Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Proszę o opinie - wygląd piersi po zabiegu usunięcia ginekomastii.

ciinek1988
30 cze 2013 · Ostatnia odpowiedź: 4 lip 2013

Witam,wczoraj tj. 27.06.2013 r. miałem zabieg usunięcia ginekomastii. Zabieg refundowany przez NFZ. Bardzo szybko i sprawnie poszło, bo od rozpoczęcia "tematu"- początek czerwca do zabiegu minął nie cały miesiąc. Zabieg wykonywany pod narkozą, wiec nic nie czułem. Najbardziej bolało przy wyciąganiu drenów. Pobyt w szpitalu 3 dni i wypis do domu. Chirurg mówił ze z prawej piersi wyciął "placek" o średnicy 7 cm, a z lewej 5 cm. Jednak cos mi tutaj nie pasuje, nie wiem czy czy aż tak się boję powrotu do dotychczasowego życia z gino czy lekarz faktycznie odwalił fuszerkę. Parząc na to wydaje mi się że nie wyciął wszystkiego, szczególnie w prawej piersi. Mam nadzieje ,że te krągłości to zwykła opuchlizna bo boli jak diabli. Dodam że drenaż był założony jakby dookoła sutka. Proszę powiedzieć czy to ma tak wyglądać jak teraz czy jednak jest coś źle zrobione? Proszę o odpowiedź lekarzy i ludzi którzy mają to już za sobą . Bardzo proszę o porównanie z Waszymi przypadkami. Będę wrzucał kolejne foty w miarę jak się bedzie goić. Dziękuję i pozdrawiam.

Reklama

odpowiedzi (3)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
dr Jerzy M. Chęciński
Warszawa . 3 lip 2013
Najlepsza odpowiedź
Bo jest to ważne dla określenia rozległości operacji.
Proszę o przesłanie opisu operacji jeśli chce Pan zasięgnąc dalszej opinii.
Prosiłbym również o podanie Pańskiego adresu mailowego.

Pozdrawiam,
Dr Jerzy Chęciński
Specjalista Chirurgii Plastycznej
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Premium
Szanowny Panie,
Mam wrażenie, że nie miał Pan liposukcji, a tylko wycięcie fragmentu gruczołu, co w przypadku tak znacznej lipomastii ma duże znaczenie.
Dosyc nietypowe cięcia - zwykle stosuje się cięcie na granicy otoczki i skóry niepigmentowanej -są mniej widoczne.
Warto udać się do lekarza, który zabieg przeprowadził - zapewne wyjśni Panu wiele wątpliwości.

Pozdrawiam

Maciej Kuczyński
specjalista chirurgii plastycznej
dr Jerzy M. Chęciński
Warszawa . 1 lip 2013
Witam,

myślę, że trzeba odczekac spokojnie ok 2 tyg. jak ustąpi podstawowy obrzęk pooperacyjny. A do upływu 30 dni po operacji obrzęk powinien się całkowicie cofnąc i wtedy będzie można ocenic wykonanie operacji.
Proszę jeszcze napisac czy przed operacją było wykonywane badanie USG?

Pozdrawiam,
Dr Jerzy Chęciński
Specjalista Chirurgii Plastycznej

Powiązane pytania

Chciałbym dowiedzieć się czy mam lipomastie lub ginekomastie.

Krystian95
14 sie 2020 · Ostatnia odpowiedź: 29 sie 2020

Witam, chciałbym dowiedzieć się czy mam lipomastie lub ginekomastie jeśli można to stwierdzić ze zdjęcia.. w tej chwili mam 24 lata i ważę 85kg przy wzroscie ok 174cm, pomimo tego że mam w tej chwili nadwagę to wydaje mi się że nie powinno tak to wyglądać i tłuszczu jednak jest za dużo, widać to też po nierównomierności prawej i lewej strony. _(kiedy dotykam pod skórą czuje pod palcami grudki i -tłuszcz wiadomo, ale takie same grudki czuję w innych miejscach gdzie mam tłuszcz jak np udo* nie bardzo wiem jak to zakwalifikować). Dodam że kiedyś jakieś 8 lat temu ważyłem bardzo dużo w okolicach może nawet 115/120 kg już dokładnie nie pamiętam.

Chciałbym dowiedzieć się czy to kwalifikuje się pod lipomastie/ginekomastie i w jaki sposób jeżeli to konieczne można to leczyć. Czy jest możliwość aby poprzez ćwiczenia spalić tkankę tluszczową aby było to w 100% tak jak powinno być również symetrycznie. Jeżeli nie to prosiłbym o podanie więcej szczegółów na tyle na ile to pozwala ze zdjęcia.

Dziękuje

odpowiedź (1)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Klinika ELITE
2 ośrodki w Mazowieckie . 29 sie 2020
Najlepsza odpowiedź
Witam.
Najlepiej wykonać badanie usg gruczołu piersiowego aby ocenić czy jest to tkanka gruczołowa czy tłuszczowa
Pozdrawiam .

Plastyka brzucha
3 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 8 cze 2022
Rekonstrukcja piersi
1 odpowiedź, ostatnia odpowiedź w dniu 8 lut 2022

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Udziel porady