Poprawa jakości skóry i odmłodzenie - nici liftingujące i lipofilling

Dr Bożena Jendrysik podczas kongresu opowiadała o dwóch nowych technikach, które wykonuje w swoim gabinecie. Pierwszą z nich są najnowsze nici Aptos z kwasem hialuronowym, które wiążą w sobie wszystkie zalety poprzednich klasycznych nici Aptos z dodatkowym bardzo silnym działaniem przeciwzapalnym. Działanie przeciwzapalne zapewnia krótki okres rekonwalescencji, silne działanie stymulujące, wytwarzanie elastyny i kolagenu - dla pacjentów oznacza to znaczną poprawę jakości skóry w krótkim okresie oraz jej silne nawilżenie.
Druga technika to lipotransfer (lipofilling) czyli przeszczep tłuszczu. Zdaniem dr Jendrysik własny tłuszcz to doskonały wypełniacz. Sprawdza się bardzo dobrze zwłaszcza w okolicach gdzie potrzebna jest większa ilość wypełniacza, jak np. okolica powiek dolnych. Kolejną zaletą lipofillingu jest to, że własny tłuszcz jest jest substancją, która nie jest obca dla naszego organizmu, nie zawiera środków konserwujących, a jednocześnie zawiera bardzo dużo komórek macierzystych, które sprzyjają lepszej kondycji naszej skóry.
Swoimi doświadczeniami dr Bożena Jendrysik podzieliła się podczas jubileuszowego XX Kongresu Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging, który odbył się w marcu 2019 w Warszawie.


Dotyczące tematu

Podobna problematyka

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni