paulina66136

Kiedy po szczegółowym USG okazało się, że nasza córeczka ma rozszczep wargi i podniebienia, ziemia usunęła się nam spod stóp. Byliśmy załamani i przerażeni. Oczywiście nie wiedzieliśmy nic na temat tej wady, więc w ruch poszedł internet. Dzień i noc wertowaliśmy wszelkie fora dotyczące tego problemu. W rezultacie umówiliśmy się na wizytę w Szpitalu Formmed, gdzie przyjmuje Pani profesor Zofia Dudkiewicz. To był doskonały wybór! Pani Prof. to nieoceniona specjalistka i wspaniały człowiek. Na wizycie, przede wszystkim uspokoiła nas i opowiedziała dokładnie co będziemy musieli robić, na czym polegają poszczególne etapy leczenia. Dostaliśmy broszurę dotyczącą rozszczepów wargi i podniebienia, wreszcie mogliśmy zacząć myśleć „do przodu”. Dzisiaj jesteśmy już po operacji. Nasza Oliwka wygląda ślicznie, rany pooperacyjne wygoiły się bardzo szybko. Cała ekipa Formmed’u, którą zgromadziła Pani profesor w jednym miejscu, to świetni fachowcy. Wiemy, że to jeszcze nie koniec, bo aby osiągnąć pełen efekt, nasze dziecko musi mieć zapewnioną pomoc specjalistów: foniatry, ortodonty, logopedy. Na szczęście nie musimy ich szukać, bo najlepsi pracują w Formmedzie.

hawe0

Mój syn urodził się 16 lat temu z rozszczepem podniebienia. W wieku 2 lat miał operację w Katowicach, gdzie mieszkamy. Po zabiegach, pomimo ciągłych ćwiczeń logopedycznych mówił bardzo niewyraźnie. Znajomi prawnicy poradzili mi konsultacje w Formmedzie. Pani Profesor zoperowała podniebienie mojego dziecka, zmieniając na prawidłowy jego kształt i wyprostowała jednocześnie przegrodę nosa. Już po miesiącu było widać wyraźną poprawę w mowie, obecnie syn mówi już bardzo wyraźnie, normalnie tak jak inne dzieci. Skończyły się kompleksy. Jaka szkoda, że nie trafiłam tutaj kilkanaście lat temu. Tak więc wszystkim wahającym się polecam Formmed i Panią Profesor. To nie tylko fantastyczny lekarz, ale też ciepły, uśmiechnięty, cudowny Człowiek! Hanna W.

mpielot

Pani doktor jest wysokiej klasy specjalistą w swoim fachu , przeprowadzała zabiegi na każdym etapie rozwoju syna (ma aktualnie 19 lat) . Nigdy nas nie zawiodła (czas leczenia i rehabilitacji to ok.19 lat) Polecam gorąco , naprawdę warto .

Jestem bardzo wdzięczna pani doktor za opiekę nad moją 9 letnią córką. urodziła się z rozszczepem wargi i podniebienia. jak miała 4 miesiące, trafiła do pani doktor Jaklik. Wszystkie operacje przeprowadziła dobrze. Najważniejsze dla mnie, że córka mówi dobrze i wygląda ładnie. jeszcze raz bardzo dziękuję i polecam tego lekarza. jest miłą osoba i fachowcem w swojej dziedzinie. Izabela

amelcia535717

Maja córka urodziła się z roszczepem wargi i podniebienia przez12 lat leczy się u pani doktor B.Jaklik po kolei ma etapami wszystko robione , przeszła już wiele operacji ostatnia to korekta wargi i nosa po prostu pani doktor to fachowiec w tym co robi a do tego człowiek o wielkim SERCU Polecam każdemu .

rodzice_filipa213976
Polecam z całym przekonaniem
rodzice_filipa213976

Polecam z całym przekonaniem dr Bożenę Jaklik!!! Filip urodził się z prawostronnym rozszczepem wargi. Dowiedziałam się o tym przy porodzie. Zapytałam: podniebienia też? Odp.: nie. Ja: to tylko kosmetyka. I tutaj można byłoby dużo napisać, co od tego momentu się wydarzyło… Filip ma skończone sześć lat. Przeszedł operację zszycia wargi i dwie operacje korekcyjne wargi i noska. A to wszystko dzięki wspaniałej Pani Doktor Bożenie Jaklik, którą po raz pierwszy poznaliśmy, jak Filip miał 15 dni! Dzisiaj gdy zadaję mu pytanie: Co sądzi o Pani Jaklik (bo właśnie z nazwiska Ją zna) mówi: „jest miła, bardzo delikatnie robi badanie i operacje, jest wesoła, wszędzie pracuje” (myślę, że miał na myśli to, że byliśmy przyjmowani przez Panią Doktor w różnych miejscach, m.in.: Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, Poradnia rozszczepów w Zabrzu, Lecznica dzieci i dorosłych – szpital im. I. Mościckiego). Filip prosił mnie abym przy tej okazji napisała również wiersz do Pani Doktor: Na górze róże na dole fiołki a my się kochamy jak dwa aniołki. Myślę, że opinia syna i zacytowany wierszyk wiele wyraża. Z mojej strony muszę dodać, że Pani Doktor to mistrz, specjalista, wizjoner a przy tym bardzo ciepły i empatyczny człowiek. Polecam z przekonaniem, oddając mój największy Skarb dalszej pracy Pani Doktor.

Wspaniały Pani Doktor.Operowała moje synka z rozszczepem wargi i jestem jej bardzo wdzieczna za atmosferę zainteresowanie pacjentem i podejściem do drugiego człowieka.Absolutnie nie jest jak większość lekarzy...liczy tylko kase!Jak tylko potrafi to pomoże i serce odda na dłoni.Zlota kobieta wspania Doktor !Polece każdemu z czystym sumieniem mozna jej swoje dziecko powierzyć i miec pewność ze da z siebie 100% Dziękować Bogu za jej mądry umysł i sprawne rece!

ewelinas

Witam, urodziłam się z rozszczepem wargi i podniebienia. W ciągu kilku miesięcy po urodzeniu przeszłam dwie operacje (1997r), na tym moje leczenie się zakończyło. Mam 21 lat. Rodzice zaniedbali leczenie mnie. Chciałabym dowiedzieć się czy mam jeszcze jakieś szanse na wyleczenie nieprawidłowości wynikających z tej wady wrodzonej. Czy w Polsce są wykonywane u dorosłych zabiegi w tej dziedzinie?

madziaksi

Dzień dobry Mam problem z opadającą lewą stroną górnej wargi. Drażni mnie to i chce jak najszybciej pozbyć się problemu. Mam 18 lat więc nie jest to spowodowane starzeniem się interesuję mnie pozbycie się problemu możliwie raz na zawsze. Proszę o podanie możliwości pozbycia się problemu i o jego cenie. Pozdrawiam