Najlepsze zabiegi na początek jesieni

Najlepsze zabiegi na początek jesieni
Dr Izabela Lenartowicz
Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Od 2006 r. prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej Lenartowicz Clinic w Katowicach. Trener technik zabiegowych z zakresu medycyny estetycznej.
Utworzono: 5 paź 2020 · Zaktualizowano: 5 paź 2020

Lato właśnie odeszło, dlatego przedstawię najlepsze zabiegi na początek jesieni. Zacznijmy jednak od tego, czego potrzebuje skóra po lecie.

Skóra po wakacjach potrzebuje przede wszystkim i w następującej kolejności:

  • głębokiego oczyszczenia połączonego z usunięciem martwej, zrogowaciałej warstwy naskórkowej – aby przygotować się do lepszego wchłaniania składników, które mają za zadanie przywrócić jej właściwy poziom nawilżenia, pobudzić procesy regeneracyjne, wyrównać koloryt, odświeżyć;
  • nawilżenia,ponieważ letnie upały, słoneczne kąpiele, rendez-vous ze słoną wodą i wiatrem doprowadziły do sporych ubytków wilgoci z głębszych warstw skóry i przesuszenia naskórka;
  • rewitalizacji i regeneracji, czyli dostarczenia cennych dla zdrowia i urody skóry składników oraz pobudzenia fibroblastów (w opcji do wyboru: rozleniwionych wakacjami lub sparaliżowanych wręcz szokiem, jakiego doznały w wyniku ekstremalnej ekspozycji na słońce). Fibroblasty pełnią kluczową rolę w odnowie zasobów skórnych – ich rolą jest wytwarzanie podstawowych białek skóry, czyli kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego (odpowiedzialnego za wiązanie wilgoci). I białka, i kwas hialuronowy będą potrzebne, aby skóra potrafiła wyjść zwycięsko ze zmagań z fotostarzeniem się – procesu, który uruchomiło słońce, kiedy bez opamiętania korzystało się z uroków kąpieli w złocistych promieniach.

Peelingi medyczne – najlepsze zabiegi oczyszczające na początek jesieni

Teoretycznie zrogowaciały naskórek można usunąć w domu, korzystając z peelingu ściernego lub enzymatycznego. W praktyce zdecydowanie lepiej sprawdza się peeling medyczny. Oto dlaczego:

  • peeling medyczny nie tylko oczyszcza skuteczniej i głębiej niż mechaniczne ścierniwo lub enzymy, ale także działa odkażająco i wspomaga leczenie problemów skórnych;
  • ponieważ po wakacjach lubi się ujawniać trądzik, mechaniczne peelingi mogą tylko pogorszyć stan skóry; peeling medyczny natomiast może zadziałać wręcz zbawiennie,
  • peeling medyczny to również ratunek w przypadku przebarwień posłonecznych, z tymi niedoskonałościami nie poradzi sobie peeling mechaniczny, natomiast domowy peeling enzymatyczny co najwyżej tylko lekko może rozjaśnić plamy posłoneczne, natomiast nie będzie tak skuteczny, jak preparaty peelingujące stosowane w gabinecie medycyny estetycznej.
Peeling chemiczny

Mezoterapia igłowa – nawilżanie, rewitalizacja i regeneracja spragnionej skóry po lecie

Po wakacjach skóra każdą komórką woła: „Daj mi pić!”. Nie tylko na twarzy, szyi czy dekolcie, ale również m.in. na dłoniach, ramionach, a nawet na stopach. Przesuszenie tkanki powoduje, że na skórze po lecie bardziej widoczne stają się zmarszczki oraz zwiotczenia.

Aby odpowiednio nawilżyć skórę, nie wystarczy wypijanie minimum 2 litrów wody na dzień. Nawilżanie ciała od wewnątrz na pewno jest bardzo ważne i wprowadzanie wody do przewodu pokarmowego przynosi dużą korzyć całemu organizmowi, jednak, niestety, niewiele pomoże przesuszonej skórze. Niedużo też da stosowanie kremów i maseczek nawilżających. Sprytnym i, co najważniejsze, skutecznym sposobem na dostarczenie wilgoci do skóry od wewnątrz, a przy okazji składników rewitalizujących i pobudzających regenerację tej tkanki, jest mezoterapia igłowa.

Wprawdzie zabieg mezoterapii igłowej zawsze przebiega w ogólnym schemacie tak samo, czyli w skórę wybranych partii ciała wstrzyknięty zostaje preparat zabiegowy, ale dzięki temu, że środków do mezoterapii jest wiele, można wybrać produkt o właściwościach idealnie dopasowanych do aktualnych potrzeb. Jeśli więc skóra będzie wymagać nawilżenia, rewitalizacji i regeneracji, podczas mezoterapii zaaplikowany zostanie koktajl skomponowany ze składników silnie nawilżających i ułatwiających zatrzymanie wilgoci w skórze (np. kwas hialuronowy), wyciągów roślinnych i witamin, a nawet osocze bogatopłytkowe. Dzięki temu fibroblasty otrzymają wyraźny biorewitalizujący sygnał: „Pobudka! Pora na intensywną regenerację skóry!”, co zapoczątkuje produkcję nowych zasobów kolagenu, elastyny i cząstek kwasu hialuronowego.

Ogromną zaletą mezoterapii igłowej jest to, że daje efekty dwojakiego rodzaju:

  • natychmiast po zastosowaniu – lepsze nawilżenie i wygładzenie skóry;
  • odsunięte w czasie, ponieważ uruchamia procesy odnowy, dzięki którym w ciągu kolejnych ok. 6-8 tygodni codziennie skóra będzie wyglądać lepiej – zmarszczki staną się mniej widoczne, tkanka nabierze jędrności i sprężystości.
Mezoterapia igłowa

Jeśli ogarnia Was niedowierzanie, że codzienne budzenie się piękniejszą/ym dzięki mezoterapii igłowej będzie faktem, warto spojrzeć na zdjęcia, które zamieszczam na stronie mojej kliniki. Pokazują one, jak pacjenci pięknieją po zaaplikowaniu w skórę odżywczo-nawilżającego koktajlu bez względu na to, czy preparat zastosowano na szyję, twarz czy dłonie. Mezoterapia igłowa naprawdę działa – to jeden z najlepszych zabiegów na zakończenie lata.

Jesień stoi u progu, a Ty zaplanuj wizytę w klinice medycyny estetycznej i powitaj ją z pięknie oczyszczoną, nawilżoną i zrewitalizowaną skórą.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.