Liposukcja Body-jet evo - nowatorski sposób redukcji tkanki tłuszczowej

Autor:

Liposukcja jest najpopularniejszą metodą chirurgicznego modelowania ciała, której celem jest zredukowanie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej poprzez jej podskórne odessanie. Liposukcja jest zalecana osobom, które mimo zdrowego odżywiania i uprawiania sportu nie mogą pozbyć się opornego tłuszczu. Obecnie coraz częściej stosowane są nowoczesne techniki liposukcji, mniej urazowe, bardziej bezpieczne i precyzyjne, np. z wykorzystaniem ultradźwięków, infradźwięków, laserów czy strumienia wody.

Pierwsze próby usunięcia tkanki tłuszczowej odbyły się w 60 latach XX wieku, jednakże prawdziwym sukcesem zakończył się dopiero zabieg przeprowadzony w 1982 r. przez francuskieho chirurga Yves Gerarda Illouz. Od tamtego czasu powstało wiele nowych metod i technologii ułatwiających przeprowadzenie zabiegu. W Klinice La Perla oferujemy naszym pacjentom liposukcję urządzeniem Body-jet evo, reprezentującym drugą generację urządzeń do liposukcji oraz pozyskiwania tkanki tłuszczowej wspomaganych strumieniem wodnym WAL (water-jet assisted liposuction).

urzadzenia body jet evo 250x500
Body-jet evo - druga generacja urządzeń do liposukcji oraz pozyskiwania tkanki tłuszczowej do autologicznego przeszczepu, wspomaganych natryskiem wodnym (WAL)

Liposukcja WAL polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem, który jest wprowadzany pod skórę za pomocą kaniuli.

Nowatorski system sterowania w urządzeniu Body-jet evo umożliwia dostosowanie intensywności strumienia tego roztworu do potrzeb konkretnego pacjenta. Dzięki temu okoliczne tkanki, nerwy i struktury naczyniowe pozostają nienaruszone, zabieg jest bezpieczniejszy, a rekonwalescencja znacznie krótsza.

Urządzenie Body-jet evo to urządzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta i wymagań chirurga, w idealny sposób łączące współczesną koncepcję liposukcji z ustalonymi standardami tej operacji.

Zalety liposukcji BODY JET

Usuwa tkankę tłuszczową na stałe

Największą zaletą zabiegu jest stały efekt, wykonuje się go raz i nie ma konieczności powtarzania procedury.

Efekt jest natychmiastowy

Redukcja tkanki tłuszczowej i efekt wymodelowania sylwetki są widoczne od razu. Obrzęki i zasinienia, które mogą się pojawić tuż po zabiegu, bardzo szybko ustępują.

La Perla liposukcja brzucha przed i po
Efekty zabiegu liposukcji brzucha metodą Body-Jet

Nie pozostawia dużych blizn

Jedynym śladem po liposukcji są nakłucia w miejscach, w których wprowadzana jest kaniula odsysająca depozyty tkanki tłuszczowej. Po zabiegu są zakładane szwy, które sprawiają, że rana szybko i łatwo się goi, a pozostałe blizny są niemal niewidoczne.

Jest bezbolesna

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu sedacyjnym, polegającym na wywołaniu u pacjenta stanu głębokiego uspokojenia, i znieczuleniu miejscowym w obszarze poddawanym liposukcji. Pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych, ani lęku. Na mniejszą bolesność zabiegu ma również wpływ regulowany efekt pulsacyjny urządzenia Body-jet evo.

Odessany tłuszcz jest wysokiej jakość  i można go wykorzystać do przeszczepu

Niewątpliwą zaletą liposukcji Body-jet jest możliwość uzyskania nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, które mogą zostać wykorzystane do przeszczepienia w inne miejsce, tzw. reimplantacji. Własny tłuszcz pozyskany na drodze liposukcji stosuje się m.in. do powiększania lub rekonstrukcji piersi, modelowania pośladków, powiększania ust, wypełniania zmarszczek czy likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków. Własny tłuszcz to najbardziej naturalny i najbardziej bezpieczny materiał do wypełnień, wykorzystując go do powyższych zabiegów lipofilingu eliminujemy ryzyko reakcji alergicznej i odrzucenia przeszczepu.

Przeszczep tłuszczu piersi La Perla
Powiększanie piersi własnym tłuszczem uzyskanem w drodze liposukcji Body-jet

Można wykorzystać komórki macierzyste

Współczesna medycyna umożliwia wyodrębnienie z tłuszczu pacjenta mezenchymalnych komórek macierzystych i ich implementację w celu leczenia schorzeń zwyrodnieniowych (np. kolan) i rewitalizacji różnych obszarów twarzy, szyi czy owłosionej skóry głowy.

Zabieg jest bezpieczny

Technika odsysania tłuszczu WAL eliminuje mechaniczne uszkodzenia tkanek wewnętrznych i struktur naczyniowych, co pozwala na błyskawiczną rekonwalescencję pacjenta.

Można wykonać na kilku obszarach jednoczasowo

Liposukcję wodną Body-jet evo można wykonać na kilku obszarach anatomicznych jednocześnie.

Jest metodą na cellulit

Liposukcja Body Jet jest doskonałą metodą redukcji cellulitu 4 stopnia, którego pozbycie się innymi metodami terapeutycznymi jest mało skuteczne.

Wskazania do liposukcji Body-jet

Liposukcja Body-jet jest wskazana dla pacjentów

  • z nadmiarem tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha, pleców, ud
  • z cellulitem
  • płci męskiej z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej na klatce piersiowej (tzw. ginekomastią)
  • z niedoskonałościami sylwetki

Na czym polega zabieg liposukcji Body-jet?

Zabieg polega na odessaniu tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała. Najczęściej jest wykonywana w miejscach, gdzie jest zlokalizowany tzw. oporny tłuszcz, trudny do zlikwidowania pomimo ćwiczeń i diety - na brzuchu, udach, plecach, podbródku.

Poprzez małe nacięcia w skórze lekarz wprowadza w tkankę tłuszczową kaniulę, z której pod dużym ciśnieniem jest wyrzucany strumień roztworu wodnego.  Kaniulą wykonuje delikatne ruchy, które rozluźniają i oddzielają komórki tłuszczowe przeznaczone do usunięcia. Ponieważ można regulować moc strumienia, nie dochodzi do rozerwania i zniszczenia struktury tkanki łącznej, nerwów, ani naczyń krwionośnych, tylko delikatnego ich przemieszczenia. Wstrzykiwany płyn nie gromadzi się w tkankach, nie powoduje więc obrzęków ani krwiaków, jest bowiem natychmiast odsysany tą samą kaniulą wraz z nieuszkodzonymi komórkami tłuszczowymi.

Po zabiegu liposukcji Body-jet

Pacjent opuszcza klinikę tuż po zabiegu. Przez 4-6 tygodni musi nosić ubranko uciskowe. Do normalnego funkcjonowania powraca zwykle już w 2-3 dobie po liposukcji. Aby efekt liposukcji był optymalny, pacjent powinien poddać się minimum 10 zabiegom masażu endermologicznego, np. Icoone, które przyspieszą rekonwalescencję i wygładzą obszary poddane operacji.

Ile tłuszczu można odessać podczas liposukcji Body-jet?

Ilość tłuszczu, którą można usunąć podczas jednego zabiegu, nie jest ograniczona możliwościami sprzętu, ale fizjologią człowieka. Uważa się, że podczas jednego zabiegu za pomocą urządzenia Body-jet można bezpiecznie usunąć do 5 litrów tłuszczu na 100 kg masy ciała. Ilość usuniętego tłuszczu nie może bowiem zakłócać równowagi fizjologicznej i naturalnych procesów zachodzących w organizmie.

O ile zmniejszy się rozmiar ubrań po liposukcji Body-jet?

