Dzień dobry Mam pytanie dotyczące powikłań po stymulatorze tkankowym. Preparat Juvelook był wstrzyknięty pod oczy, żuchwa, bruzdy nosowo-wargowe. Zabieg wykonywała doktor. Miałam dwie iniekcje z czego druga była podana 06.2022, w styczniu 2023 zaczęły tworzyć się grudki - wszędzie. Pani dr potraktowała je min sterydem, który owszem pomógł, ale zrobił spustoszenia w mojej twarzy, zwłaszcza pod jednym okiem, gdzie skuta zupełnie się zapadła. Ok 05.2023 miałam podany kolejny raz Juvelook, żeby uzupełnić ubytki. Minęło Ok 3 M-ce i zaczęły pojawiać się grudki ponownie. Proszę mi podpowiedzieć co zrobić ? Czy zostawić je i one się wchłoną? Czy jednak trzeba leczyć ? Jak leczyć ?
Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Szanowna Pani,
problem wydaje się złożony. Istotne są pewne informacje: ile/ jaką objętość podano Pani produktu Jouvelook pod oko, w jakim rozcieńczeniu był produkt, czy choruje pani przewlekle, jakie leki na stałe Pani przyjmuje/ przyjmowała, jakiego preparatu sterydowego użyto i w jakiej dawce? proszę o kontakt przez Estheticon
Dzień dobry
W takiej sytuacji wybrałabym ostrzyknięcie grudek po prostu solą fizjologiczną. Daje to dobre efekty kliniczne, zmniejszając grudki a nie uszkadza kolagenu wokół grudki.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.
Najpopularniejsze zabiegi
Powiększanie biustu
Korekta nosa
Blefaroplastyka
Osocze bogatopłytkowe
Lifting twarzy
Zapytaj specjalisty
Pytania dotyczące zabiegu Korekta nosa
Pytania dotyczące zabiegu Powiększanie ust
Pytania dotyczące zabiegu Labioplastyka
Pytania dotyczące zabiegu Powiększanie biustu
Pytania dotyczące zabiegu Radiofrekwencja mikroigłowa