Witam, pod koniec grudnia napisalam na forum taki oto post.... "Witam, Dwa m-ce temu poddałam się wstrzyknięciu kwasu hialuronowego - revofil (korekcja bruzd nosowo-wargowych, zmarszczki marionetki). Wszystko było bardzo dobrze do wczoraj. Moja twarz opuchła wyraźnie czuję pod skorą miejsca po ostrzyknięciu. Przyjmuję wapno i zyrtec, ale opuchlizna nie mija. Niestety sa święta i do poniedziałku nie będę mogła udać się do lekarza. Zastanawia mnie dlaczego taki efekt pojawił się po 2 miesiącach od zastrzyków? Czy świadczy to o uczuleniu na kwas. Kiedyś miałam już wypełniane bruzdy innym kwasem i żadnych skutków ubocznych nie było..." ••• Dostałam w odpowiedzi wiele cennych opinii lekarskich. Za co bardzo dziekuję. Opuchlizna utrzymywala się przez 3 dni i minęła bez śladu... ••• Dzis mija 6,5 miesiąca po zabiegu... I historia się powtarza. W zeszłym tygodniu chodziłam lekko podziębiona. Wczoraj moja twarz zaczela puchnac, a miejsca są ciepłe i wyraznie opuchnięte. Lekko bolące. Podziębienie zakonczylo sie tym, zę dostalam wysokiej gorączki i zapalenia gardła. Nie dosc ze fatalnie się czuję to jeszcze znowu ta opuchlizna. Minal juz spory czas po zabiegu i myslalam ze tego kwasu dawno Juz tam nie ma. Czy komus z grona zacnych lekarzy, zdarzył sie taki przypadek? Proszę o poradę
Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Najprawdopodobniej opisane przez Panią objawy mają związek z infekcją gardła. Obserwowałam podobny przypadek u mojego pacjenta, który co prawda nie spuchł bezpośrednio po zabiegu, za to stan zapalny pojawił się 5 m-cy póżniej w trakcie infekcji górnych dróg oddechowych. Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza , który wykonał zabieg. Trzeba usunąć preparat i podać antybiotyki.
Pozdrawiam
Małgorzata Kossut
Włączając się do dyskusji chciałabym podkreślić, że zgadzam się z Koleżankami co do postępowania w chwili obecnej. Zapytala Pani o mozliwosci wykonywania zabiegów w przyszlosci, uważam, ze nie powinna Pani wykonywać zabiegow z użyciem wypełniaczy tkanek przynajmniej przez 2 lata. W mojej opinii w wypadku takiej reakcji na podany preparat, warto rozważać zabiegi stymulujące kolagenogenezę takie jak zabiegi laserowe lub radiofrekfencja mikroiglowa.
Pozdarwiam
Ewa Rybicka
Sądzę,że po całkowitym usunięciu poprzedniego preparatu i wyleczeniu stanu zapalnego będzie Pani ponownie narażona na kolejne zapalenie podczas infekcji NIE BARDZIEJ niż pozostali pacjenci po wypełniaczach, czyli w bardzo niewielkim stopniu. Warto odczekać po rozpuszczeniu poprzedniego preparatu nawet 6 miesięcy i spróbować ponownie wypełnić innym bezpiecznym preparatem .
Pozdrawiam
Małgorzata Kossut
Witam
Zgadzam się z moimi Koleżankami. Często stan zapalny w organizmie, np. infekcja, powoduje, że miejsca, w których podany był kwas hialuronowy puchną. Rozwiązaniem jest całkowite wyeliminowanie preparatu, czyli podanie hialuronidazy i czasem dodatkowo antybiotyku. Dr Mercik ma rację, że Revofil zawiera dodatkowo bardzo aktywne peptydy biomimetyczne i mogą one dodatkowo stymulować obrzęk. Niemniej jednak po rozpuszczeniu kwasu problem powinien ustąpić.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.
Najpopularniejsze zabiegi
Powiększanie biustu
Korekta nosa
Blefaroplastyka
Osocze bogatopłytkowe
Lifting twarzy
Zapytaj specjalisty
Pytania dotyczące zabiegu Korekta nosa
Pytania dotyczące zabiegu Powiększanie ust
Pytania dotyczące zabiegu Labioplastyka
Pytania dotyczące zabiegu Powiększanie biustu
Pytania dotyczące zabiegu Radiofrekwencja mikroigłowa