Dziecko we mgle, czyli mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej

Dziecko we mgle, czyli mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej
Dr Izabela Lenartowicz
Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Od 2006 r. prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej Lenartowicz Clinic w Katowicach. Trener technik zabiegowych z zakresu medycyny estetycznej.
Utworzono: 13 gru 2019 · Zaktualizowano: 21 sie 2020

Czy klinika medycyny estetycznej to odpowiednie miejsce dla mężczyzny?

Popularność zabiegów medycyny estetycznej wśród mężczyzn wzrasta z roku na rok. Panowie coraz chętniej odwiedzają kliniki medycyny estetycznej i decydują się na poprawę swojego wizerunku. Dbałość o wygląd już dawno przestała być domeną kobiet. W dzisiejszych czasach atrakcyjny i zadbany wygląd to nie tylko kwestia estetyki, ale często gwarancja powodzenia zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Poprawianie defektów urody wcale nie jest uważane za niemęskie, a panowie coraz częściej poddają się zabiegom estetycznym.

Mężczyźni odwiedzający klinikę medycyny estetycznej często podkreślają, że zależy im na uzyskaniu jak najbardziej naturalnych efektów zabiegowych. Ponadto obawiają się dyskomfortu zarówno w trakcie zabiegu, jak i już po jego przeprowadzeniu, dlatego często decydują się na metody bezbolesne, niewymagające okresu rekonwalescencji i dające natychmiastowe rezultaty. Wychodząc naprzeciw męskim oczekiwaniom, gabinety medycyny estetycznej oferują szerokie spektrum bezpiecznych i bezbolesnych zabiegów, które w szybki i skuteczny sposób pozwalają uporać się z szeregiem problemów estetycznych. Z jakich metod zabiegowych najczęściej korzystają panowie?

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Jako że skóra mężczyzn jest grubsza od kobiecej, wykazuje większą odporność na czynniki zewnętrzne i wolniej się starzeje. Jednak, jeśli już pojawią się u mężczyzny pierwsze  oznaki starzenia w postaci zmarszczek i bruzd, są one bardziej widoczne i głębsze. Skóra wyraźnie traci swą elastyczność i sprężystość, jest szara i cały czas wygląda na zmęczoną. Dlatego dużą popularnością wśród mężczyzn cieszą się zabiegi, mające na celu rewitalizację i odżywienie skóry, wygładzenie zmarszczek i poprawę owalu twarzy. Doskonałe efekty przynoszą zabiegi z zastosowaniem botoksu, które pozwalają zredukować zmarszczki mimiczne, np. zmarszczki poprzeczne na czole, kurze łapki czy lwią bruzdę. Z kolei zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pomogą zregenerować skórę, przywrócić jej odpowiedni poziom nawilżenia oraz zredukować zmarszczki. Natomiast zabieg Radiesse, tj. z wykorzystaniem preparatu, którego głównym składnikiem jest hydroksyapatyt wapnia stymulujący produkcję nowych włókien kolagenowych, daje znakomite rezultaty w postaci uniesienia policzków, wypełnienia bruzd i wymodelowania owalu twarzy.

Duże grono pacjentów stanowią panowie borykający się z nadmierną potliwością, w szczególności w rejonie pach i dłoni. Tu z pomocą również przychodzi zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, która przyczynia się do zablokowania zakończeń nerwowych gruczołów potowych, a w rezultacie zminimalizowania nadmiernego pocenia się.

Kolejnym problemem estetycznym, z którym mężczyźni przychodzą do kliniki medycyny estetycznej są rozstępy, czyli ubytki w głębokich warstwach skóry powstałe na skutek zerwania włókien kolagenowych. Rozstępy najczęściej pojawiają się w fazie nagłego wzrostu, gwałtownej zmiany masy ciała lub jako efekt uboczny intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zwykle te szpecące kreski można zaobserwować na obręczy barkowej, plecach i brzuchu. Zabiegami, które doskonale sobie radzą z rozstępami są mezoterapia igłowa, laseroterapia oraz thermolifting. Warto dodać, że wymienionymi metodami zabiegowymi można także zminimalizować blizny potrądzikowe, będące mało estetyczną pamiątką po okresie dojrzewania.

Wstydliwym problemem, z którym zmaga się wielu mężczyzn, jest nadmierne wypadanie włosów. W tym przypadku zaleca się wykonanie serii zabiegów mezoterapii skóry głowy. Ta metoda przyczynia się do zahamowania wypadania włosów, odżywia i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa oraz korzystnie wpływa na kondycję kosmyków.

Panowie odwiedzający klinikę medycyny estetycznej często zmagają się z problemem miejscowej, trudnej do usunięcia tkanki tłuszczowej. Z pomocą przychodzi lipoliza iniekcyjna, będąca bezinwazyjną metodą usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała. Polega ona na wstrzyknięciu do tkanki dwóch preparatów niszczących komórki tłuszczowe, tj. roztworu fosfatydylocholiny i deoksycholatu. W efekcie zabiegu możliwa jest utrata nawet 4 centymetrów w miejscu wstrzyknięcia preparatu.

Jaką klinikę wybrać?

Jeśli chcesz w szybki i bezpieczny sposób rozprawić się ze swoimi niedoskonałościami, odwiedź prowadzoną przez nas Klinikę Medycyny Estetycznej. Nasz wykwalifikowany personel pomoże Ci dobrać odpowiednią do Twojego problemu metodę zabiegową, która przywróci Ci atrakcyjność i dawną pewność siebie.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.