Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o Endolift

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o Endolift
Autor: dr Joanna Haratym - NESSAMED
Lek. med. Joanna Haratym to anestezjolog i lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi ośrodek NessaMed, znajdujący się w Kielcach, którego oferta obejmuje przede wszystkim zabiegi medycyny estetycznej.
Utworzono: 11 sty 2021 · Zaktualizowano: 5 lip 2022

Dr Joanna Haratym to lekarz z wieloletnim doświadczeniem, obecnie skupiająca się na działalności jako specjalistka medycyny estetycznej. Pacjentów przyjmuje w prywatnym gabinecie Nessa-Med w Kielcach, którego jest właścicielką. Dzisiaj odpowiada na pytania dotyczące innowacyjnej metody liftingu bez skalpela, jaką jest Endolift®.

Czym wyróżnia się Endolift na tle innych zabiegów odmładzających?

Na wstępie chciałabym wyjaśnić, że Endolift® to innowacyjna, minimalnie inwazyjna procedura laserowa, której celem jest zmniejszenie wiotkości skóry, nadmiaru tkanki tłuszczowej, poprawa napięcia skóry oraz jej restrukturyzacja. Zabieg oferuje zalety liftingu chirurgicznego, ale w odróżnieniu od faceliftingu nie wymaga znieczulenia, nie są potrzebne żadne nacięcia, dlatego nie pozostawia widocznych blizn, jest bezpieczny i nie wymaga długiej rekonwalescencji, dzięki czemu w ciągu kilku godzin można wrócić do codziennych obowiązków. Natomiast w porównaniu z innymi małoinwazyjnymi i nieinwazyjnymi metodami odmładzania twarzy jego zaletą jest natychmiastowy i długotrwały efekt zbliżony do efektu liftingu chirurgicznego. Zazwyczaj wystarczy jedna sesja, aby uzyskać pożądane rezultaty takie jak: zwiększenie napięcia skóry, podniesienie owalu twarzy, spłycenie zmarszczek, rozświetlenie skóry, wygładzenie bruzd nosowo-wargowych, zamknięcie porów.

Mechanizm działania endoliftingu
Tkanki skóry przed i po endoliftingu

W jakim wieku można wykonać ten zabieg?

Zabieg daje najlepsze efekty u pacjentów w średnim wieku, u których jeszcze nie doszło do zaawansowanych procesów starzenia związanych z opadaniem tkanek. Jest również wskazany u pacjentów młodszych z pierwszymi oznakami wiotkości skóry.

Kraków, Małopolskie
Monika Kamińska, DRIMPLANT
Brak opinii
Wrocław, Dolnośląskie
Klinika Skórna.pl
Katowice, Śląskie

Na jakich obszarach twarzy można stosować technikę Endoliftingu?

Zabieg remodeluje całą twarz: koryguje łagodne zwiotczenie skóry i odkładanie się tłuszczu w dolnej części twarzy. Doskonale nadaje się więc do zniwelowania podwójnego podbródka, korekcji policzków, ust, linii żuchwy, szyi oraz skorygowania wiotkości skóry powieki dolnej. Oprócz twarzy i szyi zabieg można stosować także na okolice pośladków, kolan, okolicę pępka, wewnętrznej strony ud i kostek.

Obszary twarzy, na jakich można wykonać endolift
Obszary, na których można wykonać Endolift

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu nie trzeba się w żaden szczególny sposób przygotowywać. Na 2 tygodnie przed i po zabiegu należy jednak odstawić leki powodujące wrażliwość skóry na światło, takie jak antybiotyki i sterydy.

Czy przed zabiegiem należy wykonać jakieś badania?

Nie trzeba wykonywać żadnych badań, pacjent jednak musi być zdrowy, nie może aktualnie przechodzić aktywnych infekcji wirusowych i bakteryjnych.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Zabieg nie jest wskazany u osób, które są w trakcie leczenia onkologicznego i chemioterapii, u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, ze wszczepionym rozrusznikiem serca lub innymi urządzeniami elektrycznymi, u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Przeciwwskazaniem mogą być również niektóre choroby skóry lub wysypka na twarzy.

Jak przebiega Endolift krok po kroku?

Podczas endoliftu pacjentka leży na fotelu, przed zabiegiem zmywamy pacjentce makijaż. Zabieg nie wymaga nacięć i jest zazwyczaj wykonywany bez znieczulenia, ale u szczególnie wrażliwych osób lub w przypadku korekcji wrażliwych obszarów możemy zastosować chłodzenia powietrzem lub znieczulenie miejscowe lidokainą.

Do powierzchownych warstw tkanki podskórnej wprowadzam jednorazowe mikrowłókno o średnicy 200-400 mikronów, a więc niewiele grubsze od ludzkiego włosa. W przypadku korekcji wybranych obszarów ciała, gdzie skóra jest grubsza i mamy większe depozyty tłuszczu, możemy zastosować mikrowłókna o średnicy 400-600 mikronów.

Włókno ma stożkowe zakończenie, dlatego wprowadzanie jest niebolesne, łatwe, a w miejscu aplikacji nie pozostają żadne ślady. Dzięki temu, że włókna są giętkie, mogę bardzo precyzyjnie penetrować tkanki i dotrzeć do trudno dostępnych okolic. Poprzez włókna emitowana jest energia laserowa o długości fali 1470 nm, która oddziaływuje na tkanki od środka i jest pochłaniana zarówno przez wodę, jak i tkankę tłuszczową. Dzięki termicznemu efektowi lipolitycznemu dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej, ale także do obkurczenia włókien kolagenowych i stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Po endoliftingu mikrowłókna usuwam i wyrzucam. Zabieg trwa od 15 do 45 minut.

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać jedynie niewielki dyskomfort związany z oddziaływaniem energii laserowej.

Przebieg endoliftu
Przebieg zabiegu

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt zabiegu jest natychmiastowy i długotrwały, ale wzrasta jeszcze przez kilka miesięcy po zabiegu dzięki tworzeniu się nowego kolagenu. Ostateczny wynik jest widoczny po 2-3 miesiącach. Czas utrzymywania się rezultatów zależy od indywidualnych dyspozycji pacjenta i jeśli lekarz uzna to za konieczne, Endolift® można powtórzyć bez skutków ubocznych. Jego działanie zazwyczaj utrzymuje się około 2-5 lat w zależności od budowy skóry i stopnia dolegliwości.

Endolift - przed i po
Efekty endoliftingu podbródka

Jak przebiega rekonwalescencja? Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu może pojawić się minimalny obrzęk, który może trwać 24-48 godzin, ale zazwyczaj można powrócić do swoich codziennych obowiązków już w tym samym dniu. Twarz po zabiegu możemy chłodzić maseczkami uspokajająco-chłodzącymi. Zabieg nie pozostawia siniaków ani blizn, możemy więc od razu stosować kosmetyki, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Z jakimi zabiegami można połączyć Endolift, aby uzyskać optymalne efekty?

W razie potrzeby Endolift może być łączony razem z innymi technikami odmładzającymi, jak np. nieinwazyjnym liftingiem ultradźwiękowym HIFU. Może być również stosowany wraz z nieablacyjnym zabiegiem resurfacingu frakcyjnego oraz fotobiomodulacją LED.

Dla jakich zabiegów Endolift stanowi dobrą alternatywę?

Zabieg może być alternatywą dla liftingu chirurgicznego u młodszych pacjentów.

Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.