Informacje o cenie zabiegu skleroterapia

700 zł
średnia
12
pacjenci

Skleroterapia to zabieg polegający na ostrzykiwaniu żylaków preparatami wywołującymi ich zamknięcie, a w efekcie usunięcie. To jedna z nieinwazyjnych i bardzo skutecznych metod leczenia żylaków. Skleroterapia nie wymaga zastosowania znieczulenia, a pacjent już w dniu zabiegu może powrócić do normalnej aktywności. Obecnie ta metoda terapii żylaków stosowana jest przy użyciu preparatów płynnych lub piany (skleroterapia pianowa).

Podana cena jest orientacyjna - została wygenerowana na podstawie średniej cen udostępnionych przez użytkowników Estheticon.pl. Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, stopnia trudności zabiegu, defektu pacjenta, itd.
Najniższa cena 600 - 524 zł
1 Historia
Średnia cena 525 zł - 875 zł
1 Historia
Najwyższa cena 876 zł - 1.000 zł
1 Historia

Rozkład cen

Mapa cen

Poznaj ceny w każdym regionie
Najniższa cena 25% taniej niż zwykle
Średnia cena Średnia cena
Najwyższa cena 25% drożej niż zwykle

Co jest wliczone w cenę skleroterapii?

Ostrzykiwanie żylaków poprzedzone jest każdorazowo konsultacją ze specjalistą. W trakcie pierwszej wizyty oceniany jest stopień zaawansowania patologicznych zmian żylnych oraz dobierana jest optymalna dla danego pacjenta metoda leczenia. W ramach konsultacji odbywa się kwalifikacja chorego do zabiegu. Pierwsza wizyta u flebologa lub chirurga specjalizującego się w terapii żył kosztuje od 100 do 400 zł. Nieodłącznym elementem diagnostyki żylaków jest badanie USG Doppler, którego cena wliczona jest w opłatę za konsultację lub waha się od 120 do 200 zł. Na cenę zabiegu skleroterapii (200-1500 zł) składają się: koszt preparatu wykorzystywanego do zamknięcia żył i użycia specjalistycznego sprzętu oraz wynagrodzenie dla lekarza. Po zabiegu wymagane jest noszenie podkolanówki lub pończochy uciskowej, których koszt oscyluje między 60 a 330 zł. Cena wizyty kontrolnej po zabiegu wynosi od 100 do 400 zł.

Co może podwyższyć cenę skleroterapii?

Wycena zabiegu zależy od kilku czynników. Koszt skleroterapii w przypadku pajączków naczyniowych czy żylaków o niewielkiej średnicy jest mniejszy niż skleroterapii żył pniowych. Cena skleroterapii piankowej zwykle jest nieco wyższa niż zabieg z użyciem leku w płynnej formie. W przypadku terapii dużych żył może być celowe zastosowanie skleroterapii z tumescencją, a taki zabieg jest droższy. Prowadzenie obliteracji żył pod stałą kontrolą ultrasonografu, zwłaszcza urządzeń wyżej klasy, również może podnieść koszt zabiegu. Warto jednak pamiętać, że procedura medyczna zyskuje wówczas walor większej precyzji i maksymalny poziom bezpieczeństwa. Cena zabiegu jest ponadto uzależniona od lokalizacji placówki (w niektórych miastach bywa wyceniana jako droższa), renomy kliniki oraz doświadczenia i kwalifikacji lekarza.

Ceny podobnych zabiegów w Polsce

Współczesna medycyna oferuje wiele sposobów leczenia żylaków. Zamykaniu rozszerzonych chorobowo żył służą z powodzeniem również takie metody jak klejenie (2000-9000 zł) czy laserowe leczenie żylaków EVLA (od 3000 do 9000 zł). Spośród chirurgicznych metod dostępne są m.in. zabiegi miniflebektomii (od 2000 do 7000 zł) oraz klasyczne zabiegi operacyjne, których ceny przekraczają zwykle 5000 zł.

Czy skleroterapia jest refundowana przez NFZ?

Skleroterapia nie jest refundowana przez NFZ. Zwrot kosztów leczenia żylaków możliwy jest jedynie w przypadku metody chirurgicznej. Przeprowadzenie terapii tego typu wiąże się jednak z dużo większą inwazyjnością zabiegu i koniecznością długiego oczekiwania na realizację świadczenia ze względu na limity ustalane przez NFZ. Z kolei wiele klinik prywatnych ułatwia swoim pacjentom realizację zabiegu, oferując płatność w formie systemu ratalnego.

Porady ogólne

Zabieg skleroterapii jest bardzo bezpieczną procedurą medyczną pod warunkiem, że przeprowadza go dobrze do tego przygotowany specjalista, który dysponuje odpowiedniej jakości sprzętem i dużym doświadczeniem. Dlatego bardzo ważne jest to, by przy wyborze kliniki i chirurga nie kierować się jedynie ceną zabiegu, ale wziąć pod rozwagę inne czynniki, np.: reputację kliniki czy kwalifikacje kadry w niej pracującej.

Zapytaj specjalisty

zapytania

Zobacz wszystkie

Dzień dobry! Jestem 8 dzień po skleroterapii żył. W dniu dzisiejszym, chcąc otworzyć drzwi, kopnęłam je mocno nogą, którą miałam obstrzykiwaną. Przez to mam większe dolegliwości bólowe niż ostatnio, szczególnie podczas chodzenia. Jak mogłabym złagodzić ból oraz czy poza bólem mam spodziewać się innych komplikacji? Bardzo prosiłabym o odpowiedź, bo to mój pierwszy zabieg tego typu i bardzo się stresuję.

Witam Panią! Jest Pani w trakcie gojenia się po zabiegu. Prawdopodobnie po uderzeniu powstał krwiak i stąd dolegliwości bólowe. Proszę zastosować granulki pod język Arnica Montana potencja 15, 5 razy dziennie po 4. To spowoduje szybsze wchłonięcie się siniaka, istnieje możliwość, że w tym miejscu zabiegu i urazu jednocześnie powstanie większe pr ... czytaj więcej

2 odpowiedzi czytaj więcej

Witam, 5 miesięcy temu miałam wykonany zabieg skleroterapii żyły odpiszczelowej. Wszystko przebiegło standardowo. Lekki ból jedynie przy dotyku, niewielkie zasinienie. Jednak ostatnio obudziłam się z dość silnym, stałym bólem. Ból pochodzi z jednego punktu na łydce na przebiegu żyły, miejsce to jest zaczerwienione i lekko opuchnięte. Czy są to niepokojące objawy? Mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej starać się o wizytę u lekarza?

dr n. med. Andrzej Popow

Najlepsza odpowiedź

Należy wykonać zim y okład ,kompresjoterepię najlpeiej badaż o krótim naciagu i zgłosić sie planowo do lekarza który wykonywał zabieg

3 odpowiedzi czytaj więcej
Skleroterapia większych żył paulaxz · 22 mar 2020

Witam, około 3 tyg temu miałam wykonywaną skleroterapię jednej kończyny. Na całej długości ostrzykiwanych żył czuje ból. W jednym miejscu żyła jest zaczerwieniona i ból jest nasilony. Na całej długości jest wyczuwalne mocne zgrubienie - większe niż było przed zabiegiem. W obecnej sytuacji nie mam jak udać się do lekarza. Czy takie bóle są niebezpieczne? Jak długo mogą się utrzymywać? Zaznaczę, że ból nie jest odczuwalny bez przerwy - ale ostrzykiwane żyły są bardzo tkliwe i podczas dotyku bolą.

dr n.med Paweł Lewandowski

Najlepsza odpowiedź

Po skleroterapii dochodzi do regionalnego stanu zapalnego, często duże naczynia wymagają odbarczenia i usunięcie zalegającej w takim naczyniu krwi. Ból i zaczerwienie świadczą o takim właśnie stanie. W normalnych warunkach nakłucie takiego naczynia rozwiązuje sprawę. Wyczuwalne grudki to właśnie skupiska krwi, skrzeplin wewnątrz naczynia.

2 odpowiedzi czytaj więcej
Ponowne pojawienie się żył Kaka873475 · 9 mar 2020

Witam, czy smarowanie żelem z heparyną (Aescin) przez ostatnie dwa tygodnie mogło spowodować ponowne otwarcie żył, które były zamknięte przez skleroterapię? Dodam, że noga po raz ostatni ostrzykiwana była 30 stycznia, a żyły pojawiły się niedawno Dziękuję za odpowiedź.

Witam, proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza, który wykonywał zabieg. Użycie maści nie miało wpływu na efekt. Pozdrawiam

2 odpowiedzi czytaj więcej

Wątki na forum

Wyświetl więcej

WSZYSTKIE WĄTKI O ZABIEGU SKLEROTERAPIA

Sterydy vs skleroterapia
Czy branie Primobolan lub innych sterydów może być przeciwskazaniem do skleroterapii? Dziękuję za odpowiedź.
Mila889346
Ostatni komentarz: 6 mar 2020 ·
0
Skaloterapia a depilacja laserowa
Witam, Chciałabym się dowiedzieć czy podczas leczenia - skaloterapii, mogę się poddać zabiegowi depilacji...
Paulina861593
Ostatni komentarz: 16 sty 2020 ·
0
Ogromny matting po skleroterapii
Witam serdecznie, 31 stycznia br. (dokładnie 6 tygodni temu) miałam wykonaną skleroterapię pajączków na obu...
ultra
Ostatni komentarz: 19 mar 2017 ·
6 5

Oferty

Zobacz wszystkie

Oferty na zabieg Skleroterapia

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Skleroterapia. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

Znajdź oferty

Gdzie?

Historie zawierające informacje o cenie

Na portalu estheticon.pl znajdziesz najlepszych specjalistów, wykonujących zabieg Skleroterapia. Przedstawiamy wybrane oferty, abyś miał/a z czego wybierać. Znajdź najlepszą ofertę!

W ogóle nie dziwi mnie ta ilość pozytywnych komentarzy w kierunku doktora. Byłam i przyłączam się do wszystkich. Doktor to prawdziwy pasjonat, który ma tak niespotykaną wiedzę nie tylko na temat leczenia ale i urządzeń. Ja myślałam, że widziałam już wszystko, gdyż wcześniej korzystałam z zabiegów skleroterapii i laserowego usuwania naczynek aż do pierwszej wizyty u doktora który zastosował nową metodę clacs. Szok, aż zrobiłam sobie zdjęcie żeby mężowi pokazać. Olbrzymim plusem jest to, że pacjent może realnie ocenić efekty terapii i gołym okiem zobaczyć jak żyły znikają. Zdecydowanie polecam i już wiem że jak na naczynka to tylko do doktora Rybaka. Brawo Doktorze!

Cena 1.000 zł

Dawno nie spotkałem lekarza z takim zaangażowaniem. Bolały mnie nogi i znajoma stwierdziła że muszę zrobić sobie usg kończyn. Tak trafiłem do doktora Antkiewicza. Badanie było skrupulatne, bardzo szczegółowe, doktor wszystko wytłumaczył. W finale zostałem zakwalifikowany do zabiegu ostrzykiwania. Ogólnie oceniam postawę doktora na bardzo dobrą i z pełną odpowiedzialnością rekomenduję lekarza.

Cena 600 zł

Więcej takich lekarzy!!! Niezwykle sympatyczny młody człowiek, który podchodzi do pacjenta tak jak to powinno wyglądać. Czuć zaangażowanie i chęć pomocy. Z czystym sumieniem będę doktora polecać.

Cena 600 zł

Robiłem zabieg w Jantarze skleroterapje żylaków u dr Zielińskiego, były ordynator szpitala w Elblągu. Moja opinia i wszystkich pacjentów: to jest mistrz świata, wspaniałe złote ręce, miły człowiek. Nogi mam jak u niemowlaka, mam 66 lat, miałem żylaki na obu nogach teraz jestem szczęśliwy, polecam każdemu.

Cena 1.150 zł