Dr n. med. Andrzej Sankowski

Dr n. med. Andrzej Sankowski

(6 Opinii) ·100% poleca
Dodaj opinię
Leśna 37, Warszawa, Mazowieckie Zobacz mapę
Zwykle odpowiada w ciągu 4 godzin
Dr n. med. Andrzej Sankowski
Dr n. med. Andrzej Sankowski
(6 Opinii) ·100% poleca

Informacje

  • 918 wizyty na profilu

Jestem chirurgiem plastykiem, założycielem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej – oficjalnej organizacji zrzeszającej chirurgów plastyków pracujących na terenie Polski. Od 2005 roku mam uprawnienia do wykonywania zawodu w Wielkiej Brytanii. Posiadam również uprawnienia biegłego sądowego w zakresie chirurgii plastycznej. Jestem wykładowcą Akademii Medycznej w Warszawie, uczestnikiem i wykładowcą w ponad 60 konferencjach dotyczących chirurgii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej na całym świecie.

Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Po ukończeniu studiów otrzymałem stypendium Polskiej Akademii Nauk z dziedziny immunologii, dzięki czemu odbyłem staż w Pradze w Czechach, pracując pod kierunkiem prof. Milana Haška – kandydata do nagrody Nobla. Jako pierwszy w Polsce obroniłem doktorat z immunologii tkankowej. Początkowo pracowałem jako nauczyciel akademicki, potem prowadziłem oddział chirurgii plastycznej w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, gdzie leczyłem szczególnie trudne przypadki, nauczałem studentów i lekarzy.

Jestem jednym z założycieli i członkiem zarządu Fundacji Rozwoju Chirurgii Naczyniowej. Jako pierwszy wprowadzałem na polski rynek wiele zagranicznych nowości medycznych. W latach1980 i 1987 byłem z misją Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Kambodży, gdzie w międzynarodowym szpitalu wojennym w warunkach polowych przeprowadzałem wszystkie rodzaje operacji chirurgicznych. Wraz z prof. Religą, prof. Rużyłło i doc. Dąbrowskim zakładałem spółkę, która miała na celu wprowadzenie w Polsce najnowocześniejszych metod opieki zdrowotnej i opieki nad pacjentem.

Interesuję się malarstwem, fotografią, muzyką operową (w szczególności kompozytorami Bellinim i Verdim) oraz baletem, gdzie fascynuje mnie twórczość tancerki i choreografki Blanci Li. Ponieważ sam maluję, miałem już kilka własnych wystaw.

Specjalizacje 

W naszej Klinice Chirurgii Plastycznej dr Andrzeja Sankowskiego wykonujemy szerokie spektrum zabiegów chirurgii piersi, chirurgii twarzy, plastykę szyi, ramion, brzucha, pośladków, ud, łydek, liposukcje, zabiegi intymne - plastykę pochwy, labioplastykę oraz operacje żylaków. Zadowolony pacjent jest naszą wizytówką. Pacjentom gwarantujemy anonimowość i dyskrecję, indywidualne podejście, która pozwala na właściwy dobór chirurgicznych lub niechirurgicznych metod leczenia.

Klinika

Od 1992 roku prowadzę własną, prywatną klinikę Dr Andrzej Sankowski Chirurgia Plastyczna, gdzie wraz z zespołem lekarzy, fizjoterapeutów i rehabilitantów oferuję kompleksowe usługi. Nasza klinika była partnerem znanego programu telewizyjnego ,,Chcę Być Piękna”.

Lokalizacja 

Dr Andrzej Sankowski Chirurgia Plastyczna to klinika mieszcząca się w Izabelinie. 

Ukończone specjalizacje:

  • Chirurgia Plastyczna

Członkostwo:

  • Inne:
  • International Confederation for Plastic Reconstructive Aesthetic Surgery
  • Inne:
  • Mezinárodní společnost pro plastickou a rekonstrukční chirurgii

Pierwsza wizyta gratis:

  • Nie

Cena konsultacji:

  • 500

Usługi

Chirurgia plastyczna

Dermatologia

Medycyna estetyczna

Opinie (6)

4.8
średnia ocen
100% poleca

Korekta powiek dolnych Warszawa

Ciepła domowa atmosfera

I po 17 latach jestem zadowolona po zabiegu zmniejszenia piersi

Zobacz więcej opinii
Dr n. med. Andrzej Sankowski udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!

Historie (1)

Korketa powieki po wypadku

Dr Sankowski 11 lat temu robił mi plastykę oka po wypadku samochodowym. (Oko było w kiepskim stanie, powieka nie domykała się w nocy co groziło wyschnięciem gałki ocznej. Szycie szpitalne było grube na okrętkę powyżej brwi). Obecnie mało kto...

Czytaj więcej

Zdjęcia (2)

Dr n. med. Andrzej Sankowski udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!

Odpowiedzi na pytania (4)

Problemy po operacji faceliftingu
Odpowiedź specjalisty · 13 sty 2014

Tak jak po każdej operacji  może powstać krwiak, który powinien być szybko usunięty przez chirurga. Prawidłowo leczony nie pozostawia żadnych następstw. Aby był najlepszy efekt tej operacji prosimy Pacjentki aby przez kilka dni unikały jedzenia...

Czytaj więcej
Rekonwalescencja po operacji Facelifting
Odpowiedź specjalisty · 13 sty 2014

Zwykle następną dobę po operacji wygląda się dobrze. W drugiej dobie pojawiają się obrzęki i zasinienia, które powoli ustępują. Większość pacjentek po dwóch tygodniach wraca do pracy i życia towarzyskiego. Resztkowe zasinienia można  zakryć...

Czytaj więcej
Kiedy najlepiej udać się na lifting
Odpowiedź specjalisty · 13 sty 2014

Operacje face liftingu wykonuje się wtedy, kiedy Pacjentka czuje potrzebę odmłodzenia się. Najlepszym wiekiem jest 45-55 lat. Oczywiście wykonujemy liftingi u osób młodszych i starszych.

U osób młodszych wykonuje się lifting skroni (nazywanym...

Czytaj więcej

Artykuły (2)

Rozmowa z dr Andrzejem Sankowskim

Rozmowa z dr Andrzejem Sankowskim

Dr Andrzej Sankowski uważany jest za prekursora estetycznej chirurgii plastycznej w Polsce. W rozmowie z Estheticon mówi o tym, czy zbliża się...
8 wrz 2022

Specjaliści z tej kliniki

Klinika Chirurgii Plastycznej dr Andrzeja Sankowskiego

Klinika Chirurgii Plastycznej dr Andrzeja Sankowskiego

Dr n. med. Andrzej Sankowski udzieli Ci więcej informacji o zabiegu
Spełnij Twoje marzenia!