Opadające powieki górne i opuchnięte dolne - plastyka powiek

lijana

Witam wszystkich. Chcialabym zrobić plastyke, powiek górnych i dolnych. Górne powieki dośc mocno opadają, dolne też zawsze opuchnięte. Wyglądam na ciągle zmeczoną i zapłakaną. Ludzie często mnie pytają dlaczego jestem taka smutna ( chociaż wcale niejestem :)). Czekam na odpowiedż od Dr. Brzuchańskiego. Chciałam zapytać osoby po takim zabiegu jak długo trwało gojenie ran, kiedy można robić makijaż, czy blizny są widoczne, na jak długo wziąć wolne w pracy?

Pokazać komentarze10 Skryć komentarze10
Kejt

Jestem 10 dni po zabiegu i latam już po mieście. Szwy zdjęty pi 7 dniach. Jedną powieke miałam bardziej zasinioną ale to dlatego że złapało mnie kichanie w 3 dobie.
Żadnego bólu tylko swędzenie skóry. Teraz trochę opuchnięte powiek i widoczne miejca z bliznami. Co dzień lepiej.
Mam narazie nie malować powiek przez parę tygodni, tylko natluszczac

Zobacz odpowiedź
lijana

Dziekuję :)

Ina54

Dr, Brzuchański nigdy nie wypowiadał się na tym forum więc raczej się nie doczekasz odpowiedzi.
Ja jestem po takim zabiegu, znam też relacje wielu kobiet. Gojenie się ran zwykle następuje bardzo szybko i trwa ok. 7 dni. Po tym czasie zdejmowane są szwy. Później jest rekonwalescencja, która trwa 2-3 miesiące.
Do czasu zdjęcia szwów na pewno lepiej pozostać w domu. Potem to sprawa bardzo indywidualna, ja po zdjęciu szwów już na drugi dzień zrobiłam makijaż (byłam tez po liftingu) i poszłam na zakupy.
Zalecenia lekarze dają różne, ale niewątpliwie bardzo ważna jest higiena powiek. Dr.Brzuchański na pewno zaleci Ci zimne okłady z czarnej herbaty, to trzeba robić od razu po zabiegu przez 3-4 dni, powieki należy też myć delikatnie mydłem i płukać je ochlapując dużą ilością wody. Ja po osuszeniu smarowałam je olejkiem arganowym, bo taki akurat miałam, ale można też oliwką dla dzieci. Efekt był taki, że szwy wyszły jak z masła a blizny były nawilżone i gładkie. Gdybyś czuła, że coś się robi to konieczna jest maść z antybiotykiem i krople do oczu, ale to Ci lekarz przepisze.
Napisałam wyżej, że okres rekonwalescyjny trwa 2-3 miesiące, to też sprawa indywidualna. W tym czasie blizny będą jeszcze dość grube i zaróżowione co możesz ukryć makijażem. blizny mogą też ciągnąć i ograniczać pole widzenia i na to pomagają delikatne masaże.
Na dolnych powiekach dość długo mogą się utrzymywać w miejscu cięć zgrubienia co też można ukryć makijażem.
Gdybyś była zainteresowana większą ilością informacji choćby o tych masażach to pisz, bo ja już wiele razy pisałam a zainteresowana osoba nie odpowiedziała nawet jednym słowem więc to wszystko może było daremnym wysiłkiem.

Zobacz odpowiedzi 7
lijana

Super, dziekuję za cenne rady . Z Dr. Brzuchańskim chodziło mi o to, że chciałam zrobić operację u niego i czekam na odpowiedż. Chciałabym zaplanować zabieg na styczeń ,wtedy mogę wziąć wolne. Pod koniec maja moje dziecko ma komunię z tego wzgledu chciałam wiedzieć jak długo trwa rekonwalescencja. A te blizny póżniej są niewidoczne?. Szwy należy ściągać tam gdzie był zabieg czy mżna też gdzieś indziej?

Odpowiedź na: lijana
Ina54

lijana, blizny dość długo mogą być widoczne, zwłaszcza ich inny kolor, ale wystarczy nanieść odrobinę podkładu i po problemie. W maju na pewno będziesz cieszyć się ładnymi powiekami i będziesz już czuć się komfortowo. Z czasem blizny stają się niewidoczne.
Jeśli nic złego się nie dzieje to możesz udać się na ściągnięcie szwów do miejscowego chirurga czy pielęgniarki.
Po zdjęciu szwów możesz kilka razy dziennie wykonywać uciski końcówek szwów trzymając na nich palce wskazujące po 30 sek., wspaniale to wpływa na blizny.Po ok. 2 tygodniach od zdjęcia szwów możesz kłaść palce wskazujące na powieki , uciskać je i w miejscu wykonywać "kółeczka" nie odrywając palców, to usprawnia zwłaszcza na dolnych powiekach gojenie się szwów wewnętrznych i usprawnia przepływ limfy.
Możesz stosować preparaty na blizny, w aptece znajdziesz dużą ofertę.

Witam serdecznie,chciałam zapytać w jaki sposób się Pani do dr dostała tj dzwonić lepiej czy przez ta stronę wystarcza zapytania?Jaki czas oczekiwania na zabieg i cena?pilnie potrzebuje wolnego terminu:(

Witam serdecznie,w jaki sposób najszybciej się z dr skontaktować?Jaki czas oczekiwania na zabieg?Cena?

Odpowiedź na: Pilnie proszę o termin plastyka powiek dolnych
lijana

Witam . Ja znalazłam jego kontakt przez Google należy wpisać jego imię i nazwisko i hasło kontakt. Wypełniła formularz kontaktowy . Z opinii wyczytałam że właśnie w ten sposób dziewczyny kontaktuje się z doktorem . Ale należy pisać wiele razy . Ja niestety do dziś nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi , ale też pisałam tylko sporadycznie.

Odpowiedź na: lijana
Ina54

Najszybciej skontaktujecie się dzwoniąc pod nr +420 558 309 234.Lekarze wracają z obchodu ok.godz,10 - 11 i są do 13.30 a nawet dłużej. Wszyscy mówią tam po polsku

Odpowiedź na: Ina54
lijana

Dziękuję

Opinia o lekarzu

Więcej opinii na ten temat

Specjaliści w Twojej okolicy