Dzień dobry, niestety męczę się z blizną po wewnętrznej stronie wargi sromowej większej w wyniku pobrania fragmentu skóry do badania. Blizna ma okolo 3 cm i wycinek był brany na głębokość około 1,5 cm. Blizna ma 5 miesięcy i jest systematycznie masowana i smarowana od 4 miesięcy. Problem jaki jest to jej odczuwalny sznureczek, twardość, jest tkliwa i powoduje dyskomfort podczas siedzenia i poruszania się. Jak kompleksowo mogę podejść do tej blizny żeby jak najbardziej zniwelować odczuwalny szew i zmienić jej strukturę aby się nie wyróżniała w dotyku? Sądzę, że samo masowanie nie pomoże ponieważ ta twardość jest głębiej, ale czytałam o ostrzykiwaniu blizny sterydem aby zmiękczyć jej zwłóknienia i po kilku takich seriach zacząć laser. Proszę o wypowiedź czy to ma sens i kto z państwa oferuje takie usługi. Pozdrawiam
Terapia blizn to bardzo złożony temat, którym zajmuję się na co dzień. Proszę zgłosić się do specjalisty, który dokładnie oceni w jakim stanie jest blizna i jakie możliwości terapeutyczne będą w Pani przypadku wskazane.
Dzień dobry.
Zdecydowanie polecam osobistą wizytę u Specjalisty Chirurga Plastyka - zbada stan miejscowy i nakreśli plan dalszego postępowania, wymienione przez Panią zabiegi są akceptowalne, natomiast nie jedyne.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.
Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.