Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Modelowanie lini żuchwy oraz brody kwasem hialuronowym

Kiki875691
Kiki875691
5 lut 2020 · Ostatnia odpowiedź: 22 lut 2020

Tydzień temu miałam modelowanie lini żuchwy oraz brody kwasem hialuronowym Neuvia Intens 1 ml. Po kolejnym tygodniu lekarz dołożył kwasu - 2 ml - z uwagi na mało satysfakcjonujący efekt. Przy podawaniu kolejnego kwasu poprzedni (1) nie był jeszcze dobrze ułożony, były wyczuwalne grudki i zgrubienia oraz nierówności .Być może jest jeszcze za wcześnie na takie osądy ale Teraz tego trochę żałuje bo dwa dni po dołożeniu kwasu (2 ml) grudki są jeszcze większe, bardziej bolesne z jednej strony są nierówności na link żuchwy. Dodam jeszcze że przy drugiej aplikacji kwasu Lekarz zdecydował ma podanie go także w kościach żuchwy przy uchu, by podnieść jeszcze bardziej skórę. Nie wiem jak te wartości porozkładał lekarz po ile na miejsce. Narazie mam przy brodzie w liniach marionetek spore zgrubienia ,co nadaje twarzy jakby znacznej skumulowanej nadmiernej „ tkanki tłuszczowej” , tzn. grubszej twarzy w tym miejscu . Kwas był podany w tym miejscu kaniulą by uzupełnić ubytki w brodzie ale mam wrażenie, że się to przemieściło . A efekt podania w koniec żuchwy daje wrażenie jeszcze bardziej kwadratowej twarzy. A chciałam ją wysmuklić. Zwracam się z pytaniem, czy powinnam się już martwić takim efektem?, czy podjąć interwencje tylko jaką? Czy te grudki masować by takie nie pozostały, pić nadal 1,5l wody czy może nie dopuścić by kwas jeszcze bardziej związał wodę ? Co robic? Proszę o poradę . Z góry dziękuję za wszelka pomoc. Pozdrawiam Kiki

Reklama

odpowiedzi (16)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
16 lut 2020
Najlepsza odpowiedź
Kwas hialuronowy brany doustnie był bardzo intensywnie badany ze względu na to że nagle pojawiło się wiele doustnych postaci w internecie z marketingiem nie majacym nic do czynienia z wiedza. Podawano ochotnikom kwas hialuronowy z doczepiona substancja izotopowa. Okazało się że kwas nie wykazywał żadnej aktywności w skórze. Zauważono też że jedynym miejscem gdzie się gromadził to stawy. Informacja ta umożliwiła zastosowanie doustnej formy w szczególnych problemach układu kostnego.
A więc a tego co Pani opisała wygląda na to że aktywna reakcja nadal trwa. Sterydy można zwiększyć bez obawy na następne 2-3 dni aż będzie mogła Pani zobaczyć się z lekarzem. Z tego co pamiętam brała Pani na poczatku dawke Metylprednizolonu 16mg przez 3 dni. W zależności od problemu poczatkowa dawka może być nawet 5 razy wyższa. Jeżeli obrzęk się zwiększył i nie ma Pani możliwości skontaktowania sie z lekarzem to może Pani śmiało podwoić obecną dawke przez 1-2 dni. Inna możliwość to branie "podtrzymującej" dawki co drugi dzień. Jeżeli ma Pani tabletki 4 mg to może Pani np. wziąć dzisiaj 16 mg. Jeżeli reakcja jest szybko postępująca z dużym obrzękiem i nie ma Pani kontaktu z lekarzem to może Pani tą jedną dawkę nawet podwoić.
Jak wcześniej pisałem, zawsze trzeba pamiętać o możliwości infekcji. Trudno jest to czasem zdiagnozować nawet badaniem fizykalnym i w sytuacji gdzie badania dodatkowe są niedostępne i nie ma oczywistego ogniska leczenie jest początkowo empiryczne pokrywają obie możliwości
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
16 lut 2020
Najważniejsze jest to że nie jest gorzej. Zacznę od końca. Można mieszać wypełniacze bez problemów, włącznie z mieszaniem kwasu hialuronowego z nie-hialuronowymi wypełniaczami. Jedną z najczęstszych "mieszanek" to kwas hialuronowy z "solą" wapnia (Radiesse).
Jeśli chodzi o brodę to nie zrozumiałem czy było to robione w lipcu czy niedawno.Jeżeli jest tam dyskomfort i buło wstrzyknięcie niedawno to może to być normalny proces. Jeżeli kilka miesięcy temu to pytanie czy dyskomfort był od momentu wstrzyknięcia czy też powstał gdy rozpoczął się obecny problem? Jeżeli nie ma żadnych objawów to rozpuszczenie Restylane byłoby wskazane gdyby Pani ogólna reakcja była również na podłożu infekcji.
Reakcje alergiczne zawsze były uważane za nieczęste. Okazuje się jednak że ich zgłaszanie było rzadkie oraz wiele firm produkujących wypełniacze nie za bardzo chciała się dzielić tym problemem z lekarzami. Na podstawie tylko i wyłącznie mojego doświadczenia spotkałem się w ciągu ostatnich 11 lat z jednym tylko przypadkiem i to w postaci "graniulomy". Wystąpiło to po 5 miesiącach od wstrzyknięcia Juvederm UltraPlus (Juvederm 4 w Europie)...przynajmniej . to co pacjentowi powiedziała osoba wstrzykująca. Ponieważ reakcja była bardzo znaczna a ultrasonografia oprócz obrazu typowego dla graniulomy wykazała małą ilość wolnego płynu a jego aspiracja nie wykazała infekcji. Leczenie trwało ponad 2 miesiące z lokalnym wstrzykiwaniu sterydu.
Reakcje alergiczne są albo natychmiastowe, albo wczesne albo
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
11 lut 2020
Jest to teoretycznie możliwe. Mięsień ten może w przypadku stanu zapalnego zwiększyć swoje "napięcie spoczynkowe" i powodować ból, podobne objawy do bruksizmu. W Pani przypadku byłoby to chyba najprostsze wytłumaczenia. Kwas hialuronowy, jak i inne wypełniacze moga przesunac się poprzez różne mechanizmy. Dlatego też jest to jeden z powodów, choć nie najważniejszy, aby umiejscawiać wypełniacz w taki sposób aby nie mógł on łatwo przemieścić się..na kości lub w okolicy więzadeł "podtrzymujacych".
Oczywiście można rozpuścić większość wypełniaczy choć czasem może to zabrać trochę czasu. Jeśli chodzi o "opadnięcie" po rozpuszczeniu to w przypadku gdyby nawet całkowita ilość kwasu została rozpuszczona wszystko powinno powrócić do stanu poprzedzajacego wstrzyknięcie. Jedynym wyjatkiem sa przypadki gdzie przez długi okres czasu zbyt duża ilość wypełniacza była powtarzana. Widzimy to np. w wargach gdzie kilkuletnie "rozciaganie" wypełniaczem może doprowadzić do potrzeby chirurgicznej redukcji wargi.
Myślę że jeżeli objawy trwaja to wszystkie okolice które powoduja problem powinne być rozważone do użycia hialuronidazy.
Pozdrawiam!
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Premium
dr Katarzyna Mudel
Warszawa . 11 lut 2020
Trudno oceniać jeżeli nie jestem w stanie Pani zbadać. Zaciskać zęby można choćby z tego powodu , że mamy świadomość, że w tej okolicy jest preparat, jest go na tyle dużo, że go wyczuwamy. Bóle głowy mogą być następstwem zaciskania zębów. Zachęcam do kontaktu z lekarzem, który wykonał zabieg.
WhatsApp
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
11 lut 2020
Ponieważ nie ma 100% pewności czy jest infekcja czy tylko stan zapalny powstały w skutek tzw. wczesnej reakcji alergicznej (a więc >24 godziny od zabiegu) jedyne moim zdanie wyjściem jest kontynuacja antybiotyku i sterydu. W takiej sytuacji jest kilka możliwych podejść. Jeżeli po 5 dniach wszystko wróciło do normy to antybiotyk można odstawić. Jeżeli przez całe 5 dni jest ciągła poprawa to ma sens kontynuowanie przez następne 2-5 dni. Nasuwa się tu też pytanie: co w wypadku jeżeli , jak przy pierwszej możliwości, antybiotyk się odstawi i w ciągu kilku dni objawy nawrócą? I tu znów wracamy do "cześciowo leczonej infekcji" z możliwością odpornych na dany antybiotyk bakterii. Dlatego też, moim zdaniem, jeżeli antybiotyk nie powoduje objawów ubocznych, kontynuacja przez kilka dodatkowych dni ma sens mimo że nie ma tu absolutnej pewności czy jest infekcja. Zawsze jednak musimy rozważać 2 czynniki : ryzyko i korzyść. Ryzyko kontynuacji jest znikome, a korzyść w przypadki infekcji jest znaczna. Ryzyko odstawienia może być duże w przypadku infekcji a korzyść odstawienia minimalna. Oba powyższe przemawiają za kontynuacją.
Na koniec, myślę że nie powinna Pani całkowicie rezygnować w przyszłości z wypełniaczy mimo nieprzyjemnego doświadczenia. Wie już Pani wiele na ten temat a wiedza ta pomoże Pani w wyborze. Wypełniacze używane rozsądnie, bez pośpiechu i w kontrolowanej ilości mogą po czasie przynieść wspaniałe rezultaty które można łatwo podtrzymać. Szczególnie gdy celem jest natura
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
10 lut 2020
Ponieważ rozpoczęła Pani leczenie Azacyną, Klabax lub Klacid byłyby najlogiczniejsze gdyż należą do tej samej grupy antybiotyków.
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
10 lut 2020
Ponieważ wygląda na to że jest poprawa, jest niemożliwe stwierdzenie czy jest to skutkiem antybiotyku, sterydu czy obu tych leków. Z tego tez powodu najrozsądniejszym byłaby kontynuacja obu przez dodatkowych kilka dni. Jeżeli pozytywna odpowiedź była dzięki antybiotykowi to jego zatrzymanie może doprowadzić do stanu określonego jako "partially treated infection" a więc częściowo leczona infekcja. Problemem tu jest fakt że bakteria zawsze próbuje stać się odporna na antybiotyk poprzez mutację. Im dłużej bakterie mają na to czas tym łatwiej mutacja powstaje.
Oczywiście, jest też możliwe że poprawa ta jest tylko odpowiedzią na steryd. Nie ma jednak możliwości upewnienia się dlatego też trzeba zadać sobie pytanie czy warte jest ryzyko zatrzymania antybiotyku który pacjent dobrze toleruje i który nie ma w obecnej chwili objawów ubocznych? Każdy z wymienionych przez Panią antybiotyków jest odpowiednim zakładają że miała Pani na myśli Ciprinol jako ostatni na liście. Klabax lub Klacid można użyć np. 500mg 2xdziennie albo 1000mg raz dziennie. Ma więc Pani dawki na 2 dni co z poprzednimi trzema da Pani w sumie 5 dni leczenia antybiotykiem. W przypadku możliwości infekcji tkanek miękkich twarzy jest to z reguły zbyt krótki kurs. Jednak jak zawsze, należy do każdego przypadku podchodzić indywidualnie. Pozdrawiam!
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
10 lut 2020
Estheticon nie pozwala na publikację strony w tekście dlatego też proszę otworzyć dołaczone zdjecie.
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
10 lut 2020
Nie wiem czy to pomoże ale znalazłem listę miejsc gdzie, być może , test ten wykonuja.
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
9 lut 2020
Kwas hialuronowy w wypełniaczach, mimo tego że jest prawie że identyczny do naszego własnego jest w momencie wstrzyknięcia traktowany przez tkanki jako ciało obce. Dlatego też po wstrzyknięciu może dojść do obrzęku, zaczerwienienia, bólu oraz wyczuwalnych zgrubień. Ten stopień reakcji trwa bardzo krótko i nie wymaga z reguły interwencji. Obrzęk może być dostrzegalny przez kilka dni szczególnie w okolicach warg oraz oka.
