Opadające powieki górne i opuchnięte dolne - plastyka powiek

Po zabiegu
lijana
Utworzono: 24 paź 2018 · Zaktualizowano: 25 paź 2018

Witam wszystkich. Chcialabym zrobić plastyke, powiek górnych i dolnych. Górne powieki dośc mocno opadają, dolne też zawsze opuchnięte. Wyglądam na ciągle zmeczoną i zapłakaną. Ludzie często mnie pytają dlaczego jestem taka smutna ( chociaż wcale niejestem :)). Czekam na odpowiedż od Dr. Brzuchańskiego. Chciałam zapytać osoby po takim zabiegu jak długo trwało gojenie ran, kiedy można robić makijaż, czy blizny są widoczne, na jak długo wziąć wolne w pracy?

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

ina54
Użytkownik wyróżniony

· Bytom

· 25 paź 2018

Dr, Brzuchański nigdy nie wypowiadał się na tym forum więc raczej się nie doczekasz odpowiedzi.

Ja jestem po takim zabiegu, znam też relacje wielu kobiet. Gojenie się ran zwykle następuje bardzo szybko i trwa ok. 7 dni. Po tym czasie zdejmowane są szwy. Później jest rekonwalescencja, która trwa 2-3 miesiące.

Do czasu zdjęcia szwów na pewno lepiej pozostać w domu. Potem to sprawa bardzo indywidualna, ja po zdjęciu szwów już na drugi dzień zrobiłam makijaż (byłam tez po liftingu) i poszłam na zakupy.

Zalecenia lekarze dają różne, ale niewątpliwie bardzo ważna jest higiena powiek. Dr.Brzuchański na pewno zaleci Ci zimne okłady z czarnej herbaty, to trzeba robić od razu po zabiegu przez 3-4 dni, powieki należy też myć delikatnie mydłem i płukać je ochlapując dużą ilością wody. Ja po osuszeniu smarowałam je olejkiem arganowym, bo taki akurat miałam, ale można też oliwką dla dzieci. Efekt był taki, że szwy wyszły jak z masła a blizny były nawilżone i gładkie. Gdybyś czuła, że coś się robi to konieczna jest maść z antybiotykiem i krople do oczu, ale to Ci lekarz przepisze.

Napisałam wyżej, że okres rekonwalescyjny trwa 2-3 miesiące, to też sprawa indywidualna. W tym czasie blizny będą jeszcze dość grube i zaróżowione co możesz ukryć makijażem. blizny mogą też ciągnąć i ograniczać pole widzenia i na to pomagają delikatne masaże.

Na dolnych powiekach dość długo mogą się utrzymywać w miejscu cięć zgrubienia co też można ukryć makijażem.

Gdybyś była zainteresowana większą ilością informacji choćby o tych masażach to pisz, bo ja już wiele razy pisałam a zainteresowana osoba nie odpowiedziała nawet jednym słowem więc to wszystko może było daremnym wysiłkiem.

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

Aktualizuj historię

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.