Spis treści

O zabiegu

Przedłużenie palców stopy wykonuje się u pacjentów cierpiących na wrodzone skrócenie kości śródstopia (brachymetatarsia) lub jako leczenie powikłania po zabiegu operacji palca młotkowatego. Najczęściej stosowana jest metoda mechaniczna oraz przeszczep fragmentu innej kości – strzałkowej lub biodrowej. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Obie techniki wymagają rekonwalescencji trwającej od kilku do kilkunastu tygodni.

Korekta przedłużająca palce stopy jest stosowana głównie u pacjentów po operacji palca młoteczkowego, w wyniku której nadmiernie skrócono palec. Stosowana jest również u pacjentów z brachydaktylią (krótkopalczastość).

Publikowane

11.08.2011

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej lub w razie jakichkolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza wiarygodności treści, zabiegów oraz innych materiałów i informacji opublikowanych na portalu ani nie poleca żadnych produktów, marek czy pracowników służby zdrowia."