

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Cnota to specjalista w dziedzinie perinatologii, położnictwa i ginekologii. Jeden z czołowych autorytetów w zakresie diagnostyki prenatalnej w Polsce, ceniony zarówno w środowisku medycznym, jak i przez same pacjentki poszukujące opieki na najwyższym poziomie.
Ordynator Oddziału Perinatologii, Ginekologii i Położnictwa Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Kierownik Oddziału Klinicznego Położnictwa i Ginekologii w Rudzie Śląskiej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Przewodniczący sekcji diagnostyki prenatalnej PTGiP. Członek Sekcji Senologicznej PTGiP. Członek wielu innych krajowych i zagranicznych towarzystw lekarskich m.in. International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology, European Society of Gyncological Oncology.
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Cnota posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne, prowadzi także działalność naukową oraz bierze aktywny udział w tworzeniu standardów postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w położnictwie i ginekologii. Jako doświadczony lekarz i nauczyciel akademicki łączy najnowszą wiedzę medyczną z indywidualnym, empatycznym podejściem do pacjentek. Szczególną uwagę poświęca bezpieczeństwu matki i dziecka oraz precyzyjnej diagnostyce, która stanowi fundament świadomego prowadzenia ciąży – także tej wysokiego ryzyka.
Dorobek naukowy Profesora obejmuje liczne prace i doniesienia publikowane w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz współautorstwo rozdziałów w podręcznikach, w tym dotyczących diagnostyki prenatalnej. Będąc jednocześnie współzałożycielem oraz wykładowcą Śląskiej Szkoły Ultrasonografii i Perinatologii, prowadził szkolenia dla kilkuset lekarzy z całej Polski w zakresie ultrasonografii w położnictwie, ginekologii i neonatologii.
Specjalizacje
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Cnota od lat otacza kompleksową opieką kobiety w ciąży (również wysokiego ryzyka) oraz ciążami bliźniaczymi. Jest cenionym ekspertem w zakresie nowoczesnej diagnostyki prenatalnej i terapii płodu.
Zakres specjalizacji i procedur wykonywanych przez Profesora Cnotę obejmuje m.in.: badania prenatalne I, II i III trymestru, amniopunkcję, biopsję kosmówki, konsultacje kobiet w ciąży, konsultacje kobiet w ciąży wysokiego ryzyka (również ciąży bliźniaczej), diagnostykę i terapię płodu, konsultacje i zabiegi z zakresu ginekologii, hymenotomię, chirurgiczne usuwanie guzków piersi.
Profesor posiada liczne certyfikaty, w tym: Certyfikat Umiejętności Wykonywania Badań Prenatalnych, Certyfikat umiejętności w diagnostyce i terapii płodu i Certyfikat umiejętności w skriningu w kierunku preeklampsji.
Lokalizacja
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Cnota związany jest z Serafin Clinic w Gliwicach, której właścicielem i kierownikiem jest dr Dawid Serafin.
Opcja wideokonsultacji:
Możliwość płatności w ratach:
Czytaj więcej Zobacz mniej
Czytaj więcej Zobacz mniej