Laserowy peeling węglowy

Autor:

"Zabieg Black Doll" to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów realizowanych w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej. Procedura szturmem wdarła się na rynek i gwałtownie zyskała wierne grono fanek. Na czym polega fenomen peelingu węglowego i dla kogo jest rekomendowany wyjaśnia kosmetolog Abigail Laskowska z Kliniki Ars Estetica.

Czym jest laserowy peeling węglowy?

Jest to procedura wykonywana za pomocą wysokoenergetycznego lasera Nd:YAG Q – switch emitującego wiązkę o długości 1064 nm, w którym wykorzystuje się koloidalną zawiesinę węgla o działaniu intensywnie oczyszczającym. Cudowne właściwości węgla, który przyciąga zanieczyszczenia, wchłania toksyny, nadmiar serum i zrogowaciałe komórki naskórka, sprawiają, że już po jednym zabiegu skóra jest głęboko oczyszczona, odświeżona i pełna blasku.

Peeling weglowy 1
Peeling węglowy jest wykonywany za pomocą wysokoenergetycznego lasera Nd:YAG Q – switch 

Dla kogo rekomendowany jest zabieg?

Procedura jest doskonałym rozwiązaniem dla osób borykających się z aktywnym trądzikiem, którzy wymagają wielotorowego leczenia. Zabieg głęboko oczyszcza skórę i pobudza mikrokrążenie skóry co w rezultacie wpływa na jej odżywienie i wzmocnienie. Black Doll z uwagi na połączenie zjawiska fototermolizy i fotoablacji polecany jest również jako doskonałe remedium na pierwsze zmarszczki.

Sprawdza się doskonale u osób nie tylko z drobnymi mankamentami, ale również u osób o problematycznej skórze. Zabieg szczególnie przypadł do gustu wymagającym panom, którzy lubią procedury szybkie, bezbolesne ale przynoszące realne efekty, głównie za sprawą zaawansowanych technologii.

Peeling weglowy 2 Węgiel ma cudowne właściwości

Jak wygląda zabieg?

Zabieg Black Doll wykonujemy na odpowiednio przygotowaną i oczyszczoną skórę. Następnie, niezwykle dokładnie wcieramy w naskórek emulsję węgla, w ten sposób, by preparat dotarł we wszystkie zagłębienia i nierówności. Nałożoną czarną maskę powinniśmy pozostawić na 10-15 min, by węgiel mógł zostać częściowo wchłonięty przez skórę. Kolejnym etapem jest procedura laserowa.

Drobinki węgla stanowią w tym przypadku materiał absorpcyjny dla światła lasera. Podczas procedury wykonuje się dwa przejścia lasera, jedno w trybie termicznym, które zwiększa wnikanie fotoabsorbera w pory, a następnie naświetlanie właściwym impulsem 1064 nm o dużej energii, która powoduje mikroeksplozje drobin zawiesiny węglowej na powierzchni skóry dając efekt peelingu fotomechanicznego. Ostatnim etapem jest schłodzenie skóry lodem lub maską kojąco-nawilżającą.

Peeling weglowy 4
 Emulsja węgla jest dokładnie wcierana w naskórek

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża i laktacja
  • nieuregulowana cukrzyca
  • choroby tkanki łącznej
  • choroba nowotworowa, radioterapia, chemioterapia
  • skóra wrażliwa na światło lasera, opalenizna
Peeling weglowy 3
Drobinki węgla stanowią materiał absorpcyjny dla światła lasera

Aktualizowane: 19.05.2017

Dotyczące tematu

Peeling chemiczny - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Peeling medyczny - opinia po zabiegu

Warto     

Jestem niezmiernie zadowolona z efektu jaki dała mi seria pillingów medycznych. Bardzo polecam ten zabieg. Efekty są naprawdę widoczne.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni