Przebarwienia, piegi i uciążliwe plamy - istnieje rewolucyjnie skuteczne rozwiązanie

KOMPLEKSOWA TERAPIA LASEREM Q-SWITCHED Medlite C6 to sposób leczenia przebarwień będący terapią na miarę XXI wieku. Pozwala ona na skuteczne rozwiązanie uciążliwego i częstego problemu istniejących już przebarwień oraz zapobiega nawrotom i powstawaniu nowych plam. Jednocześnie terapia poprawia koloryt i napięcie skóry oraz obkurcza poszerzone pory.

Unikalność zabiegu laserem Q-switched polega na ultrakrótkich (nanosekundowych) impulsach światła laserowego w głąb skóry. Dzięki temu zjawisku, w trakcie leczenia tatuaży, przebarwień lub zmian pigmentowych działamy wyłącznie na barwnik, bez uszkodzenia skóry otaczającej. Dlatego laser ten nie pozostawia blizn pozabiegowych, a czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki. Druga tajemnica lasera q-switched to długość fali laserowej. Poprzez zastosowanie 4 długości fali możemy skutecznie i selektywnie pozbyć się przebarwień, brązowych plam (zmiany pigmentowe), piegów i tatuaży w różnych kolorach. Ciekawą opcją terapeutyczną jest leczenie nawracających przebarwień – wyjątkowo częstego problemu estetycznego. Po zastosowaniu wielokrotnych naświetlań laserem q-switch uzyskujemy trwałą poprawę u 80% pacjentów.

esteticmed1

Czy zabieg laserowego usuwania przebarwień jest bolesny?

W trakcie zabiegu pacjent odczuwa niewielkie pieczenie. Aby zapobiec przegrzaniu naskórka oraz zmniejszyć dolegliwości w czasie zabiegu, stosuje się różne formy chłodzenia skóry – zimny żel, strumień zimnego powietrza lub chłodzoną końcówkę zabiegową.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Nawracające przebarwienia wymagają cierpliwości od pacjenta i lekarza. Pierwsze widoczne efekty terapii obserwuje się dopiero po 3-4 zabiegach. Po uzyskaniu zadowalających rezultatów należy obowiązkowo stosować filtr p. słoneczny i preparaty z hydrochinonem. U takich pacjentów, w 80%, uzyskujemy trwałe usunięcie przebarwienia.

esteticmed2

Zmiany pigmentowe, piegi ciemnieją w ciągu kilku godzin po zabiegu. Należy być przygotowanym, że mogą nabrać koloru gorzkiej czekolady. Od następnego dnia rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania i trwa około 2 tygodni. Od razu po zabiegu laserowym można nakładać makijaż i maskować przebarwione miejsca.

esteticmed3

Laserowe usuwanie jest bardzo skuteczne przy większości typów tatuażu. Tatuaż może zostać całkowicie usunięty podczas zabiegów laserowych , ale wymaga to wielu sesji. Po każdym zabiegu obserwuje się ok. 50% rozjaśnienie tatuażu, chyba, że znajduje się w bliźnie. Podczas usuwania tatuażu używane są różne urządzenia w zależności od usuwanego koloru, jednak najważniejsze jest doświadczenie osoby wykonującej zabieg.

Jak wygląda schemat terapii?

Nawracające przebarwienia wymagają zwykle 10 sesji zabiegowych odbywających się co 10 - 14 dni. Schemat ten powinien być ściśle przestrzegany z powodu fizjologii komórek barwnikowych, które są bezpośrednim sprawcą nawrotów przebarwień.

Zmiany pigmentowe, piegi - zabiegi polegają na naświetleniu ognisk przebarwień. Liczba zabiegów uzależniona jest od charakteru przebarwienia, a zwłaszcza od tego, na jakiej głębokości w skórze zalega barwnik. Najczęściej jednak są to zabiegi jednorazowe. Najłatwiejsze do usunięcia są plamy naskórkowe, w których barwnik znajduje się płytko – w naskórku. O wiele trudniej leczeniu poddają się przebarwienia skórne, gdzie melanina zlokalizowana jest głębiej – w skórze właściwej. Pośrednie miejsce zajmują przebarwienia mieszane - skórno-naskórkowe. W przypadku bardzo głębokich przebarwień zalecane jest powtarzanie zabiegu co 3-4 tygodnie. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, średnio potrzeba 3-5 zabiegów.

medlite

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Nawracające przebarwienia wymagają jedynie pełnej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50) przez cały czas leczenia, oraz do 6 miesięcy po zakończeniu. Minimalne i łatwe do ukrycia zaczerwienienia mogą się utrzymywać do 3-4 dni po zabiegu.

Przebarwienia. Po zabiegu w przypadku plam naskórkowych może pojawić się zaczerwienienie skóry oraz ściemnienie plam. Objawy te ustępują w ciągu 3-7 dni, kiedy dochodzi do złuszczenia się naskórka, a zarazem eliminacji przebarwienia. Po zabiegu obowiązuje zasada ścisłej ochrony przed światłem słonecznym. Zalecamy stosowanie filtrów o współczynniku protekcji SPF 50.

Tatuaże. Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Jeżeli powstały strupki, to bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione prze okres około 2 tygodni. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 2-3 tygodniach. Po usunięciu tatuażu miejsce to należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium.

esteticmed4

Przeciwwskazania:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Świeżo opalona skóra (do 2 tygodni od ostatniego opalania)

Działania niepożądane:

Działania niepożądane są na ogół niewielkie i mogą obejmować: zaczerwienienie, obrzęk, pęcherzyki.

Wskazania

  • Naskórkowe oraz skórne zmiany pigmentowe
  • Usuwanie piegów
  • Przebarwienia
  • Nawracające przebarwienia
  • Zaawansowane usuwanie tatuaży
  • Peeling laserowy

Cena zabiegu:

  • od 200 zł

Publikowane: 06.08.2012

Dotyczące tematu

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni