Blaski i cienie chirurgicznego liftingu twarzy

Jakie są zalety i wady chirurgicznego liftingu twarzy?
opowiada dr Lubomir Lembas
Chcąc zachować młody wygląd twarzy czy poprawić, to co zaczął zmieniać upływający czas, coraz częściej wykonujemy zabiegi liftingów mało inwazyjnych np. z użyciem nici. Zabiegi te dają zadawalające rezultaty, niestety nie są to rezultaty długotrwałe. Efekt jest kuszący, chcemy go zatrzymać jak najdłużej, dlatego z coraz większym zainteresowaniem spoglądamy na chirurgiczny facelift.
Chirurgiczny lifting twarzy to operacja, która pozwala podczas jednego zabiegu najlepiej odnieść się do problemów starzejącej się twarzy, a co najważniejsze, daje długotrwałe efekty. Lifting chirurgiczny pozwala uzyskać poprawę konturu szyi, podnieść linię żuchwy, policzków i skroni. Prawidłowo wykonana operacja to znaczne odmłodzenie twarzy. Dodatkowo lifting możemy połączyć z innymi zabiegami np. uzupełnić go przeszczepem tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy. Operacja liftingu odnosi się do zwiotczenia tkanek, lipofilling zaradzi zanikowi tkanek. To dwie podstawowe przyczyny coraz smutniejszego wyglądu twarzy.
Za niedogodność operacji liftingu możemy uznać czas rekonwalescencji. Po operacji liftingu trzeba co najmniej 2-3 tygodnie poczekać na wygojenie. Przez ten czas widoczny jest obrzęk, zasinienia twarzy, co nie pozwala na normalne funkcjonowanie. Po okresie rekonwalescencji te objawy znikają i widoczny jest już tylko długotrwały efekt. Cieniem tej poważnej operacji powłok twarzy jest ryzyko możliwych powikłań. Bardzo rzadko, ale może wystąpić, porażenie nerwu twarzowego, które zazwyczaj samoistnie ustępuje.


Dotyczące tematu

Facelift, Lifting twarzy (podciąganie powłok twarzy) - Powiązane videa

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni