O zabiegu

Przedłużenie palców stopy wykonuje się u pacjentów cierpiących na wrodzone skrócenie kości śródstopia (brachymetatarsia) lub jako leczenie powikłania po zabiegu operacji palca młotkowatego. Najczęściej stosowana jest metoda mechaniczna oraz przeszczep fragmentu innej kości – strzałkowej lub biodrowej. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Obie techniki wymagają rekonwalescencji trwającej od kilku do kilkunastu tygodni.

Korekta przedłużająca palce stopy jest stosowana głównie u pacjentów po operacji palca młoteczkowego, w wyniku której nadmiernie skrócono palec. Stosowana jest również u pacjentów z brachydaktylią (krótkopalczastość).

Publikowane

11.08.2011

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.