Jak dobrać rozmiar i kształt implantów piersi?

Autor:

Idealny biust? Pojęcie subiektywne – to tylko dyplomatyczna odpowiedź. Otóż istnieje wzorcowa waga i kształt piersi. Doskonały biust to ten krągły, o aksamitnie gładkiej i jędrnej skórze, przylegający do klatki piersiowej między trzecim a piątym żebrem. Niestety idealne piersi w naturze spotyka się niezmiernie rzadko, dlatego kobiety nieustannie wypatrują kremu cud, który zamieni ich piersi w wzorcowy model. Wrodzony rozmiar i kształt piersi może zmienić tylko medycyna estetyczna. Jednak nieodpowiedni dobór „nowego biustu” spod ręki chirurga może wywołać jeszcze większą frustrację, niż przed zabiegiem. Jak dobrać rozmiar i kształt implantów piersi, by biust pasował do całej sylwetki?

Kształt i rozmiar piersi zapisany w genach

Biust to ta partia ciała, która jak magnes przyciąga męskie spojrzenia. Nie mniej emocji wzbudza u nas kobiet. Już od wczesnych lat dojrzewania jesteśmy uświadamiane, że piersi to nasz najważniejszy atrybut kobiecości, a od ich rozmiaru i wyglądu zależy nasza atrakcyjność. Niestety środowisko, tempo życia, rola matki nie sprzyja naszym piersiom. Rzadko też która z kobiet jest zadowolona z ich kształtu. Ileż z nas aż drży na samą myśl o wyjściu na basen czy na plażę? Dla niektórych Pań rozmiar i kształt biustu jest na tyle krępujący, że rezygnują z dekoltów czy nawet badań, wymagających rozebrania się przed nieznajomą osobą – zatem także i tak istotnej dla zdrowia piersi mammografii. Nawyk dbania o ten cenny dla nas atrybut kobiecości z pewnością przyczyni się do tego, że przez dłuższy czas będą one w dobrej kondycji, jednak żaden kosmetyk nie sprawi, że małe piersi zyskają na rozmiarze, a obwisły biust powróci do dawnego, idealnego kształtu - mówi dr Wojciech Rybak, specjalista medycyny estetycznej z wrocławskiej kliniki medycyny estetycznej Ars Estetica. Zresztą to, jakie mamy piersi, podobnie jak kolor oczu czy włosów, odziedziczyliśmy po naszych matkach i babkach, a z tym, co mamy zapisane w genach, nie wygramy też za pomocą żadnych ćwiczeń. Wrodzony rozmiar i kształt piersi może zmienić tylko medycyna estetyczna. Najbardziej popularnym i dającym doskonałe efekty w podnoszeniu i powiększaniu piersi są implanty. Dobór odpowiedniego implantu nie może być doborem „na oko”, bo nieodpowiednio dobrane wkładki piersiowe mogą dać efekt zgoła odmienny od zamierzonego. Jak dobrać rozmiar i kształt implantów piersi, by wyglądały kusząco i zarazem bardzo naturalnie?

W pogoni za ideałem, czyli jak pomóc naturze?

Idealny rozmiar i kształt biustu zmieniał się na przestrzeni wieków, jednak od zawsze najbardziej pożądany był ten o gładkiej skórze w kształcie jabłek, idealnie zebrany i nie podlegający procesom ciążenia – w naturze wzorzec ideału trudny jest do osiągnięcia. Nic więc dziwnego, że operacja piersi, obok korekty nosa to najczęściej operowana u Pań część ciała.

Jeśli Twój biust jest wiotki, asymetryczny i bez biustonosza typu push-up czujesz się mało kobieca – rozwiązaniem mogą być implanty. Powiększenie piersi przy użyciu implantów to odpowiedź medycyny estetycznej na trend obowiązujący od zamierzchłych już czasów – kobiecość w postaci pięknych kształtów. Koszty tego typu zabiegu nie są kolosalne, dlatego niemal każda kobieta, która z powodu biustu ma niższe poczucie własnej wartości, może sobie na niego pozwolić. Decyzja o korekcie rozmiaru i kształtu biustu z pomocą wkładek implantowych musi być jednak dobrze przemyślana, bo jest to zabieg trwały i inwazyjny - mówi dr Wojciech Rybak z Ars Estetica. Jak dobrać rozmiar i kształt implantów piersi, by nowy biust harmonijnie współgrał z resztą ciała? Od niedawna na polskim rynku jest taki niezawodny konsultant. Nazywa się BioDynamic Breast Analysis.

Z BioDynamic Breast Analisis zobaczysz, a nawet poczujesz przyszły efekt operacji

Decyzja na operację piersi to pierwszy krok w wyzbyciu się skrępowania dotyczącego wyglądu naszych piersi. Następnym i najważniejszym elementem, od którego zależy sukces – a więc pożądany efekt w postaci doskonale kształtnych piersi - to wybór rozmiaru i kształtu implanta. Jak dobrać rozmiar i kształt implantów piersi, by biust pasował do całej sylwetki?

Zazwyczaj kobiety chcą mieć o wiele większe piersi niż doradzają lekarze, nierzadko rezultat takiej decyzji kobiety odczuwają dość intensywnie – w postaci bolącego kręgosłupa, a nierzadko jego zwyrodnień. Obecnie dzięki systemowi komputerowemu BioDynamic Breast Analysis wybór jest prostszy. To genialne urządzenie firmy Allergan pozwala pacjentkom wybrać wysokość, szerokość i wielkość implantu z półtysięcznej palety kształtów. Wygląda to tak: najpierw pomiary piersi – czyli standardowa czynność, potem nasze oczekiwania – dane te lekarz wprowadza do komputera – i przyszły efekt widzimy na ekranie monitora - mówi dr Wojciech Rybak. Nic nie musimy sobie więc wyobrażać, a co więcej mamy pewność, że lekarz nie pominie żadnego pomiaru – bo system jest czujny i przy braku jakiejkolwiek wartości nie zaproponuje implantu – dodaje Rybak. Ale przyszły efekt możemy nie tylko zobaczyć, możemy go też przymierzyć. Otóż wybrany przy pomocy urządzenia implant przyszła pacjentka nosi przez jeden dzień w specjalnie dobranym biustonoszu, by upewnić się, że rozmiar i kształt zostały wybrane idealnie. Taka wizualizacja doboru implantów i sprawdzenie na własnej skórze nowych piersi jeszcze przed zabiegiem daje nam gwarancję, że nowy biust będzie skrojony na naszą miarę.

BioDynamic Breast Analysis to nowa jakość w podejściu do operacji plastycznej części ciała, która jest dla nas wyznacznikiem kobiecości. Po raz pierwszy kobiety mogą zobaczyć oraz poczuć nowy biust jeszcze przed ingerencją skalpela.

Piersi, to część ciała, którą kochają mężczyźni, dobrze byłoby gdyby były one też kochane przez ich właścicielki. Trudno jest jednak kochać coś, co jest źródłem naszych kompleksów. Jeśli stwierdzisz, że mimo codziennej pielęgnacji Twoim piersiom daleko do doskonałości, nie rezygnuj z marzeń o idealnych piersiach – mając do dyspozycji BioDynamic Breast Analysis, bez powikłań i bez bólu możesz sprawdzić, czy piersi, które sobie wymarzyłaś będą do Ciebie pasować.

Aktualizowane: 30.11.2011

Dotyczące tematu

dumka  |  Gość  |  kujawsko-pomorskie
  • 2 odpowiedzi
Witam oczekuję na operację piersi . Po konsultacji lekarskiej zostały dobrane implanty anatomiczne o wysokiej protekcji nie wiem ile to ml a obawiam się że efekt bedzie mały . Chciałam większe lecz lekarz odmówił w związku z wąską klatka piersiową czy nie mozna użyć innych by były większe?
Dr Osuch Clinic  |  Premium member  |  Chirurgia Plastyczna  |  Warszawa
  • 222 odpowiedzi
  • 55 Lubię to
Wszystko zalezy od pomiarow klatki piersiowej, ktore lekarz wykonuje zwykle na konsultacji lekarskiej. Kluczem jest takie dopasowanie implantow, by nowe piersi byly proporcjonalnie dopasowane do sylwetki. Z tego powodu nie wszystkie oczekiwania pacjentki co do wielkosci (duze implanty) sa mozliwe do realizacji z medycznego punktu widzenia.
pozdrawiam
Piotr Osuch
dumka  |  Gość  |  kujawsko-pomorskie
  • 2 odpowiedzi
Dziękuję za odpowiedź. Potwierdził pan informacje które otrzymałam i nie mam wyboru dostosować się do możliwości medycznych. Jeszcze raz dziękuję.
Isia  |  Gość
  • 3 odpowiedzi
Witam
Czy moge prosic o pomoc w doborze implantu, oto moje wymiary, dodam ze bede miala lift ciecie wokol brodawki plus ciecie pionowe
Mysle o implantach motiva
W biuscie 92
Pod biustem 77
Odleglosc miedzy sutkami 26
Odleglosc od mostka prawa/ lewa 24 cm
Odleglosc od sutka do lini pod biustem 10cm
Pozdrawiam

Powiększanie piersi (Augmentacja) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Warto     

Jestem już po wymarzonym zabiegu. Muszę przyznać że mój lekarz  dr Śliwińsk,i na którego sie zdecydowałam to cudotwórca. Niżej moje zdjecie z przed i po zabiegu... Jak widać na zdjęciach oprocz powiększenia piersi musiał... Więcej 

14 Lubię to   44 Komentarzy  
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni