Blizna powypadkowa na twarzy w pobliżu oka- co mozna zrobic  

Gość
Gość Gość
Gość
małopolskie
Wysłać prywatną wiadomość

Witam posiadam bliznę powypadkową około 2 letnią, myślałem że z czasem ją zaakceptuję, a moje morale ciągle maleją. Pytanie kieruję w szczególności do fachowców w tej dziedzinie. Co można z tym zrobić, ile można by ją zredukować? jakie są to koszta? czy jest w ogóle sens zabierać się za to w tak czułym miejscu?

Załączone zdjęcia

  Dziękuję!  (0)
   Odpowiedzieć   
Specjaliści w Twojej okolicy
lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita
lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita
Premium member
Tarnów
Ilość postów: 888  ( 36)

Witam
Takie przypadki jak Pański mozna leczyc z dużym prawdopodobieństwem redukcji blizny
Wymaga to na pewno serii zabiegów laserem frakcyjnym CO2 - z racji okolicy musi to byc dobrej klasy urządzenie a wiec precycyjne oraz operator mający doświadczenie , ale co ważne juz po pierwszym zabiegu z reguły jest widoczna dla pacjenta poprawa stanu skóry
Koszt jednego zabiegu w Pańskim porzypadku to 500 zł
Pozdrawiam
Jacek Ściborowicz


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
Akademia Zdrowia i Urody Natura Med - dr Mirosław Rodak
Akademia Zdrowia i Urody Natura Med - dr Mirosław Rodak Akademia Zdrowia i Urody Natura Med - dr Mirosław Rodak
Premium member
Nowy Sącz
Ilość postów: 114  ( 6)

Witam
Myślę,że moglibyśmy osiągnąć poprawę serią zabiegów laserem CO2 frakcyjnym. Koszt 1 zabiegu 400 zł.


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
dr Adam Kruk

dr Adam Kruk
dr Adam Kruk
Basic member
Chirurgia Plastyczna
Poznań
Ilość postów: 231  ( 3)

witam serdecznie,

\"mówią, że blizna robi z mężczyzny prawdziwego Faceta\"- żadne określenie nie działa na mnie równie irytująco jak to. Dlatego Pana rozumiem. Podzielam opinię dr J. Ścirobowicza i mimo, ze jestem chirurgiem plastycznym nie podejmowałbym żadnych prób skalpelem. Operuję również laserami frakcyjnymi CO2- które przynoszą spektakularne skutki, pod warunkiem, że wykorzystane są na granicy rozsądku medycznego i ułańskiej fantazji. Niezależnie, gdzie będzie miała Pan wykonywany zabieg- aparat musi być oryginalny, a na rogówki oczu obowiązkowo założone metalowe osłonki po uprzednim znieczuleniu miejscowym 1% lignokainą.

Sądząc z wyglądu-nie są to aż tak \"młode blizny\". Pierwszy zabieg wykonałbym na nieco większych wartościach, a drugi po 6 tygdoniach. Obowiązkowo po zabiegu ochrona UVA/UVB plus 50 co 3-4 h do 6 tygodni a na szybsze gojenie krem cicabio( firmy Bioderma). Koszt całego leczenia 1-2 ew. trzy zabiegi w razie konieczności to 1 ooo pln. Proszę pytać otwarcie lekarzy o tzw; koszta ukryte-bo potem zaczynają się rozczarowania.

pozdrawiam serdecznie

dr adam kruk

specjalista chirurgii plastycznej, ogólnej i laserowej.


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
KLINIKA BIEŃKOWSCY ESTETICMED.PL
KLINIKA BIEŃKOWSCY ESTETICMED.PL KLINIKA BIEŃKOWSCY ESTETICMED.PL
Premium member
Bydgoszcz, Częstochowa
Ilość postów: 851  ( 5)

Witam Pana,

Blizna jest to tkanka łączna, powstająca w procesie gojenia, która zastępuje tkankę uszkodzoną przez uraz lub chorobę. Tworzenie blizny jest nieuniknionym końcowym etapem normalnego procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona tkanka – w przypadku blizn skórnych - skóra właściwa - zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną tkanką, z licznymi najpierw ułożonymi przypadkowo, potem już w sposób uporządkowany włóknami kolagenu.
Leczenie blizn wymaga dużego doświadczenia, znajomości patofizjologii oraz niekomercyjnego podejścia do zagadnienia oraz wymaga czasu, który musi upłynąć aby procesy przebudowy i dojrzewania blizn mogły zajść.
Skuteczność terapii uwarunkowana jest wieloczynnikowym działaniem, które lekarz na bieżąco indywidualnie dopasowuje do dynamiki procesów zachodzących w bliźnie. Nie istnieje 1 najlepszy zabieg, laser lub maść zwany „złotym standardem”. Jakość terapii i jej efekt zależy od zdolności lekarza do oceny blizny i wyboru odpowiedniego rodzaju i kolejności leczenia, a także wydania odpowiednich zaleceń dla pacjenta do domu.
Najlepsza w Pana przypadku byłaby terapia laserami fraksyjnymi, które pozwalają na wykonanie ściśle zaprogramowanej i kontrolowanej siatki mikrouszkodzeń o różnym charakterze w zależności od typu lasera. Uszkodzenia te są kontrolowane zarówno pod kątem ich gęstości jak i głębokości w skórze. W zależności od typu blizny wybieramy również rodzaj lasera pod kątem efektów termicznych i tam gdzie to pożądane wykonujemy wysepkowe uszkodzenia skóry z lokalnym podgrzaniem tkanek otaczających celem obkurczenia i przebudowy blizny.
Zasada działania lasera fraksyjnego niezależnie od jego typu to uszkodzenie wysepkowe (cząstkowe) skóry – a więc strefy uszkodzone są oddzielone mostkami nietkniętej skóry – stwarzając idealne warunki do gojenia, dzięki którym odbudowa jest błyskawiczna i przebiega bez blizn.
Wykonując takie mikrouszkodzenia w obrębie skóry zmienionej bliznowato inicjujemy proces ożywiania struktury blizny. W obrębie sieci mikrouszkodzeń toczą się bowiem intensywne procesy regeneracji, powstają nowe komórki , naczynka i białko. Blizna obkurcza się, mięknie, jej koloryt i konsystencja zaczynają przypominać otaczającą skórę, a granice blizny stopniowo w miarę postępu leczenia zacierają się. Na osiągnięcie takich efektów potrzebny jest czas. Przebudowa i remodeling blizny to godziny pracy lekarzy i miesiące cierpliwości pacjenta.
Koszt zabiegu laserowego to kwota od 400-600 zł dokładna cena jest podana na konsultacji z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Wojtyla

ESTETICMED.PL
Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
dr Ilona Wnuk-Bieńkowska & dr n. med. Marcin Bieńkowski
www.esteticmed.pl

Oddział Częstochowa
ul Wysockiego 39/7
42-200 Częstochowa
czestochowa@esteticmed.pl
tel. +48 34 325 61 72
tel. +48 665 601 212
GG: 19327184

Oddział Bydgoszcz
ul. Lęborska 7
85-728 Bydgoszcz
bydgoszcz@esteticmed.pl
tel. +48 52 345 25 34
tel. +48 721 666 777
GG: 11720502


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
ARS ESTETICA – Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
ARS ESTETICA – Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii ARS ESTETICA – Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
Premium member
Wrocław, Warszawa
Ilość postów: 211  ( 5)

Witam,

Niestety leczenie blizn tego typu, zwłaszcza po dłuższym okresie czasu, jest trudne. Zwykle dobre efekty uzyskuje się stosując lasery frakcyjne. Dobór lasera przeprowadza się indywidualnie, po konsultacji. W naszej klinice stosujemy laser eCO2, lasery Erbowo Yagowe oraz Fraxel. Często zalecamy terapie mieszane, w których łaczymy zabiegi laserowe z mezoterapią, tak by osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Zapraszamy na konsultację do Kliniki. Na pewno znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

Magdalena Nowak
Ars Estetica - Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. +48 (71) 70 70 993
www.arsestetica.pl


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
Dee Dee
Dee Dee Dee Dee
Gość
wielkopolskie
Ilość postów: 2
Wysłać prywatną wiadomość

W zeszłym tygodniu miałam wypadek autem. Doznałam urazu i miałam szyty łuk brwiowy oraz czoło. Założono mi 10 szwów, zostały zdjęte wczoraj (po 7 dniach). Moje pytanie jest następujące jakie wskazania do dalszego leczenia? I po jakim czasie będę mogła zgłosić się na zabieg usunięcia blizny?

Z góry dziękuję za pomoc :)


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita
lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita
Premium member
Tarnów
Ilość postów: 888  ( 36)

Odpowiedź na: Dee Dee

Witam
Teraz jest najlepszy moment do rozpoczècia terapii blizn - najlepiej laserem frakcyjnym CO2
I najlepiej żeby to był doświadczony lekarz i dobrej klasy laser
Wczesne rozpoczęcie terapii daje szanse na całkowitą redukcję blizny w krótszym czasie
W ogóle w przypadku leczenia blizn terapia jest wieloetapowa - co najmniej kilka zabiegów w odstępach miesięcznych a jeśli zacznie sie od razu po ściàgnięciu blizn efekty są szybsze i lepsze
pozdrawiam
Jacek Ściborowicz


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
domkaa
domkaa domkaa
Gość
podkarpackie
Ilość postów: 1
Wysłać prywatną wiadomość

Witam,
Mam bliznę nad lewym łukiem brwiowym,powstałą podczas upadku na hulajnodze w dzieciństwie. Teraz mam 17 lat, blizna ma już około 11. Jest wklęsła, ma długość 3 cm. Od zawsze była moim kompleksem dlatego chciałabym ją usunąć.
Czy tak stare blizny da się jeszcze zredukować i jeżeli tak to w jakich cenach?


