Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!
aga1991

Blizny po samookaleczeniu - proszę o poradę

aga1991 · Utworzono: 2 maj 2017 · Zaktualizowano: 19 maj 2017

witam, mam na ramieniu trzy linijne blizny, wszystkie mają około pół roku. Jak widać na zdjęciu, są zaczerwienione i nieco przerośnięte, o długości od 1,5 cm do 2 cm. Chciałabym się dowiedzieć jaki zabieg byłby najskuteczniejszy, czy jest jeszcze szansa, żeby zadziałały jakieś maści. A jeśli nie, to czy operacja jest możliwa. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

6 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Dr n. med. Tadeusz Witwicki

  Dr n. med. Tadeusz Witwicki

  Najlepsza odpowiedź
  19 maj 2017 ·

  318 odpowiedzi

  Witam,
  Bliznę można zamienić na inną bliznę, mniej charakterystyczną. Celem dobrania metody, konieczna jest konsultacja. Stosowanie maści i upływ czasu na pewno poprawi wygląd blizny, natomiast trzeba na uwadze, że nie zmieni jej charakteru.
  Pozdrawiam,
  T.Witwicki

 • dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

  7 maj 2017 ·

  445 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  przedstawione zdjęcie sugeruje tworzenie się blizn przerostowych. Raczej nie da się ich całkowicie usunąć, jednak można poprawić ich wygląd i zahamować proces nieprawidłowego rozwoju. Polecam serię zabiegów laserem CO2, w domu może Pani stosować żele i plastry z silikonem. Proszę pamiętać o bezwzględnej ochronie przeciwsłonecznej, przez cały rok, niezależnie od pory dnia. Pozdrawiam,


  lek. Diana Kupczyńska
  Ars Estetica - Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

 • dr n. med. Marcin Sierociński

  dr n. med. Marcin Sierociński

  7 maj 2017 ·

  661 odpowiedzi

  To co prezentuje zdjęcie to raczej blizna przerostowa. Na dzień dzisiejszy nie mamy sposobu na całkowite "usunięcie " blizny.
  Albo zamieniamy ją na inną albo staramy się ją "zakamuflować" za pomocą różnych sposobów min. takich o których może Pani tu przeczytać.

 • ConsensusMED Instytut Piękna dr Jasiewicz

  ConsensusMED Instytut Piękna dr Jasiewicz

  4 maj 2017 ·

  20 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  w leczeniu bliznowców dobre efekty przynosi ostrzykiwanie, stosowanie sprawdzonych plastrów silikonowych na blizny, a także zabieg na blizny laserem frakcyjnym. Zastosowanie tych metod pozwoli w znacznym stopniu poprawić wygląd blizn. Proszę chronić skórę w tym miejscu przed opalaniem kremami z wysokimi filtrami. Szczegóły terapii zalecam omówić z lekarzem.
  Pozdrawiamy,
  Consensus med Instytut Piękna dr Jasiewicz

 • Beauty Derm - dr Beata Kociemba

  Beauty Derm - dr Beata Kociemba

  3 maj 2017 ·

  44 odpowiedzi

  Witam,
  Jeśli chodzi o maści warto stosować żele silikownowe, lub plastry silikownowe. Spowodują one zblednięcie blizn. Chirurgicznie nie warto usuwać, ponieważ nie ma gwarancji, że blizna "po chirurgu" będzie wyglądała lepiej. Nie ma metody, która usunie bliznę w całości, ale bardzo dobrze działają lasery frakcyjne w połączeniu z ostrzyknięciami steroidami. Blizna wtedy ma szansę zmniejszyć się o 60-70%. Po zabiegu laserowym istnieje konieczność zupełnej ochrony przed słońcem, więc należy rozważyć wykonywanie tych zabiegów jesienią, steryd można zalecić już w okresie letnim, pozdrawiam, Beata Kociemba

 • dr Iwona Manikowska Happy Clinic

  dr Iwona Manikowska Happy Clinic

  3 maj 2017 ·

  7 odpowiedzi

  Dzień dobry,
  Zdecydowanie polecam leczenie bliznowców w następującej kolejności.
  1) iniekcje kortykosteroidów do blizny
  2) odpowiedni żel silikonowy (mamy wiele produktów, tylko kilka rzeczywiście działa)
  3) w razie potrzeby na jesieni zabieg laserem frakcyjnym C02
  4) Proszę stosować filtry przeciwsłoneczne SPF 50+ i nie opalać bliznowców, dochodzi wtedy do szybkiej proliferacji komórek, co wpływa bardzo niekorzystnie na wygląd blizny
  5) Zdecydowanie powinna Pani zgłosić się do lekarza.
  Z pozdrowieniami,
  Iwona Manikowska

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.