Laserowe zabiegi ginekologii estetycznej

Autor:

Narządy płciowe, tak jak i całe nasze ciało, podlegają działaniu czasu, co jest najbardziej odczuwalne w okresie menopauzy. Szczególny wpływ na drogi rodne kobiety ma zmniejszenie produkcji estrogenu. Około 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych powodujące min. zmniejszenie satysfakcji z doznań seksualnych i obniżenie jakości życia. Obecnie, coraz więcej młodych, zawodowo i społecznie aktywnych kobiet zwraca się do specjalistów o pomoc w tym zakresie.

Atrofia pochwy

Menopauza, zarówno naturalna jak i indukowana, wywołuje zmiany we wszystkich organach i układach ciała kobiety. Ustanie produkcji estrogenu w jajnikach powoduje atrofię narządów płciowych i jest przyczyną wielu dolegliwości, jak np. suchość pochwy, ból przy odbywaniu stosunku płciowego, podrażnienie sromu i pochwy objawiające się swędzeniem i pieczeniem.

Atrofia pochwy uwidacznia się kilka lat po rozpoczęciu procesu menopauzy. Badania wykazują, że związanie z nią zmiany i objawy występują u 50% kobiet po menopauzie, obniżając ogólną jakość życia, a w wielu przypadkach również jakość życia seksualnego.

W okresie menopauzy aktywność fibroblastów znajdujących się w błonie śluzowej pochwy spada, co wpływa na obniżenie produkcji kolagenu i molekuł niezbędnych do utrzymania prawidłowej struktury macierzy komórkowej, oraz nawodnienia tkanki łącznej. Błona śluzowa wysycha, jest gorzej odżywiona, a tym samym delikatniejsza i bardziej podatna na zakażenie drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Celem leczenia atrofii pochwy jest przywrócenie fizjologicznej struktury narządom płciowym, przywrócenia ich prawidłowego funkcjonowania oraz złagodzenia powyżej opisanych objawów. Zabieg laserowy polega na wprowadzeniu do pochwy za pomocą specjalnej końcówki, systemu frakcjonującego. Oddziałuje on bezpośrednio na tkankę ścianek pochwy, modelując ją, tonizując i stymulując regenerację i produkcję kolagenu. Odmłodzona błona śluzowa i mięśniówka odzyskuje sprawność utraconą wraz z upływem czasu.

Laserowe leczenie atrofii błony śluzowej pochwy jest alternatywą dla:

  • farmakologicznego leczenia pomenopauzalnej atrofii błony śluzowej narządów płciowych
  • tradycyjnej operacji chirurgicznej korygującej morfologiczne zmiany pochwy i sromu spowodowane czynnikami dziedzicznymi, naturalnymi procesami starzenia lub ciążą.

Zabiegi poprawiające wygląd estytyczny i funkcjonalność pochwy oraz sromu

Zabiegi labioplastyki wykonywane techniką laserową są bezpieczniejsze i oferują lepsze efekty niż te przeprowadzone skalpelem. Laser powoduje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza on ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laserem można nie tylko modelować zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też poprawić elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu.

žena vagina2

Nietrzymanie moczu

Problem nietrzymania moczu może dotknąć każdej kobiety, niezależnie od wieku. Wynika to między innymi z wrażliwości kobiecych narządów na zmiany hormonalne spowodowane: ciążą, porodem czy menopauzą.

Leczenie nietrzymania moczu przy pomocy lasera nie wymaga znieczulenia, gdyż jest bezbolesne. Poza tym jest nieinwazyjne więc nie wymaga hospitalizacji. Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co prowadzi do ich mnożenia i wzmocnienia. Podczas zabiegu następuje obkurczenie tkanek, co powoduje zmianę kąta nachylenia cewki moczowej.

Korzystna stymulacja tkanek pochwy poprzez działanie lasera, przywraca prawidłowe funkcjonowanie struktur układu moczowo-płciowego. Pozytywnie wpływa to na jakość życia zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym.
Do każdego zabiegu laserowego kwalifikuje Pacjentkę lekarz na podstawie wywiadu, badania ginekologicznego oraz wyniku aktualnego badania cytologicznego.

Aktualizowane: 08.01.2019

Laserowe zabiegi ginekologii estetycznej - Nowości

Zabiegi poprawiające doznania seksualne

dr Tomasz Basta Ginekologia Plastyczna

Nie możesz osiągnąć orgazmu pomimo tego, że masz ochotę na seks? Nie czerpiesz przyjemności ze zbliżeń, ponieważ odczuwasz...

Więcej opinii na ten temat

Nej.cak 11.12.2018
Warto

Od jakiegoś czasu borykałam się z problemem braku orgazmów, nie chcialam się do tego przyznawać nikomu, nawet nie rozmawialam o tym z mezem (wstyd), ale to jest tak krepujace dla kobiety, że dramat. Jestem pacjetnką pana... Więcej 

Laserowe zabiegi ginekologii estetycznej - Cenniki

Ceny od 1 500 zł
dr n. med. Wojciech Rybak - ARS ESTETICA
Ceny od 1 700 zł
zazwyczaj do 3 000 zł
dr Tomasz Basta Ginekologia Plastyczna
Bieńkowscy Clinic®
Bydgoszcz, Częstochowa
Ceny od 1 250 zł
Bieńkowscy Clinic®
Ceny od 1 800 zł
zazwyczaj do 2 000 zł
Dr Marzena Majcherczyk-Skulimowska
Ceny od 1 400 zł
Klinika Beauty Medica Katowice

Laserowe zabiegi ginekologii estetycznej

100% poleca. 15 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni