Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Nieudana wolumetria - przesunięty kwas po modelowaniu brody

Angelcia1212 · Utworzono: 26 mar 2019 · Zaktualizowano: 13 lis 2019

Cześć! Zgłaszam się z dość nietypowym problemem, może ktoś już wcześniej też doświadczył podobnej sytuacji. 2 tygodnie temu zdecydowałam się na modelowanie brody w jednym z warszawskich salonów na ursusie. Po tygodniu miałam wrażenie ze kwas dziwnie się układa, po półtora kwas całkowicie przemieścił się pod rzuchwę. Zrobił się efekt drugiej brody. Dodatkowo gulka kwasowa obrzękła, utrudnia przełykanie, sprawia trudności w trakcie spania. Po ponownym udaniu się do salonu, nie zastałam Pani wykonującej zabieg, zaproponowali mi rozbijanie kwasu falami radiowymi, ponieważ oni nie podają hialuronidazy (czy będzie to wystarczające?). Wciąż czekam na konsultacje. Odnosze wrażenie ze Pani kosmetolog chce przysłowiowo ''umyć ręce'' od odpowiedzialności za wykonany zabieg.ZASTOSOWANY KWAS DERMFILLER (ratunku, nie wiedziałam ze to tak kiepski kwas).

8 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • BONA DEA Medycyna Estetyczna

  BONA DEA Medycyna Estetyczna

  Najlepsza odpowiedź
  29 mar 2019 ·

  124 odpowiedzi

  Proszę Pani, jest dużo winy z Pani strony, że odważyła się Pani wykonać zabieg w trudnej okolicy u osoby nieuprawnionej do przeprowadzania takiego zabiegu. Ważny jest też fakt, że otrzymała Pani mało bezpieczny produkt. Robienie obszaru brody wymaga znajomości anatomii. Najpierw konieczne jest zrelaksowanie mięśnia bródkowego i obniżającego kąciki ust, a potem dopiero podaje się kwas hialuronowy. Proszę jak najszybciej udać się do doświadczonego lekarza w podawaniu hialuronidazy i jak najszybciej rozpuścić ten kwas, zanim mogą pojawić się objawy niepożądane po podaniu nieczystego produktu. Pozdrawiam, lek.med. Małgorzata Ornatowska

 • dr Katarzyna Osipowicz

  dr Katarzyna Osipowicz

  13 lis 2019 ·

  37 odpowiedzi

  Kosmetolog nie ma prawa podawać ani kwasu ani hialuronidazy. W takim przypadku proszę udać się do lekarza.
  Pozdrawiam serdecznie,
  dr n. med. Katarzyna Osipowcz

 • dr Małgorzata Kossut

  dr Małgorzata Kossut

  28 mar 2019 ·

  139 odpowiedzi

  W takiej sytuacji konieczne będzie zastosowanie hialuronidazy, proszę nie zwlekać. I jeszcze jedno : jeśli ktoś bierze się za podawanie kwasu hialuronowego, to powinien mieć w lodówce zapas hialuronidazy , a w głowie procedurę jej podawania. Kosmetolog NIE MA PRAWA wykonywać zabiegów medycznych.
  Pozdrawiam serdecznie, Małgorzata Kossut, lekarz

 • dr n. med. Monika Kuźmińska Instytut Yonelle

  dr n. med. Monika Kuźmińska Instytut Yonelle

  27 mar 2019 ·

  135 odpowiedzi

  Dzien Dobry, prosze zglosic sie do lekarza medycyny estetycznej zeby podjal decyzje co robic. Pozdrawiam Monika Kużminska

 • Dr Marzena Majcherczyk-Skulimowska

  Dr Marzena Majcherczyk-Skulimowska

  27 mar 2019 ·

  82 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  zdecydowanie proszę nie czekać na "konsultację", tylko czym prędzej zgłosić się do lekarza.
  A tak na marginesie mam ostatnio wrażenie, że panie kosmetolog po "kursach" podają wypełniacze, toksynę botulinową itd, a lekarze służą potem do leczenia ich powikłań.
  Z poważaniem
  Marzena Majcherczyk

 • Dr Barbara Parda-Glomska

  Dr Barbara Parda-Glomska

  27 mar 2019 ·

  67 odpowiedzi

  Jedynym leczeniem jest enzym hialuronidaza, jest lekiem , w związku ztym tylko lekarz może go podać. Fale radiowe są nieskuteczne w w odwracaniu działania kwasu hialuronowego . W mojej praktyce nie spotkałam się z przemieszczeniem kwasu hialuronowego. Dr Barbara Parda

 • Dr Ewa Rybicka

  Dr Ewa Rybicka

  27 mar 2019 ·

  494 odpowiedzi

  Zgadzam się z dr Dianą Kupczynską, że objawy podawane przez Panią są niepokojące, oraz że podany wypełniacz należy rozpuścić przy użyciu hialuronidazy. Konieczna jest wizyta u doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Proszę tego zabiegu nie wykonywać u kosmetologa!!!
  Dr Ewa Rybicka
  Estetica Nova
  Warszawa
  ul. Jana Kazimierza 32b lok1

 • dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  26 mar 2019 ·

  445 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  proszę pilnie zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej, który zajmuje się także leczeniem powikłań. Prawdopodobnie podany kwas należy rozpuścić hialuronidazą, podane objawy są mocno niepokojące - przy głębokim podaniu fale radiowe nie pomogą. Bulwersujący jest fakt, że osoba podająca usieciowany kwas hialuronowy nie ma prawnych możliwości ani umiejętności udzielenia pomocy pacjentowi w razie wystąpienia powikłań.
  Z pozdrowieniami,
  dr n. med. Diana Kupczyńska
  lekarz medycyny estetyczne, flebolog
  Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.