Czy w przypadku garbatego nosa można zrobić jedynie korektę części kostnej?

26 lip 2021 · Ostatnia odpowiedź: 10 sie 2021

Dzień dobry, chciałabym zapytać, czy w przypadku gdy mam garbek na nosie, dobrym wyborem będzie jedynie usunięcie go, czy rozsadniejsze będzie ingerowanie również w część chrzęstną?

odpowiedzi (2)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Premium
Warszawa · 10 sie 2021
Szanowna Pani,
nos stanowi całość anatomiczną, jest też postrzegany jako odrębna jednostka estetyczna. Zmiana w części kostnej, często wymusza korekcję w części chrzęstnej. Sam garbek nosa ma budowę chrzęstno-kostną. Na nos należy spojrzeć jako na całość i korekcji dokonać we wszystkich miejscach, które tego wymagają, uwzględniając korekcję przegrody. Kolejne operacje nosa są znacznie trudniejsze i obarczone większym ryzykiem powikłań, dlatego najlepiej nos skorygować podczas jednej operacji. Ingerencję w część chrzęstną wymusza też często sama technika operacyjna. Decyzję co do zakresu zabiegu proponuje pozostawić doświadczonemu chirurgowi plastykowi, który podejmie się leczenia. Pozdrawiam. Łukasz Ulatowski
Warszawa · 10 sie 2021
Dzień dobry.
To zależy od proporcji nosa i efektu, który chciałaby Pani osiągnąć po operacji.
Pozdrawiam serdecznie.
Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Zapytaj specjalisty