Z Pani opisu wywnioskowałem że niepokojące objawy nie wystąpiły nie natychmiastowo. Mimo że jest to zazwyczaj przyczyną wczesnej reakcji alergicznej, zawsze przyjmować musimy że mamy do czynienia z infekcją. Proces infekcji może prowadzić do powstania tzw. biofilmu. Jest on utworzony przez połączenie się bakterii na powierzchni wypełniacza. Warstwa tych bakterii prowadzi do polimeryzacji cząsteczek które "pokrywają" warstwę bakterii tworząc barierę dla antybiotyków. Nie leczony, może to być poważnym problemem. W początkowej fazie czasem jest trudno upewnić się co do diagnozy lecz możliwe komplikacje przeoczenia infekcji zmuszają w tych przypadkach do empirycznego leczenia. Często też w początkowej fazie nie ma wyraźnych objaw systemowych. Temperatura ciała jest niemożliwa do interpretacji jeżeli pacjent bierze antybiotyk (w Pani przypadku Azithromycyna) oraz steryd (Methylprednisolone). Sterydy, w zależności od wielu niezależnych czynników może podwyższyć temperaturę ponieważ zwiększa metabolizm komórkowy lub może ją obniżyć poprzez działanie przeciwzapalne
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
8 lut 2020
Jest w Pani relacji kilka różnych aspektów poza estetycznymi. Tzw. stan zapalny występować tu może z kilku powodów. Infekcja - zdarza się ona statystycznie bardzo rzadko i spowodowana jest przez wprowadzenie bakterii przez igłę lub kaniulę. Typowa aseptyczna technika ma minimalne szanse na spowodowanie infekcji. Jeżeli wystąpiła u Pani infekcja to odpowiedni antybiotyk, pokrywający najczęstsze bakterie skóry, jest absolutną koniecznością. Ponieważ każda infekcja wywołuje stan zapalny leki przeciwzapalne bez antybiotyku mogą spowodować krótkotrwałą poprawę mimo tego że infekcja trwa. Dlatego też otrzymała Pani antybiotyk. Jeszcze rzadszym powodem infekcji jest możliwość wprowadzenia bakterii do wypełniacza jeżeli opakowanie było otwarte przez jakiś czas.
Jeśli chodzi o "czysty" proces zapalny to powodem może być również bardzo rzadka alergia na dany produkt lub jego domieszki, np. paraben w lidocainie. Jeszcze rzadszym jest tzw. opóźniona reakcja alergiczna lub powstanie tzw. granulomy. Ta ostatnia jest bardzo bolesna przy dotyku. Kwas hialuronowy może to spowodować lecz, jak wyżej, są to przypadki niezmiernie rzadkie.
Istnieje kilka wypełniaczy z kwasem hialuronowym które mogą częściej niż inne wywoływać stan zapalny związany z substancjami pozastałymi z procesu produkcji. Przykładem tu może być Elevess, Hyacorp, a nawet Macrolane.
Pytanie co z tym zrobić? Oczywiście należ kontynuować antybiotyk. Jeżeli infekcja jest spowodowana bakterią wrażliwą na dany antybiotyk, powi
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
8 lut 2020
Przyczyna długotrwałości wypełniacza w tych przypadkach jest dokładnie taka jak Pani napisała!
Pozdrawiam!
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
8 lut 2020
Pierwszy przykład to zdjęcia przed ostatnim zabiegiem. Do tego momentu - 9 strzykawek. Z nich
prawie że 2 strzykawki w obrębie twarzy. Samo wypełnienie całkowitej części skroniowej...3 strzykawki na stronę. Cała okolica skroni równa powierzchni mięśnia skroniowego rozciaga się znacznie poza linię włosów. Połowa jednej strzykawki na każdą stronę w okolicy przed-usznej. Na razie 1 strzykawka na dolną twarz. Ostatnia część to wykończenie brody. Problemem tu jest stary uraz pod brodą, nie widoczny na zdjeciu, z zagłębionymi bliznami. Uraz ten nie był chirurgicznie zamknięty a część blizny bezpośrednio przylega do kości. Wypełniaczem tu był Restylane Lift.
Drugi przykład to 4 1/2 strzykawki Ellanse L, inną metodą z punktami wstrzyknięcia oznaczonymi.
Wstrzykując "punktami" bez masowania pozwala często na wieloletnie rezultaty nawet przy użyciu takich wypełniaczy jak Juvederm UltrPlus (w Europie Juvederm 4), Restylane L, Stylage XL or Teosyal Ultimate. Trzeci przykład, użyty tu wypełniacz to 3 strzykawki Perfectha Subskin plus i-PRF - bogatopłytkowa fibryna. Ten przykład jest pracą jednej z moich pielęgniarek którą uczyłem od podstaw przez 3 lata a której obecne możliwości chyba przewyższają moje własne.
Pozdrawiam!
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
8 lut 2020
Jest niezmiernie trudno wyobrazić sobie nawet najbarwniej opisane szczegóły twarzy aby mieć konkretną opinie. Ponieważ zabieg był około 1 tygodnia temu, z jednej strony było to niedawno a więc końcowy wynik może jeszcze nie być widoczny, lecz z drugiej, minęło wystarczająco czasu aby większość wypełniacza była bardziej "gładka" a początkowo wyraźne w dotyku ":grudki" znacznie zmniejszyły swoją strukturę. Z tego co zrozumiałem zadaniem było wymodelowanie i zaostrzenie konturów żuchwy oraz poprawa kształtu brody.
Aby tego dokonać można kilkoma sposobami używając wypełniacza. Najbardziej naturalna i długotrwała metoda jest rzadko stosowana ze względu na koszt gdyż średnia ilość wypełniacza w tym zabiegu to około 8 - 12 ml, a więc 8 - 10 strzykawek. Z tej całej ilości nie więcej niż jedna strzykawka jest przeznaczona na wstrzyknięcie w obrębie twarzy. Tradycyjna metoda wymaga znacznie mniejszej objętości i zależnie od potrzeb jest to 1 - 4 strzykawek z całkowitą ilością wstrzykiwaną w twarz.
Ustalenie/przywrócenie konturów żuchwy wymaga podanie wypełniacza tak aby przylegał do kości. Jeżeli natomiast jest on wstrzyknięty poza kością to jedynym efektem jest dodanie wagi tkanek miękkich. Jeżeli jest możliwość użycia dużej ilości wypełniacza, konturowanie rozpoczyna się nie na żuchwie lecz znacznie wyżej. Celem tu jest uniesienie policzków, szczególnie ich najniższych partii. Często, przy mniejszych ubytkach, może to być całkowicie wystarczające. Jeżeli nie, to następnym celem
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Premium
2 ośrodki w Małopolskie . 7 lut 2020
Dzień dobry,
trudno wypowiedzieć się bez obejrzenia twarzy. Proszę zgłosić się do specjalisty osobiście.
Premium
dr Katarzyna Mudel
Warszawa . 6 lut 2020
Bez obejrzenia twarzy nie wypowiem się.
Najlepiej zgłosić się do lekarza który wykonywał zabieg i z nim omówić swoje obawy
WhatsApp
Reklama

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Kwas hialuronowy
2 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 8 cze 2021
Wolumetria
8 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 15 lis 2019
Kwas hialuronowy
10 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 20 lut 2012
Kwas hialuronowy
1 odpowiedź, ostatnia odpowiedź w dniu 3 lut 2024
Plastyka brody
2 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 25 maj 2020
Kwas hialuronowy
4 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 27 lip 2021
Wolumetria
2 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 3 kwi 2024
Kwas hialuronowy
4 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 6 gru 2021
Kwas hialuronowy
2 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 29 paź 2023
Powiększanie ust
3 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 10 maj 2022

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Udziel porady