Dzień dobry, ponad 2 tygodnie temu miałam podany preparat Infini collagen max pod oczy. Przez 2-3 dni po zabiegu czułam zdrętwienie nosa, czoła i górnej wargi. Przy szerokim uśmiechu nie unosiła mi się też w ogóle górna warga. Obecnie uczucie zdrętwienia minęło ale problem z górną wargą pozostał cały czas taki sam. Przy uśmiechaniu wygląda to bardzo źle i sztucznie. Nie widać w ogóle górnych zębów. Osoba wykonująca zabieg nie widzi z tym związku ponieważ preparat wstrzykiwała pod oczy a nie nad górną wargą. Myślałam że może to być podrażnienie delikatnych zakończeń nerwowych i czekałam aż minie samoistnie, ale obecnie jestem 18 dzień po zabiegu i nie widzę żadnej poprawy poza tym że minęło uczucie zdrętwienia. Czy powinnam udać się z tym do lekarza czy jeszcze poczekać? I jeśli tak to do jakiego specjalisty?
Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Nie znam preparatu, jego właściwości reologicznych. Z opisu przypadku może wynikać, że problem leży w ucisku? częściowym wyłączeniu ? mięśnia dźwigacza wargi górnej i skrzydełka nosa, którego przyczep znajduje się w okolicy wewnętrznego kącika oka. W takiej sytuacji wskazana jest wizyta i fizjoterapeuty.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka
Dzień dobry.
Proponuję wizytę u Fizjoterapety - oczywiście, w uzgodnieniu z Lekarzem wykonującym zabieg.
Pozdrawiam serdecznie.
Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.
Najpopularniejsze zabiegi
Powiększanie biustu
Korekta nosa
Blefaroplastyka
Osocze bogatopłytkowe
Lifting twarzy
Zapytaj specjalisty
Pytania dotyczące zabiegu Korekta nosa
Pytania dotyczące zabiegu Powiększanie ust
Pytania dotyczące zabiegu Labioplastyka
Pytania dotyczące zabiegu Powiększanie biustu
Pytania dotyczące zabiegu Radiofrekwencja mikroigłowa