikowało się to najzwyczajniej w świecie na bezmyślne narażenie klientów na utratę zdrowia, lub jeszcze gorsze w skutkach konsekwencje. Tłumaczenie takim właścicielom gabinetów nie przynosi często najmniejszych rezultatów. Stanowisko serwisu jest po stronie uczciwych i rzetelnych gabinetów jak i klientów. W związku z tym staram się dotrzeć do Państwa, jako potencjalnych klientów, którzy mają wybór i prawo korzystać tylko ze sprawdzonych, bezpiecznych i skutecznych urządzeń. Chciałbym również zwrócić Państwa uwagę na to, że Polskie Centrum Serwisowe IPL nie siedzi z założonymi rękoma.
Od dwóch lat prowadzone jest w serwisie certyfikowanie regeneracji głowic zabiegowych. Po przeprowadzonym serwisie dołączany jest certyfikat z unikalnym numerem, który w gabinecie może być eksponowany, a klient może w łatwy sposób zweryfikować jego autentyczność. Jednakże autorytet Polskiego Centrum Serwisowego IPL jest nie do końca uczciwie wykorzystywany. Jednorazowy certyfikat jest przedstawiany jako gwarancja jakości na wiele urządzeń nie objętych serwisem i dodatkowo przez wiele miesięcy tracąc ważność. Wniosek jest taki , że klient ponownie jest oszukiwany. Warto swoje wątpliwości weryfikować bezpośrednio kontaktując się z serwisem, jeśli istnieje taka potrzeba.
Od lutego uruchomiona jest odświeżona wersja strony internetowej, gdzie znajduje się zakładka referencje (http://www.gancservice.pl/referencje.html ) Wymienione są tu na krótkiej liście kompetentne salony kosmetyczne, pod którymi Polskie Centrum Serwisowe IPL podpisuje się z pełną odpowiedzialnością. Lista będzie powoli (z uwagi, że dobrych salonów jest niewiele) rozbudowywana i uzupełniana o uczciwe gabinety , w których zaawansowane urządzenia są pod stałą kontrolą. Nie jest to dożywotnia lista, pozycja gabinetu w każdej chwili może być usunięta w przypadku stwierdzenia naruszenia standardów i rygorystycznych norm. Stan techniczny urządzeń w tych gabinetach jest stale monitorowany.
Zachęcam do sprawdzania, czy Państwa gabinet widnieje na tej liście.
Całość oczywiście nie skreśla jakiejś małej części gabinetów kosmetycznych, które mogą oferować skuteczne zabiegi na dobrych niezawodnych urządzeniach, ale są to na pewno pojedyncze przypadki. Zachęcam szczerze do zadawania pytań w gabinecie, w którym mamy zamiar wykonać zabiegi.
Proszę być ŚWIADOMYM KLIENTEM, na pewno przyniesie to Państwu duże korzyści.
Magdalena  |  Gość
 • 1 odpowiedzi
Witam,mam rozlegle oparzenia na szyi, dekolcie i podbrodku ktore wychdza na brode i okolice ust ,blizny te maja 30lat i sa moim utrapieniem na operacje plastyczna nigdy nie bylo mnie stac , jako nastolatka odbylam pare seri zabiegow laserowych nie dawalo zadnych efektow zaprzestalam dzialan w tym kierunku az do teraz .Dowiedzialam sie o laserze frakcyjnym
czy jest szansa na jakie kolwiek zminimalizowanie tej blizny ,wiem ze nie pozbede sie jej zupelnie .Prosze o jakies informacje i czy jest cien nadziei ze sie da cos z tym zrobic i jaki byl by to koszt. Pozdrawiam
lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita  |  Premium member  |  Tarnów
 • 1082 odpowiedzi
 • 92 Lubię to
Tak można zredukowac taka bliznę Wymagać to będzie na pewno co najmniej kiloku zabiegów. Proszę przesłać zdjęcia. na adres medivitadoctor@gmail.com wówczas można będzie coś więcej powiedzieć

Pozdrawiam
lek.med. Jacek Ściborowicz
Bieńkowscy Clinic®  |  Premium member  |  Bydgoszcz, Częstochowa
 • 855 odpowiedzi
 • 7 Lubię to
Witam.
Nie powinna Pani się obawiać zabiegu, ponieważ jeśli zostanie zaaplikowane odpowiednie do tego zabiegu znieczulenie. Z pewnością nie może to być Emla. Skóra po zabiegu prawdopodobnie będzie krwawić - laser co2 "wycina" około 100-200 dziurek/cm2. Proces gojenia może trwać nawet ponad tydzień, należy stosować przez cały ten okres odpowiednie preparaty dermokosmetyczne i antybiotyk w pierwszym etapie gojenia.

Pozdrawiam serdecznie.
Katarzyna Łukowska

Esteticmed.pl
dr Marcin Bieńkowski

ul. Lęborska 7
85-728 Bydgoszcz
tel.  52 3... Pokaż 52 34 525 34  Telefon (recepcja Esteticmed.pl),  721 ... Pokaż 721 666 777  Telefon (Infolinia)
e-mail: kontakt@esteticmed.pl
www.esteticmed.pl Bydgoszcz
www.gabinetestetyka.pl Częstochowa


mariolus  |  Gość  |  podlaskie
 • 1 odpowiedzi
Napisał Pan że nie należy stosować kremu Emla, chciałam się dowiedzieć czy są jakieś przeciwskazania co do stosowania tego kremu przed zabiegiem?
Pozdrawiam Monika

Odpowiedź na: mariolus

Beauty Derm - dr Beata Kociemba  |  Basic member  |  Warszawa
 • 56 odpowiedzi
 • 9 Lubię to
U nas w gabinecie jest wykorzystywany do znieczulenia krem Emla i cieszy się dużym powodzeniem. Do usuwania blizn wykorzystujemy laser Palomar, jest bardzo dorą metodą i dosyć ropowszechniony. Więcej informacji mozna też uzyskać na naszej stronie XXXXXXXXXXXXXXXXX a także u nas na konsultacji ze specjalistą. Jest to zabieg niezbyt kosztowny, a jednocześnie bardzo skuteczny.

02-703 Warszawa-Mokotów
ul.Bukowińska 12, lok.103
tel.:XXXXXXXXXXXX
tel.kom.:XXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX

Odpowiedź na: mariolus

Dr n. med. Marcin Bieńkowski  |  Premium member  |  Chirurgia Ogólna  |  Bydgoszcz, Częstochowa
 • 114 odpowiedzi
Tak są przeciwwskazania. Emla zawiera wodę - w zależności od rodzaju lasera - może to spowodowac niekorzystne skutki.
Marcin Bieńkowski
anka  |  Gość  |  podkarpackie
 • 2 odpowiedzi
witam. Chciałabym się dowiedzieć coś więcej o zabiegach usuwania blizn. mam ten problem już kilka dobrych lat i nie znika on. Miałam już 3 zabiegi kwasem i nadal są one widoczne. Chciałabym w końcu skutecznie pozbyć się tego problemu! choćby to miało bardzo dużo kosztować ale w końcu czuć się pewniej siebie a nie wydawać pieniądze na różne zabiegi które nie przynoszą większych rezultatów. Co jest najlepsze?
anka  |  Gość  |  podkarpackie
 • 2 odpowiedzi
chodzi mi o blizny potrądzikowe

Odpowiedź na: anka

dr n. med. Ewa Żabińska - Czas Kobiety  |  Premium member  |  Dermatologia  |  Kraków
 • 140 odpowiedzi
 • 10 Lubię to
Polecam zabiegi z użyciem najskuteczniejszego w tym momencie lasera e-matrix. Spłyca on blizny, a działając na głębokie warstwy skóry, intensywnie ją regeneruje i przywraca naturalny koloryt i strukturę. Zabieg należy powtórzyć 2 - 3 razy, aż do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Poimędzy zabiegami należy zachować odstęp 6 miesięcy, gdyż taki okres jest potrzebny do całkowitej regeneracji skóry.
Ars-medica  |  Basic member  |  Kraków
 • 87 odpowiedzi
Witam,

Bardzo skuteczne są zabiegi laserem frakcyjnym Pixel. Przeprowadzane są one w seriach w odstępach 3-4 tygodniowych pomiędzy każdym zabiegiem, dają bardzo dobre efekty terapeutyczne. Aby umówić się na konsultację i zabieg w Ars-Medica, zapraszam do kontaktu pod XXXXXXXXXXXXXXXXXXX lub XXXXXXXXXXXX. Zapraszam również na XXXXXXXXXXXXXXXXX

Pozdrawiam
lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita  |  Premium member  |  Tarnów
 • 1082 odpowiedzi
 • 92 Lubię to
Zdecydowanie polecam laser frakcyjny CO2
aby zobaczyc efekty zapraszam na moja strone www.medivita.net- gdzie może pani ocenić sama zdjęcia pacjentów
Pozdrawiam
lek.med. Jacek Ściborowicz
www.mediwita.net
Tarnów ul Wałowa 27
lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita  |  Premium member  |  Tarnów
 • 1082 odpowiedzi
 • 92 Lubię to
Zdecydowanie polecam laser frakcyjny CO2
aby zobaczyc efekty zapraszam na moja strone www.medivita.net- gdzie może pani ocenić sama zdjęcia pacjentów
Pozdrawiam
lek.med. Jacek Ściborowicz
www.mediwita.net
Tarnów ul Wałowa 27
zuza  |  Gość  |  mazowieckie
 • 1 odpowiedzi
najlepszy laser palomar do usuwania blizn, rozstępów, Jestem po 4 zabiegach, i moje blizny zupełnie przestały mi przeszkadzać. Owszem, jeszcze je troche widać, ale efekt jest imponujący, polecam Ren Clinic i dziewczyny które wykonują te zabiegi, pozdrawiam
shimi5  |  Gość  |  dolnośląskie
 • 1 odpowiedzi
Witam,
moja 12 letnia córka ma na twarzy spro blizn które zostały jej po ospie, szczególnie duże pozostały na czolea także nosie. Przeszła kilka zabiegów i nazwie needling Nakłuwanie igiełkami), które miały pobudzać tworzenie kolagenu, ale mam wrażenie, że nic one nie dały. Czytam o różnych laserach, ale nie mam pojęcia który mógłby być skuteczny w takim przypadku. Proszę o pomoc.
lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita  |  Premium member  |  Tarnów
 • 1082 odpowiedzi
 • 92 Lubię to
Witam
Blizny tego typu najskuteczniej mozna zredukowac laserem fraksyjnym CO2 - zdjęcia przed i po można oglądnąć na tym portalu lub na mojej stronie www.medivita.net
Pozdrawiam
kati15  |  Gość  |  lubelskie
 • 1 odpowiedzi
Witam.Mam starą bliznę z dzieciństwa,a dokładnie podskórne zabrudzenie z żużlu na ręce przed łokciem i wygląda to jakbym miała brudną rękę.Czy jest możliwe pozbycie się tego,jeśli tak to co to byłby za zabieg,gdzie mogłabym go wykonać i jaki mniej więcej koszt.Bardzo proszę o jakąś poradę.Pozdrawiam.
ESTETICENTER - Medycyna Estetyczna Laseroterapia  |  Starter member  |  Lublin
 • 66 odpowiedzi
 • 2 Lubię to
Witam,
Blizny tego typu mozna redukowac Laserem Er:Yag FOTONY glowica frakcjonujaca Zabieg wykonuje sie w serii 3-5 razy aby uzyskac najlepsze efekty .Zapraszam na konsultacje .
Pozdrawiam,
Esteticenter Lublin
ul.T. Zana 27/17
wiecej na www.esteticenter.pl
kisiel  |  Gość  |  kujawsko-pomorskie
 • 1 odpowiedzi
Witam.Kila lat temu zostałam pogryziona przez psa na twarzy po lewej stronie blisko ust została mi blizna chciałam się dowiedzieć czy tez coś idzie z tym zrobić???
Bieńkowscy Clinic®  |  Premium member  |  Bydgoszcz, Częstochowa
 • 855 odpowiedzi
 • 7 Lubię to
Witam Panią ,

Technologie, które są obecnie dostępne w Medycynie Estetycznej pozwolą Pani zmniejszyć te blizny. W walce z bliznami stosuje się lasery fraksyjne, które uszkadzają skórę powodując powstanie siatki mikrouszkodzeń. Mikrouszkodzenia w obrębie blizny inicjują proces ożywiania jej struktury. W obrębie sieci mikrouszkodzeń toczą się intensywne procesy regeneracji, powstają nowe komórki , naczynka i białko. W wyniku tych procesów blizna obkurcza się, mięknie, jej koloryt i konsystencja zaczynają przypominać otaczającą skórę, a granice blizny stopniowo w miarę postępu leczenia zacierają się.
Poniżej zamieszczam link gdzie znajdują się efekty po terapii laserami fraksyjnymi blizn po ugryzieniu psa:
http://www.estheticon.pl/zdjecia-przed-po/laserowe-usuwanie-blizn?doctor=esteticmed

Pozdrawiam,
A. Wojtyla
ESTETICMED.PL
Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
dr Ilona Wnuk-Bieńkowska & dr n. med. Marcin Bieńkowski
www.esteticmed.pl

Oddział Częstochowa
ul Wysockiego 39/7
42-200 Częstochowa
czestochowa@esteticmed.pl
tel. +  48 3... Pokaż 48 34 325 61  Telefon 72
tel. +  48 6... Pokaż 48 665 601 212  Telefon
GG:  1932... Pokaż 19327184  Telefon

Oddział Bydgoszcz
ul. Cicha 17
85-650 Bydgoszcz
bydgoszcz@esteticmed.pl
tel. +  48 5... Pokaż 48 52 345 25  Telefon 34
tel. +  48 7... Pokaż 48 721 666 777  Telefon
GG:  1172... Pokaż 11720502  Telefon
Więcej opinii na ten temat

Zasięgnij opinii specjalisty w dziedzinie Laserowe usuwanie blizn

Powiązane videa

Podobna problematyka

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy