Podejrzenie pęknięcia implantu piersiowego - ile czasu pozostało na wymianę?

Xyzgryy
Użytkownik wyróżniony
24 mar 2021 · Ostatnia odpowiedź: 10 sie 2021

Dzień dobry. Byłam na usg piersi, wykazało płyn z małymi wtrętami, prawdopodobnie silikonem i zatartą strukturę na węzłach pachowych, rezonans mam za miesiąc. We wrześniu tamtego roku miałam pekniecie implantu i wymianę. Czy możliwe, że to silikon z tamtego implantu? W razie potwierdzenia nieszczelności obecnego implantu, ile mam czasu na wymianę? (Konieczność nazbierania pieniędzy na kolejną operację).

odpowiedzi (2)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Premium
Warszawa · 10 sie 2021
Najlepsza odpowiedź
Szanowna Pani,
nowoczesne implanty piersi są wypełnione zagęszczonym silikonem, który na ogół nie przemieszcza się poza pierś, stąd jeśli nie ma Pani innych dolegliwości proponuje spokojnie poczekać na wynik rezonansu piersi. Decyzja o kolejnej operacji nie musi być szybka. Warto sprawdzić jakiej firmy implanty ma Pani wszczepione. Często gwarancja obejmuje wymianę pękniętego implantu a nawet pokrywa część kosztów operacji. Pozdrawiam. Łukasz Ulatowski
Premium
Warszawa · 2 kwi 2021
Witam,
jest to możliwe, konieczny jest rezonans i wizyta u chirurga plastyka.
usunięcie implantów jest konieczne i odczekanie 6 miesięcy

Pozdrawiam

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Zapytaj specjalisty