Dzień dobry, dwa tygodnie temu miałam robioną wolumetrię twarzy kwasem hialuronowym, na początku było trochę opuchnięte wszystko, ale zeszło. Po dwóch tygodniach nagle z jednej i drugiej strony twarzy zaczęło mi puchnąć. Z czym to może być związane? Żadnych alergii nigdy na nie miałam.
Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Obrzęk po 2 tygodniach od podania kwasu hialuronowego może być spowodowany stanem zapalnym, odpowiedzią immunologiczną na preparat czy też na toksynę bakteryjną w organizmie. Proszę skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg, aby zacząć leczenie.
Pani Aleksandro
Obrzęk pojawiający się po dłuższym czasie od zabiegu jest zawsze objawem niepokojacym, z którym niezwłocznie należy wrócić do lekarza wykonującego zabieg.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.
Najpopularniejsze zabiegi
Powiększanie biustu
Korekta nosa
Blefaroplastyka
Osocze bogatopłytkowe
Lifting twarzy
Zapytaj specjalisty
Pytania dotyczące zabiegu Korekta nosa
Pytania dotyczące zabiegu Powiększanie ust
Pytania dotyczące zabiegu Labioplastyka
Pytania dotyczące zabiegu Powiększanie biustu
Pytania dotyczące zabiegu Radiofrekwencja mikroigłowa