Nano Fat - przeciwdziałanie procesom starzenia w obszarach cienkiej skóry

Autor:

Zabieg Nano Fat wywodzi się z lipofilingu czyli metody przeszczepiania tłuszczu. Jest jego udoskonaloną formą, opracowaną specjalnie dla potrzeb cienkiej skóry wokół oczu, ust, na szyi i dekolcie. Doskonale nadaje się do uzupełnienia ubytków objętości, poprawy gęstości i wygładzenia skóry, jak również niwelowania cieni pod oczami.

Co to jest NANO FAT?

Procedura Nano Fat otwiera nową erę w przeciwdziałaniu procesom starzenia w obszarach cienkiej skóry. Wywodzi się z lipofilingu czyli metody przeszczepiania autogennego tłuszczu pacjenta, celem uzupełnienia ubytków objętości. Jest jego udoskonaloną formą, opracowaną specjalnie dla potrzeb cienkiej skóry wokół oczu, ust, na szyi i dekolcie.

NANO FAT
Zabieg Nano Fat może służyć jako idealny wypełniacz zmarszczek

Na czym polega innowacyjność Nano Fat?

Do niedawna, tłuszcz uzyskiwany od pacjenta, w celu wszczepienia go w inne miejsce, wykorzystywany był głównie w obszarach gdzie podanie go nie wymagało wysokiej precyzji i użycia cienkiej kaniuli. Wynikło to z konsystencji uzyskiwanej substancji, w której obecne były cienkie pasma tkanki włóknistej, powodujące zatykanie się mikrokaniul.
W technologii NANO FAT, uzyskujemy  olejową zawiesinę tłuszczu, która z łatwością przepływa przej najcieńsze kaniule. To z kolei umożliwia lekarzowi bardzo precyzyjną manipulację w tak trudnych okolicach jak skóra wokół oczu czy ust.

Zalety zabiegu Nano Fat

  • W zabiegu Nano Fat, jako wypełniacz użyty zostaje naturalny materiał pobrany z organizmu pacjenta, co gwarantuje jego bezpieczeństwo i uniknięcie ryzyka powikłań i alergii.
  • Tłuszcz pobrany od pacjenta, dzięki specjalnej procedurze odwirowania, staje się materiałem bogatym w komórki macierzyste, które podane w obszar cienkiej skóry, znacząco poprawiają jej teksturę.

Szczególnie widoczne jest to w przypadku procedury likwidacji cieni pod oczami, gdzie częstą przyczyną takiego stanu rzeczy jest deficyt podskórnej tkanki tłuszczowej tego obszaru. Uzupełniony materiałem pobranym w zabiegu, "zasłania" naczynia krwionośne prześwitujace pod oczami, likwidując efekt "podkrążonych" oczu.

  • Konsystencja materiału eliminuje zagrożenie  tworzenia się grudek i nierówności a użycie do zabiegu cienkich kaniul  zmniejsza ryzyko powstawania siniaków i krwiaków.
  • Procedurę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (maść emla)
  • Komórki macierzyste zawarte w podawanym materiale mają zdolność wielokrotnego namnażania się, co gwarantuje wydłużony w czasie efekt regeneracji tkanek i przeciwdziałania procesowi starzenia.

NANO FAT – tam gdzie skóra jest najcieńsza

Zabieg Nano Fat może służyć jako idealny wypełniacz, ponieważ nie tylko zapewnia uzupełnienie objętości ale powoduje również aktywną przebudowę skóry. Wykorzystuje zdolność regeneracji komórek macierzystych obecnych w tkance tłuszczowej ludzkiego ciała aby przeciwdziałać oznakom starzenia.
Procedura jest minimalnie inwazyjna a jej efekty są bardzo naturalne i wydłużone w czasie.
Nano Fat doskonale sprawdza się w odmładzaniu skóry wokół oczu, ust, na szyi oraz na dekolcie.

 

Publikowane: 24.08.2018

Autor

dr Bożena Jendrysik - specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, flebolog, międzynarodowy trener technik mało inwazyjnego liftingu nićmi Aptos, trener technik iniekcyjnych Merz oraz lipotransferu, certyfikowany lekarz medycyny przeciwstarzeniowej Światowego Towarzystwa Medycyny Przeciwstarzeniowej.

Lipofiling - przeszczep tłuszczu - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni