Endolifting - połączenie lifitingu i redukcji tkanki tłuszczowej bez skalpela

Autor:

Endolift to jedna z najnowszych technik liftingu, pozwalająca nie tylko na poprawę jędrności skóry, lecz także redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych. Uznaje się go za bezpieczny i małoinwazyjny. Pozwala osiągnąć maksimum efektów przy minimum wysiłku – wystarczy jeden zabieg, aby otrzymać spektakularne efekty.

Małoinwazyjna, bezpieczna, a przy tym skuteczna droga do młodej skóry

Endolift to zabieg, który pozwoli przywrócić skórze jędrność i gęstość, a także, w razie potrzeby, zredukować tkankę tłuszczową. Do zabiegu wykorzystywany jest nowy laser diodowy LASEmaR 1500, który emituje fale długości 1470 nm. To właśnie dzięki nietypowej do teraz długości fali możliwe jest jednoczesne zredukowanie tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenie wiotkości skóry – energia o tej długości fali pochłaniana jest nie tylko przez wodę, ale też przez tłuszcz. Dzięki temu pacjent może pozbyć się kilku defektów, nie wykonując wielu zabiegów. Możliwe jest na przykład jednoczesne wykonanie liftingu, w celu poprawienia napięcia skóry, oraz zredukowanie obwisłych policzków (tzw. chomików) czy podwójnego podbródka. Ponadto Endolift powoduje pobudzenie fibroblastów do produkcji elastyny i kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gęstsza, a co za tym idzie bardziej sprężysta i gładka.

Endolift to procedura medyczna, która nie wymaga znieczulenia. Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie lekarskim, a do jego wykonania stosuje się najnowszej generacji światłowody FTF o stożkowym zakończeniu i o grubości 200-300 mikronów (niewiele grubsze niż włos człowieka). Taka budowa sprawia, łatwo wprowadzić je pod skórę, a aplikacja praktycznie nie pozostawia śladu na skórze. Z kolei dzięki giętkości włókien zyskujemy możliwość lepszej i bardziej precyzyjnej penetracji tkanki i możemy dotrzeć do kłopotliwych okolic twarzy i ciała, przy wykorzystaniu sztywnych kaniul i grubszych światłowodów jest o wiele trudniejsze. W trakcie zabiegu stosowane jest chłodzenie z wykorzystaniem systemu nawiewu zimnym powietrzem. Niweluje to odczucia bólowe oraz ma dodatkowe działanie przeciwobrzękowe. 

Wskazania do wykonania endoliftu

Najlepszym wskazaniem do wykonania zabiegu jest nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej w dolnej części twarzy (tzw. chomiki oraz podwójny podbródek). Endolift można wykonać  również u pacjentów z bardzo delikatną, cienką skórą, którzy nie zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a jedynie z problemem wiotkości skóry w okolicy oczu, policzków, podbródka oraz szyi.

Endolift - efekty zabiegu

Jedną z największych zalet Endoliftu, o której powinniśmy tutaj wspomnieć, jest to, że do osiągnięcia doskonałych efektów wystarczy jeden zabieg. Na efekty nie trzeba długo czekać pierwsze rezultaty są widoczne zaraz po przeprowadzeniu zabiegu. Po zabiegu dochodzi do retrakcji (kurczenia się) włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta, sprężysta i gładka. Kolejną zaletę stanowi możliwość redukcji komórek tłuszczowych (adipocytów). Pacjent nie musi obawiać się powrotu do stanu sprzed zabiegu proces ten jest nieodwracalny, zatem chomicze policzki, o ile nie przytyjemy, nie będą już więcej naszym problemem.

Końcowy efekt zabiegu możemy podziwiać po upływie około 3-6 miesięcy. Co istotne, okres rekonwalescencji pozabiegowej nie jest długi i pacjent może stosunkowo szybko powrócić do codziennych czynności.

GŁÓWNE OBSZARY ZABIEGOWE:

Twarz: dolna powieka, środkowa i dolna część twarzy, kontur żuchwy, podbródek, szyja i dekolt

Ciało: ramiona, brzuch, wewnętrzna i zewnętrzna strona ud, okolice kolan

ZALETY TECHNIKI ENDOLIFT:

  • niechirurgiczna, minimalnie inwazyjna, wykonywana w warunkach ambulatoryjnych
  • brak konieczności znieczulenia
  • bardzo wysoki profil bezpieczeństwa (metoda zatwierdzona przez FDA, badania) i skuteczności
  • natychmiastowy, narastający w czasie i długotrwały efekt
  • jednorazowa procedura
  • możliwe wielokierunkowe działanie (redukcja wiotkości skóry oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej)
  • minimalny okres rekonwalescencji
  • możliwość łączenia z innymi zabiegami anti-aging nawet podczas tej samej sesji zabiegowej

Publikowane: 04.02.2020

Dotyczące tematu

Nieinwazyjny lifting - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni