Jak się pozbyć bruzd nosowo-wargowych i lwich zmarszczek?

Jak się pozbyć bruzd nosowo-wargowych i lwich zmarszczek?
Katarzyna Wrzosek
Katarzyna Wrzosek
Utworzono: 5 lis 2019 · Zaktualizowano: 19 maj 2020

Kwas hialuronowy – najważniejsze informacje

Kwas hialuronowy to związek chemiczny, który naturalnie występuje w ciele każdego człowieka. Jego główną funkcją jest wiązanie wody w skórze właściwej – warstwie skóry o grubości około dwóch milimetrów, znajdującej się bezpośrednio pod naskórkiem. Dzięki obecności kwasu hialuronowego w organizmie skóra jest sprężysta i gładka. Niestety, wraz z upływem lat maleje jego ilość, co skutkuje powstawaniem niechcianych zmarszczek.

Przebieg zabiegu korekcji bruzd kwasem hialuronowym

Jednym z głównych zastosowań kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej jest wypełnianie bruzd. Preparat przeznaczony do korygowania zmarszczek występuje w postaci elastycznego żelu. Zabieg z jego wykorzystaniem polega na wstrzykiwaniu produktu pod skórę za pomocą bardzo cienkich igieł. Przed rozpoczęciem aplikowania substancji miejsca, gdzie będą wykonywane wkłucia, są znieczulane. Po zakończeniu całej procedury pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć, co stanowi niewątpliwą zaletę tej metody radzenia sobie z widocznymi oznakami starzenia.

Jak szybko widoczne są efekty korygowania bruzd?

Pierwsze efekty pacjent może zauważyć bezpośrednio po zakończeniu zabiegu - kwas hialuronowy wstrzyknięty pod skórę wypełnia zmarszczki i sprawia, że skóra staje się gładka. Aby móc cieszyć się pełnymi rezultatami, trzeba poczekać około dwóch tygodni. Warto pamiętać o tym, że przez krótki czas po wstrzykiwaniu preparatu skóra może być delikatnie zaczerwieniona i nie należy się tym niepokoić.

Jakie zmarszczki można wypełnić kwasem hialuronowym?

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pomaga w usunięciu zmarszczek znajdujących się w okolicy ust oraz czoła. Oprócz tego, można stosować go do wypełniania bruzd nosowo – wargowych. Substancję aplikuje się również po to, by wypełnić tzw. linię marionetki.

Wypełnianie zmarszczek – jak długo widoczne są rezultaty?

Na długość utrzymywania się efektów korekcji bruzd wpływa wiele czynników. Trwałość preparatu uzależniona jest m.in. rodzaju i ilości użytego produktu, typu skóry, wieku, jak również prowadzonego trybu życia. Zazwyczaj rezultaty widoczne są maksymalnie 18 miesięcy, po czym kwas hialuronowy ulega wchłonięciu. Częstotliwość powtarzania zabiegu to kwestia indywidualna – zwykle należy robić to co 6–20 miesięcy.

Kto nie może poddać się zabiegowi wypełniania bruzd?

W niektórych przypadkach nie można wykonać zabiegu wypełniania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego. Przeciwwskazaniem do korekcji bruzd jest m.in. ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, czynne choroby autoimmunologiczne, nieleczona cukrzyca, skłonność do nadmiernego bliznowacenia oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.