Spis treści

  • Operacje korekcyjne i naprawcze stopy

Operacje korekcyjne i naprawcze stopy

Wielu ludzi cierpi z powodu wrodzonych wad stóp, ich zniekształcenia, co przede wszystkim przynosi problemy związane z dobraniem odpowiedniego i wygodnego obuwia, ale i z powodów estetycznych. Chodzi o np.koślawe palce, zniekształcone palce, korektę palca młoteczkowatego. Nowoczesna medycyna oferuje rozwiązanie tych problemów w bardzo krótkim czasie.

Koślawe paluchy - halluksy

Tą najczęściej występującą deformacją na nodze jest charakterystyczne zniekształcenie palca stopy. Jako najczęstrzą przyczynę, wśród wielu innych, podaje się noszenie wąskiego szpiczastego obuwia, które powoduje odchylenie palca z osi. Opisanych jest 130 metod operacyjnych poprawiających tą formę deformacji. Najbardziej właściwą metodę wybiera się na podstawie diagnozy deformacji i zdjęć RTG. Do odzyskania prawidłowej postawy, w większości przypadków potrzebna jest kombinacja zabiegów na kościach i tkankach miękkich. Na kości przeprowadza się asteotomię tj. przecięcie kości i nastawienie jej do odpowiedniej osi.

Sztywny palec

Przyczyną zesztywnienia palca w stawie podstawowym jest artroza tj. choroba zwyrodnieniowa chrząstki stawowej. Operacja tego stawu polega na wykonaniu zabiegu plastycznego.

Palec młoteczkowaty

Chodzi o skrócenie części palca z bolesnymi odciskami aż po tzw. kurze oko Operacja polega na poprawie jego ustawienia i wykonaniu zabiegu na kości paliczka.

Skrzywiony mały palec

Wrodzona deformacja małego palca u nogi, kiedy to mały palec zachodzi na sąsiadujący z nim palec. Technika operacyjna polega na kombinacji, zabiegu plastyczneg ścięgna i zabiegu na kości paliczka.

Płaskostopie poprzeczne

Przejawia się jako bolący odcisk pod główką kości śródstopia. Sposób leczenia polega na operacji jedną z nowoczesnych technik osteotomii, na kościach śródstopia i uzyskaniem w ten sposób trwałego podniesienia sklepienia.

Tekst ten powstał dzięki uprzejmej pomocy kliniki LAUREA.

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej lub w razie jakichkolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza wiarygodności treści, zabiegów oraz innych materiałów i informacji opublikowanych na portalu ani nie poleca żadnych produktów, marek czy pracowników służby zdrowia."