Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Japoński masaż Kobido, czyli naturalny lifting twarzy

Japoński masaż Kobido, czyli naturalny lifting twarzy
Ukończyłam filologię hiszpańską i translatorykę na UJ. Specjalizuję się w tłumaczeniu tekstów o tematyce medycznej. Doświadczenie zdobywałam w największym wydawnictwie medycznym w Polsce.
Utworzono: 22 wrz 2023 · Zaktualizowano: 22 wrz 2023
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.

Chcesz zrobić coś dla swojej skóry, jednak zabiegi chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej to dla Ciebie za dużo? Być może obawiasz się reakcji alergicznej lub czujesz, że to zbyt duża ingerencja w Twoje ciało lub jesteś zwolenniczką całkowicie naturalnych metod? W takiej sytuacji może zainteresować się całkowicie naturalna technika liftingu bez skalpela, jaką jest japoński masaż Kobido. Dodatkowo masaż Kobido to łączenie przyjemnego z pożytecznym, ponieważ wpływa on pozytywnie nie tylko na nasz wygląd i zdrowie, ale też pozwala się odprężyć i zrelaksować.

Historia masażu Kobido

Masaż Kobido, nazywany także japońskim liftingiem twarzy, to jedna z najstarszych technik masażu na świecie. W języku japońskim słowo kobido oznacza „starożytną drogę do piękna”.

Według legendy historia rytuału, jakim jest masaż Kobido, sięga XV wieku, kiedy dwóch mistrzów japońskiego masażu Anma konkurowało o tytuł najlepszego w dziedzinie masaży odmładzających, aby zyskać łaski cesarzowej Japonii, która chciała przez długi czas zachować młodość. Ostatecznie doszli do wniosku, że lepiej będzie połączyć siły i w ten sposób powstał Dom Kobido, gdzie na zabiegi uczęszczać mogli jedynie członkowie rodziny cesarskiej.

Obecnie Kobido to najbardziej skomplikowana technika masażu manualnego twarzy w Japonii, oparta na 48 metodach stymulacji mięśni. Z tego względu opanowanie tej sztuki jest niezwykle trudne, a autentyczny masaż Kobido jest praktykowany zaledwie przez garstkę, bo jedynie 100 uczniów na świecie. Mimo że gabinety medycyny estetycznej oferują bardziej podstawowe techniki masażu Kobido, w dalszym ciągu jest on niezwykle korzystny dla zdrowia i przynosi znakomite efekty.

Kiedy warto zdecydować się na japoński lifting twarzy?

Kandydatkami do zabiegu są kobiety zmagające się z oznakami starzenia, takimi jak wiotka skóra, opadający owal twarzy, tzw. chomiki, zmarszczki mimiczne, bruzdy i słabo odżywiona skóra. Wśród wskazań do zabiegu należy wymienić także stres, nadmierne napięcie mięśni twarzy, szyi i głowy, a także objawy bruksizmu.

Masaż Kobido to świetne rozwiązanie także dla pacjentek, którym zależy na naturalnych i subtelnych rezultatach. Zmiany zachodzą wolno i są widoczne w dłuższej perspektywie, jednak nie ma ryzyka przesadzonego efektu lub zmiany rysów twarzy, co może nastąpić w przypadku nieumiejętnie wykonanego zabiegu medycyny estetycznej lub liftingu twarzy.

Japoński lifting warto rozważyć też jeżeli nie możesz poddać się zabiegom anti-aging takim jak ostrzykiwanie toksyną botulinową czy kwasem hialuronowym ze względu na przeciwwskazania lub alergie. Pacjentki będące zwolenniczkami całkowicie naturalnych metod, również uznają tę technikę za interesującą opcję.

Przeczytaj też: HIFU – skuteczność i bezpieczeństwo

Japoński lifting twarzy – jakie są korzyści?

Masaż Kobido uznawany jest jedną z nieinwazyjnych technik liftingu, ponieważ jego regularne wykonywanie pozwala ujędrnić skórę i uzyskać bardzo naturalny efekt odmłodzenia.

Technika Kobido:

  • zmniejsza napięcie mięśni, przez co zmarszczki mimiczne stają się płytsze;
  • pozwala na masaż mięśni głębokich, co prowadzi do ujędrnienia i uniesienia tkanek;
  • pobudza metabolizm komórkowy, dzięki czemu procesy odbudowy i regeneracji skóry przebiegają szybciej, a skóra jest dotleniona i odżywiona;
  • stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka;
  • w niektórych przypadkach może zmniejszyć objawy bruksizmu, takie jak bóle głowy, a także poprawiać pracę układu trawiennego;
  • zmniejsza poziom stresu i pozwala się zrelaksować.
Japoński masaż Kobido
Masaż Kobido wywodzi się z Japonii

Jak przebiega masaż Kobido?

Sesja japońskiego masażu Kobido składa się z kilku etapów. Należy zaznaczyć, że masuje się mięśnie nie tylko w obrębie twarzy, ale też ramion, dekoltu, szyi, grzbietu i głowy.

Pierwszym etapem masażu jest demakijaż i głębokie oczyszczanie skóry. Pierwszy etap ma ma na celu rozluźnienie mięśni, a następnie specjalista przechodzi do etapu relaksacyjnego. W kolejnej fazie stosujemy techniki liftingujące, które wykorzystuje się głównie w obrębie twarzy (ale mogą być też skuteczne w przypadku dekoltu i szyi).

Charakterystyczne dla tej techniki masażu, szybkie i intensywne ruchy (w tym szczypanie, ugniatanie itp.) wykonywane podczas niektórych faz zabiegu mogą na początku sprawiać pacjentowi pewien dyskomfort. Jednak umiejętne wykonany masaż Kobido pozwala oddziaływać na mięśnie głębokie, zapewniając szereg efektów pozytywnie wpływających na wygląd, i skutecznie pozbyć się nadmiaru limfy i wody.

Czy są jakieś przeciwwskazania do masażu Kobido?

Mimo że masaż Kobido to procedura naturalna i całkowicie nieinwazyjna są pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Stany zapalne organizmu oraz skóry (w tym aktywny trądzik) są powodem odłożenia zabiegu na później. Również niedawne zabiegi usunięcia zębów oraz stany zapalne w jamie ustnej są przeciwwskazaniem.

Warto także pamiętać, że jeżeli jesteś klientką gabinetów medycyny estetycznej i regularnie lub sporadycznie wykonujesz niektóre zabiegi, powinnaś poinformować o tym specjalistę przed masażem. Ma to związek z tym, że po wykonaniu niektórych procedur należy odczekać wskazany czas przed wykonaniem masażu. O jakich zabiegach mowa? W szczególności chodzi o procedury, podczas których wykorzystuje się podawane miejscowo preparaty, w tym toksynę botulinową oraz produkty na bazie kwasu hialuronowego i inne wypełniacze. Masaż może powodować przemieszczanie się produktu lub powstawanie grudek. Z tego samego względu po zastosowaniu nici liftingujących również nie można od razu wykonać masażu i należy z tym zaczekać aż 6 miesięcy. Również w przypadku zabiegów, które wiążą się z uszkodzeniem naskórka (np. peeling) lub powstawaniem siniaków czy opuchlizny (np. mezoterapia), masaż można wykonać dopiero po całkowitym wygojeniu się skóry.

Przeczytaj też: Stymulatory tkankowe – przyszłość medycyny estetycznej

Jakie są wskazania i jakie efekty możemy się spodziewać?

Rezultaty będziemy w stanie zaobserwować już po pierwszym zabiegu, jednak należy pamiętać, że nie są one trwałe, dlatego aby utrzymały się na dłużej zabieg należy regularnie powtarzać – zwykle zaleca się wykonywanie 1-2 sesji masażu w tygodniu. Aby uzyskać pożądane rezultaty u większość pacjentów należy wykonać 10-14 sesji masażu. Później warto wykonywać sesje podtrzymujące.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, masaż Kobido wpływa pozytywnie nie tylko na nasz wygląd, ale też poprawia nasze zdrowie i samopoczucie. Oto jakie pozytywne efekty może mieć masaż Kobido dla naszego zdrowia:

  • zmniejszenie dolegliwości bólowych w przypadku pacjentów borykających się z bólami głowy;
  • poprawa wzroku;
  • lepsza praca układu trawiennego;
  • niższy poziom stresu.
Japoński lifting twarzy
Kobido to technika odmładzająca i relaksacyjna, która wpływa pozytywnie także na nasze zdrowie

Z kolei wśród efektów odmładzających i związanych z naszym wyglądem wymienić możemy:

  • uniesienie opadających policzków;
  • poprawa owalu twarzy;
  • zniwelowanie problemu opadających policzków i opadających powiek;
  • spłycenie zmarszczek i bruzd, w tym nosowo-wargowych;
  • bardziej wyraziste i zarysowane kontury twarzy;
  • mniejsza opuchlizna w obrębie twarzy;
  • usunięcie nadmiaru wody i limfy;
  • zmniejszenie się worków pod oczami;
  • jędrniejsza i lepiej odżywiona skóra.

Ile kosztuje jedna sesja masażu Kobido?

Masaż trwa średnio 40-70 minut, a ceny zaczynają się od 250 złotych w mniejszych miastach. Średnia cena to 300-400 złotych, jednak w większych miastach i bardzo znanych i prestiżowych klinikach i ośrodkach może sięgać nawet 500 zł.

Bibliografia

Goser, M. (15.01.2020). Kobido: Japoński sekret młodości. https://www.vogue.pl/a/kobido-japonski-sekret-mlodosci

Freeman, M. (21.03.2023). Masaż Kobido. https://upacjenta.pl/poradnik/masaz-kobido

Kowalczyk, M. (09.03.2020). Pięć najlepszych masaży twarzy. https://www.vogue.pl/a/piec-najlepszych-masazy-twarzy

Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Reklama

Być może zainteresuje Cię też...