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita
lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVita
Premium member
Tarnów
Ilość postów: 888  ( 36)

Witam
Powyżej jes moja wypowiedż w podobnej sprawie
Proszę przesłac zdjęcie
Pozdrawiam
Lek med Jacek Ściborowicz


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
ESTETICENTER - Medycyna Estetyczna Laseroterapia
ESTETICENTER - Medycyna Estetyczna Laseroterapia ESTETICENTER - Medycyna Estetyczna Laseroterapia
Starter member
Lublin
Ilość postów: 54  ( 1)

Odpowiedź na: domkaa

Witam ,
W przypadku redukcji blizn najlepiej zastosowac laser frakcyjny Er:Yag FOTONA.Laser powoduje mikrouszkodzenia termiczne co wpływa na intensywny proces regeneracji.Zabiegi wykonuje sie w seri 3-5 zabiegow przerwą 4 tyg. Dobór terapi jest indywidualny i ustalany po kinsultacji. Leczenie blizn jest trudne i wymaga czasu.Jak najszybciej przeprowadzone leczenie po urazie tym rezultaty są lepsze.
Pozdrawiam ,


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
Angelius Medycyna Estetyczna

Angelius Medycyna Estetyczna
Angelius Medycyna Estetyczna
Basic member
Katowice
Ilość postów: 264

Odpowiedź na: domkaa

Witam, przy bliznach starszych trzeba uzbroić się w cierpliwość i przygotować się ewentualnie na nieco dłuższą terapię leczenia blizn. Polecane do tego typu zabiegów są lasery frakcyjne, które na nowo uszkadzając skóre prowokują ją do wytworzenia nowych włókien kolagenowych. W zależności od doboru lasera można wykonywać zabiegi mniej lub bardziej agresywnie. Na portalu znajdzie Pani duzo opisów tego typu urządzeń jak np. Palomar Lux 1540. Ceny uzależnione sią od powierzchni zabiegowej. Najlepiej udać się na konsultację.

Pozdrawiam,
mgr Ewa Gwiazda
asystent medyczny
Angelius Medycyna Estetyczna
ul. Fabryczna 13d
Katowice tel. XXXXXXXXX


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
KLINIKA BIEŃKOWSCY ESTETICMED.PL
KLINIKA BIEŃKOWSCY ESTETICMED.PL KLINIKA BIEŃKOWSCY ESTETICMED.PL
Premium member
Bydgoszcz, Częstochowa
Ilość postów: 851  ( 5)

Odpowiedź na: domkaa

Witam Panią,

Tak jak piszą moi poprzednicy na bliznę można zastosować terapię laserami fraksyjnymi, które wywołują mikroskopowe uszkodzenia w skórze, inicjują tym samym proces ożywiania struktury blizny i jej przebudowę.
Terapie laserowe są w stanie Pani - pomóc zredukować bliznę lecz jej całkowicie nie usuną. Koszt usunięcia blizny zależy od rodzaju lasera i mieści się w granicach 150 - 300 zł.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Wojtyla
ESTETICMED.PL

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
dr Ilona Wnuk-Bieńkowska & dr n. med. Marcin Bieńkowski
www.esteticmed.pl


Oddział Częstochowa
ul Wysockiego 39/7
42-200 Częstochowa
czestochowa@esteticmed.pl
tel. +48 34 325 61 72
tel. +48 665 601 212
GG: 19327184

Oddział Bydgoszcz
ul. Cicha 17
85-650 Bydgoszcz
bydgoszcz@esteticmed.pl
tel. +48 52 345 25 34
tel. +48 721 666 777
GG: 11720502


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
izmerek
izmerek izmerek
Gość
Po zabiegu
mazowieckie
Ilość postów: 11
Wysłać prywatną wiadomość

jeśli chodzi o bliznę na twarzy, jeszcze dodatkowo przy oku to moim zdaniem tylko laser wchodzi w grę. Wiem, że moja koleżanka korzystała z IPL - ale 2Elipse, który bez porównania usunął bliznę na policzku i teraz nie ma śladu. Minusem jest to, że "gorze miejscówki" nie posiadają tego urządzenia i trzeba szukać.


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
julia.szymanska
julia.szymanska julia.szymanska
Gość
kujawsko-pomorskie
Ilość postów: 1
Wysłać prywatną wiadomość

W wieku dwóch lat miałam nieprzyjemny incydent z psem, a mianowicie zahaczył on wywiniętą kolczatką pod moim okiem, w wyniku czego pojechałam do szpitala, gdzie założyli mi kilka szwów, dzisiaj mam 17 lat, czy jest jeszcze cień szansy?


  Dziękuję!  (0)
   Skomentuj   
Przepraszamy, ale ta dyskusja została zamknięta. Nie można tutaj zamieszczać więcej wiadomości.

Rozpocznij nową dyskusję w temacie Laserowe usuwanie blizn.
Zasięgnij opinii specjalisty w dziedzinie Laserowe usuwanie blizn

lek. med. Jacek Ściborowicz - MediVitaZapytaj lekarza
Zadaj pytanie w poradni online