Co powinnaś wiedzieć zanim zdecydujesz się na operację biustu?

Co powinnaś wiedzieć zanim zdecydujesz się na operację biustu?
W Klinice pracują specjaliści chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, członkowie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej i ISAPS. Lekarze z pasją z wieloletnim doświadczeniem.
Utworzono: 21 mar 2018 · Zaktualizowano: 5 maj 2020

Od czego zacząć?

Z reguły podchodzimy do tematu od przeglądania internetu w poszukiwaniu informacji dotyczących operacji piersi, czasami wypytujemy o zabieg kogoś, kto operację ma już za sobą, czytamy opinie o lekarzu, klinice i porównujemy ceny. Gdy jesteś zdecydowana to zacznij od konsultacji. Nie musisz się od razu zdecydować i możesz skorzystać z konsultacji u kilku lekarzy, by wybrać, który doktor ma wykonać zabieg i która klinika najbardziej Tobie odpowiada. W naszej klinice dostępne są silikonowe implanty piersiowe dwóch wiodących producentów: firmy Mentor i Nagor. Podczas konsultacji dotyczącej zabiegu powiększenia piersi, chirurg plastyk dobierze odpowiednie implanty, opierając swój wybór na wymiarach klatki piersiowej pacjentki, kształcie piersi i oczywiście życzeniach pacjentki.

prsa

Jakie badania wykonać przed operacją piersi?

Po konsultacji wykonaj badanie USG piersi lub mammografię. Ustal termin operacji powiększenia lub modelowania biustu. Pamiętaj, że po zabiegu przez co najmniej 2 miesiące nosić będziesz specjalny biustonosz, wybierz odpowiedni dla siebie czas na operację i okres rekonwalescencji (ok. 2-3 tygodnie).

Operacja piersi na raty?

Nasza klinika współpracuje z systemem płatności ratalnej - to świetne rozwiązanie, gdy nie masz potrzebnej kwoty na zabieg. Proces udzielenia rat jest prosty, a konsultant firmy, która pomaga sfinansować zabieg wesprze Cię na każdym etapie procesu finansowania operacji. Aby przystąpić do programu płatności ratalnej musisz mieć za sobą konsultację, mieć potwierdzoną cenę zabiegu i wyznaczoną datę operacji. Zapytaj o raty na recepcji naszej kliniki celem skontaktowania się z konsultantem.

W dniu operacji piersi

Przyjeżdżamy na ustaloną godzinę na czczo oraz z wymaganymi badaniami. Przed operacją odbywa się ponowna konsultacja z chirurgiem plastycznym, wykonywane są pomiary, następnie pacjentka badana jest przez lekarza anestezjologa. Po zakwalifikowaniu do zabiegu zaczyna się zabieg.

Pobyt w klinice po zabiegu

W następnym sniu po operacji wykonywany jest masaż kręgosłupa, dłoni i stóp celem szybszego powrotu do aktywności fizycznej. Na drugą dobę usuwane są dreny, pacjentka otrzymuje od nas specjalny biustonosz kompresyjny, który będzie nosić przez okres około 8 tygodni. Przy wyjściu otrzymują kartę wypisową i dokumentację (przy powiększeniu piersi również gwarancję i certyfikaty implantów).

Po powrocie do domu

W dniu wyznaczonym w karcie informacyjnej należy przybyć do kliniki celem usunięcia szwów. Mniej więcej 2 tygodnie po usunięciu szwów, gdy rany pooperacyjne się zabliźnią i odpadną wszystkie strupy można rozpocząć pielęgnację blizn żelami lub plastrami silikonowymi. Po dwóch do trzech miesiącach spotykamy się ponownie na kontroli.

silimed podprsenka

Koszty zabiegu

Cena zawiera konsultację w dniu zabiegu, operację, narkozę, (implanty), wyżywienie, dwudniowy pobyt w klinice, opiekę pielęgniarską i lekarską, wizyty kontrolne, usuwanie szwów. Raty mogą pomóc spełnić marzenie o operacji plastycznej na bardzo korzystnych warunkach.

Zapraszamy na konsultację do Chirurgii Plastycznej E.A. Barańscy s.c.

Poproś o ofertę jednym kliknięciem
Przedstawimy Ci ofertę bezpłatnie!

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.