Body Jet® nowa unikalna metoda modelowania sylwetki

Autor:

Nie jesteś zadowolona ze swojej sylwetki? Teraz możesz wymodelować swoje ciało dzięki nowemu urządzeniu Body-Jet® Każda z nas wielokrotnie staje przed lustrem i szczegółowo przygląda się swojemu ciału. Tu byśmy nieco ujęły, tam byśmy nieco dodały i wtedy efekt byłby naprawdę fajny. Tymczasem chodzimy na siłownię, katujemy się dietami i jeżeli jesteśmy systematyczne w swoim działaniu to pojawiają się pierwsze efekty.

beata1

Zaczynamy chudnąć, ale o zgrozo centymetrów ubywa nie tylko w talii, ale nasz biust też traci na okazałości a tego przecież nie chciałyśmy. No cóż, machamy ręką i pocieszamy się, że chociaż talia wreszcie się zaznacza i brzuch  nieco mniejszy.  Po pewnym czasie tracimy czujność i przestajemy odmawiać sobie tego co naprawdę lubimy jeść, ćwiczyć też przestajemy systematycznie i podstępne kilogramy wracają na miejsce. Znów się pocieszamy, że chociaż nie jest gorzej niż przed akcją odchudzanie i czekamy spokojnie na nowy zryw ambicji. My  miałyśmy szczęście, uniknęłyśmy efektu jo-jo bo przecież Kaśka po tej trzymiesięcznej drakońskiej diecie i harówce na siłowni teraz wygląda jeszcze gorzej.

beata2

Jeżeli ten tekst jest Ci znajomy to warto abyś zastanowiła się nam możliwością pozbycia się tłuszczu na dobre. Teraz możesz go usunąć ze swojego organizmu  albo wykorzystać do uatrakcyjnienia tych partii swojego ciała, których obfitości poskąpiła Ci matka natura. Powiedzmy, że masz problem, który dotyczy teraz większości kobiet, za dużo centymetrów w pasie za mało w biuście. Do tej pory mogłaś jedynie pomarzyć „…a może tak przenieść trochę tego tłuszczyku z brzucha i boczków do piersi?” Teraz dzięki urządzeniu Body Jet® jest to możliwe. Unikalność  Body Jet® polega na uzyskiwaniu w wyniku liposukcji nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, które można wykorzystać podczas tego samego zabiegu do modelowania sylwetki  i np. powiększyć piersi, usta czy wymodelować pośladki.

O szczegóły zabiegu Body Jet® pytamy specjalistę chirurgii plastycznej dr Artura Bomę, który z dużym powodzeniem stosuje tę metodę u swoich pacjentów od momentu premiery urządzenia Body Jet® na polskim rynku. Według dr Artura Bromy unikalność zabiegu Body Jet® polega na zastosowaniu po raz pierwszy metody WAL (water-jet assisted liposuction) t.j. na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem wodnym. Podczas zabiegu poprzez niewielkie nacięcie w skórze wprowadzamy w tkankę tłuszczową kaniulę. Przez kaniulę podawany jest płyn, który rozluźniając strukturę tłuszczu umożliwia jednoczasowe odessanie płynu wraz z komórkami tłuszczowymi. Nerwy i naczynia krwionośne są przemieszczane przez strumień wody i dlatego nie są uszkadzane co zapobiega powstawaniu zaburzeń czucia, krwiaków i utracie krwi podczas zabiegu. Jednoczasowe usuwanie płynu zapobiega gromadzeniu się go w tkance, co ogranicza występowanie obrzęku.

beata3
beata4
Tkanka tłuszczowa przed przejściem kaniuli i po wyjęciu kaniuli

Po pobraniu tłuszcz jest przekazywany do specjalnego urządzenia zwanego LipoCollectorem, który przygot wuje tkankę tłuszczową do przeszczepu.

Tak doskonale przygotowane komórki tłuszczowe możemy podać w obszary, które chcemy powiększyć. Dr Artur Broma mówi, że pacjenci najczęściej proszą aby użyć usuniętego tłuszczu do powiększenia piersi, ust czy pośladków lub do lipofilingu. Przygotowana przez LipoCollector tkanka tłuszczowa wszczepia się w ok. 70-80%  w przeciwieństwie do tej uzyskiwanej metodami tradycyjnymi (30-40%). Dlaczego jest aż taka duża różnica w przeżywalności tkanki tłuszczowej uzyskanej tradycyjnie i innowacyjną metodą Body Jet®? Dr Artur Broma wyjaśnia, iż istnieje wiele urządzeń służących do odsysania tkanki tłuszczowej, które teoretycznie mogą służyć do pozyskiwania tłuszczu do przeszczepu, ale jedynie Body Jet® współpracuje z LipoCollectorem, który oczyszcza i izoluje komórki tłuszczowe przygotowując je od razu do wszczepienia. Komórki tłuszczowe nie są podawane w nowe miejsca w konglomeratach, ale w postaci zawiesiny i dzięki temu zwiększa się szansa na ich przeżycie w organizmie. Komórki tłuszczowe bowiem, aby przeżyć, muszą stykać się nie z innymi komórkami tłuszczowymi, ale z tkankami biorcy. Tak duża różnica w przeżywalności przeszczepu wpływa na efekt końcowy, który jest znacznie lepszy w przypadku zastosowania urządzenia Body Jet® w porównaniu do przeszczepów tkanki tłuszczowej pozyskiwanej w sposób tradycyjny.

beata6

Dr Artur Broma wyjaśnia również, że nie bez znaczenia jest fakt iż strumień, który służy do uwolnienia komórek tłuszczowych i późniejszego ich wypłukania zawiera też środki obkurczające naczynia krwionośne. W wyniku miejscowego obkurczenia naczyń krwionośnych usunięta tkanka tłuszczowa zawiera zwykle 1 - 3% krwi. Podczas zabiegu klasycznej liposukcji wykonywanej w znieczuleniu ogólnym ilość ta może dochodzić nawet  do 40% w danej próbce. Może to wywołać konieczność transfuzji krwi w trakcie zabiegu. Polepszona hemostaza nie tylko zmniejsza utratę krwi, ale również skutkuje zmniejszonymi wylewami krwawymi. Ma to zasadniczy wpływ na możliwość usunięcia większej ilości tkanki tłuszczowej. Reasumując im pacjent mniej krwawi tym większą objętość usuwanej tkanki stanowi tłuszcz a nie krew i tym późniejszy efekt jest lepszy.

Według dr Artura Bromy z zabiegu Body Jet® najbardziej zadowolone są pacjentki, które chcą zmienić proporcje swojego ciała np. kobiety z nadmiarem „tłuszczyku” w okolicach talii i brzucha a małym biustem oraz kobiety z niesymetryczną budową – duża pupa i nogi a mały biust. Zabieg Body Jet® wybierany jest też przez osoby, które w zabiegach upiększających dopuszczają zastosowanie tylko naturalnych preparatów np.: kobiety pragnące powiększyć biust bez wszczepiania implantów oraz kobiety, które pragną aby ich biust nie tylko wyglądał, ale i zachowywał się naturalnie. Coraz częściej pacjentki proszą aby do powiększania ust nie używać syntetycznych wypełniaczy, ale chcą powiększyć usta własnym tłuszczem i zachować naturalne odczucia, niezmienione poprzez podanie syntetycznej substancji.

Dr Artur Broma poleca też skorzystanie z urządzenia Body Jet® wszystkim tym, którzy planują zabieg okolic wymagających precyzji odsysania np.: modelowanie łydek, kolan, kostek, ramion, klatki piersiowej.
Pomimo technologicznego zaawansowania urządzenia Body Jet® ostateczny efekt zabiegu będzie zależał od kwalifikacji i doświadczenia lekarza go wykonującego, tak więc lepiej wybrać specjalistę chirurgii plastycznej, który ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu zabiegów. Ze względu na własne bezpieczeństwo bardzo ważna jest możliwość pozostania w klinice, pod opieką wykwalifikowanego personelu, co najmniej do następnego dnia po zabiegu.  Aby określić dokładnie możliwości jakie daje urządzenie Body Jet® u każdej osoby i jakie efekty w modelowaniu sylwetki możemy uzyskać, należy umówić się na indywidualną konsultację.

Artykuł powstał dzięki Metamorfosis

Aktualizowane: 16.01.2014

Autor

Specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej. Od 2004 r. prowadzi Centrum Medyczne Metamorfosis w Warszawie. Wykonuje najnowocześniejsze zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Współpracuje nieprzerwanie z tym samym zespołem specjalistów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem pacjenta.

Body-jet liposukcja (WAL) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni