Jak się pozbyć bruzd nosowo-wargowych i lwich zmarszczek?

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie. W medycynie estetycznej wykorzystuje się ją między innymi do modelowania owalu twarzy, powiększania ust oraz niwelowania zmarszczek. Dziś wyjaśniamy, na czym polega wypełnianie bruzd przy pomocy kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy – najważniejsze informacje

Kwas hialuronowy to związek chemiczny, który naturalnie występuje w ciele każdego człowieka. Jego główną funkcją jest wiązanie wody w skórze właściwej – warstwie skóry o grubości około dwóch milimetrów, znajdującej się bezpośrednio pod naskórkiem. Dzięki obecności kwasu hialuronowego w organizmie skóra jest sprężysta i gładka. Niestety, wraz z upływem lat maleje jego ilość, co skutkuje powstawaniem niechcianych zmarszczek.

Przebieg zabiegu korekcji bruzd kwasem hialuronowym

Jednym z głównych zastosowań kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej jest wypełnianie bruzd. Preparat przeznaczony do korygowania zmarszczek występuje w postaci elastycznego żelu. Zabieg z jego wykorzystaniem polega na wstrzykiwaniu produktu pod skórę za pomocą bardzo cienkich igieł. Przed rozpoczęciem aplikowania substancji miejsca, gdzie będą wykonywane wkłucia, są znieczulane. Po zakończeniu całej procedury pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć, co stanowi niewątpliwą zaletę tej metody radzenia sobie z widocznymi oznakami starzenia.

Jak szybko widoczne są efekty korygowania bruzd?

Pierwsze efekty pacjent może zauważyć bezpośrednio po zakończeniu zabiegu - kwas hialuronowy wstrzyknięty pod skórę wypełnia zmarszczki i sprawia, że skóra staje się gładka. Aby móc cieszyć się pełnymi rezultatami, trzeba poczekać około dwóch tygodni. Warto pamiętać o tym, że przez krótki czas po wstrzykiwaniu preparatu skóra może być delikatnie zaczerwieniona i nie należy się tym niepokoić.

Jakie zmarszczki można wypełnić kwasem hialuronowym?

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pomaga w usunięciu zmarszczek znajdujących się w okolicy ust oraz czoła. Oprócz tego, można stosować go do wypełniania bruzd nosowo – wargowych. Substancję aplikuje się również po to, by wypełnić tzw. linię marionetki.

Wypełnianie zmarszczek – jak długo widoczne są rezultaty?

Na długość utrzymywania się efektów korekcji bruzd wpływa wiele czynników. Trwałość preparatu uzależniona jest m.in. rodzaju i ilości użytego produktu, typu skóry, wieku, jak również prowadzonego trybu życia. Zazwyczaj rezultaty widoczne są maksymalnie 18 miesięcy, po czym kwas hialuronowy ulega wchłonięciu. Częstotliwość powtarzania zabiegu to kwestia indywidualna – zwykle należy robić to co 6 – 20 miesięcy.

Kto nie może poddać się zabiegowi wypełniania bruzd?

W niektórych przypadkach nie można wykonać zabiegu wypełniania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego. Przeciwwskazaniem do korekcji bruzd jest m.in. ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, czynne choroby autoimmunologiczne, nieleczona cukrzyca, skłonność do nadmiernego bliznowacenia oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Publikowane: 05.11.2019

O kim:

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Od 2006 r. prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej Lenartowicz Clinic w Katowicach. Trener technik zabiegowych z zakresu toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, mezoterapii. Współpracuje z Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti-Aging.

Wypełnianie zmarszczek - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni