Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Gojenie po labioplestyce

Dextermorgan
7 lip 2022 · Ostatnia odpowiedź: 10 lis 2022

Witam, jestem 3 dni po operacji labioplastyki w znieczuleniu miejscowym, i mam wrażenie że rana nie goi się. Opuchlizna i zasinienie są bardzo duże, dodatkowo w jednym miejscu powstał zakrzep krwi (jest mniejszy niż pierwszego dnia, z tego miejsca kilka godzin po zabiegu lało się bardzo dużo krwi). Stosuję się do zaleceń lekarza, przykładam lód, biorę leki - jednak nie przeciwbólowe - nie odczuwam bólu w żadnym stopniu, jedynie dyskomfort spowodowany tym, że nie mogę całkowicie złożyć nóg. Czy aż tak duży obrzęk jest normalny po zabiegu, czy powinnam udać się na konsultacje we wcześniejszym niż zaplanowany (za 4 tyg) terminie?

Reklama

odpowiedzi (7)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze

Dzień dobry, największy obrzęk po zabiegu może wystąpić nawet 3-4 dni. Okres ustępowania dolegliwości i istotne zmniejszenie obrzęku powinno być widoczne w 7-8 dobie po zabiegu. Jeżeli nie będzie Pani widzieć po tygodniu poprawy proszę zgłosić się do kontroli wcześniej. Ja zwyczajowo oglądam Pacjentki 7 dni po zabiegu i wówczas ściągam szwy. Krwista wydzielina, białawy nalot, strupki - to normalny obraz pierwszego tygodnia po labioplastyce. Pozdrawiam lek. Jakub Kunkiewicz

Dzień dobry,

Jeśli w jakikolwiek czuje się Pani zaniepokojona zawsze warto się skonsultować ze swoim operatorem.
Obrzęk, krwawienie czy zasinienie to norma w przebiegu gojenia po zabiegu labioplastyki, która u każdej pacjentki występuje z różnym natężeniem. Czasem nawet niezbyt zauważalnym dla pacjentki. W innym przypadku w bardzo nasilony sposób.
Ja pozostaje w stałym kontakcie telefonicznym z moimi pacjentkami i w razie potrzeby widzimy się wcześniej niż na planowanej konsultacji kontrolnej. Czasem częściej niż jeden raz - tyle ile potrzebuje pacjentka.

Pozdrawiam serdecznie
Martyna Sikora

2 ośrodki w Łódzkie, Mazowieckie...

Szanowna Pani

Obrzęk i wylewy krwawe są obrazem często spotykanym po operacji, z pewnością sytuacja z czasem się uspokoi. Obrzęk wycofuje się od 2 do 4 tygodni. Z czasem również dyskomfort minie. W razie dalszych pytań pozostaje do dyspozycji.

Z wyrazami szacunku

———
Dawid Serafin
Ginekolog Plastyk
Międzynarodowy wykładowca z zakresu ginekologii plastycznej
Członek Rady Naukowej IAAGSW UK
Międzynarodowy Członek honorowy SEGERF Hiszpania
Członek Rady Naukowej ISGAR
Starczy Członek ESAG
Autor trzech technik operacyjnych warg sromowych : Dewedge, CrocoBITE, DHS
2019 ISCG Floryda, USA Główna Nagroda „Najlepszy efekt estetyczny plastyki warg sromowych mniejszych i łechtaczki”
2020r 2021r 2022r ISCG Floryda, USA Główna Nagroda: „ Najlepiej wykonana korekta po nieudanej labioplastyce ”

3 ośrodki w Mazowieckie, Śląskie...

Trudno tak bez oglądania stanu miejscowego wydać opinię, ale wydaje mi się, że powinna Pani zgłosić się do lekarza który operował i zasięgnąć porady. Stan który Pani opisuje może przerodzić się w stan zapalny a następnie w ropny. Powinien być osłonowo antybiotyk i okłady np. z 3% acidi borici.

2 ośrodki w Kujawsko-pomorskie, Pomorskie...

Dzień dobry.
Zwykle tak jest, że obrzęk po zabiegu jest największy w 3-4 dobie, później powinien ustępować.
Proszę ściśle stosować się do zaleceń pozabiegowych. Brak bólu także jest dobrym objawem.
Pozdrawiam serdecznie.
Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

Szanowna Pani,
Po operacji należy się oczywiście spodziewać opuchlizny i zasinienia, jednak jeśli budzi to Pani niepokój, proszę skonsultować się z operatorem.
Pozdrawiamy serdecznie,
ClinicForYou

Dzień dobry,
Jeżeli obrzęk i "zasinienie" są rzeczywiscie duże i Panią niepokoją to lepiej skonsultować się z operatorem. Tym bardziej, że było duze krwawienie po zabiegu. Poprostu bez badania trudno powiedziec czy taki stan jest w normie czy nie.

Z poważaniem
Robert Woytoń

3 ośrodki w Dolnośląskie
Reklama

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Labioplastyka
6 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 6 wrz 2022

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Udziel porady