W przypadku liposukcji bioder czy brzucha większość pacjentek od razu po zabiegu zauważa zmianę wielkości odzieży o jeden rozmiar. Efekt pogłębia się i stabilizuje przez kolejnych 3-6 miesięcy, ponieważ organizm usuwa kolejne, uszkodzone podczas zabiegu komórki tłuszczowe. W najbardziej pomyślnych przypadkach udaje się uzyskać ostateczną redukcję o dwa rozmiary.

Liposukcja Body-jet vs. tradycyjna liposukcja

Technika Body-jet ® skraca czas zabiegu oraz okres rekonwalescencji względem klasycznej liposukcji. Zabieg jest wykonywany ambulatoryjnie, pacjent nie wymaga hospitalizacji i zaraz po liposukcji może wrócić do domu. Ponieważ nie dochodzi do uszkodzenia okolicznych tkanek technika ta jest uważana za bezpieczniejszą, mniej inwazyjną i bardziej precyzyjną.

Efekty liposukcji Body-jet

  • likwidacja tkanki tłuszczowej w obszarach podanych zabiegowi
  • likwidacja cellulitu
  • likwidacja tkanki tłuszczowej w obrębie klatki piersiowej u mężczyzn (ginekomastia)
  • wymodelowanie innych partii ciała własną tkanką tłuszczową

Dieta Juicy Jar wspomagająca efekt liposukcji Body-jet

Ingerencja chirurgiczna to nie koniec drogi do smukłej sylwetki, ale dopiero jej początek. Aby efekt zabiegu liposukcji był zadowalający i stały, należy już przed zabiegiem zweryfikować swój jadłospis, a następnie zadbać o to, aby dzięki zbilansowanej diecie masa ciała pozostała stabilna, ciało łatwiej i szybciej dochodziło do formy, a pacjent czuł się komfortowo.

Bardzo dobrym impulsem do stałej zmiany nawyków żywieniowych może być zastosowanie naszej specjalnej diety miesięcznej 1200 kcal Juicy Jar, która pomimo niskiej kaloryczności zagwarantuje odpowiednią ilość składników odżywczych niezbędnych w okresie rekonwalescencji.

Juicy Jar jest dietą zbilansowaną według wszelkich wymogów żywieniowych i wykluczającą gluten pochodzący z najbardziej modyfikowanego zboża, jakim jest pszenica. W ramach tej diety zapewniamy catering dietetyczny Juicy Box®, który składa się z aż 5 smacznych posiłków na dzień.

Juicy jar dieta
5 smacznych posiłków  - catering dietetyczny Juicy Box®

Najwyższej jakości składniki, zero monotonii i dobrze wyważony smak to wyróżniki diety Juicy Jar.

Liposukcja Body-jet w liczbach

W ciągu ostatnich 5 lat w Klinice La Perla wykonano ponad 800 zabiegów liposukcji Body Jet i ponad 300 przeszczepów pozyskanego tą metodą tłuszczu do piersi.

Aktualizowane: 29.03.2019

Autor

Sieć klinik zlokalizowanych w 10 miastach. Pracują tu eksperci z dużą wiedzą i doświadczeniem w chirurgii plastycznej, medycynie estetycznej, kosmetologii, dermatologii, ginekologii estetycznej. W ofercie posiada skuteczny sprzęt do redukcji tkanki tłuszczowej, ujędrniania skóry, liftingu twarzy

Liposukcja (odsysanie tłuszczu) - Nowości

8 mitów na temat liposukcji

lek. med. Julita Jędrzejczak - klinika PRESTIGE

Liposukcja jest bardzo popularną metodą pozbycia się zbędnych kilogramów. Jak podaje Amerykańskie Towarzystwo Estetycznej...

Więcej opinii na ten temat

Warto     

Witam, 12/4/17 miałam wykonaną przez Dr Kłosa liposukcję ud wewnetrznych i zewnętrznych, brzucha, boków i przeszczep do piersi. Po pierwsze - to nie jakiś  tam mało  inwazyjny Vaser jak piszą, ale OPERACJA... Więcej 

7 Lubię to   27 Komentarzy  
Warto     

Rewelacjaaa!!! Ponad dwa miesiące temu - 20 lutego- poddałam się zabiegowi liposukcji brzucha w klinice dr Kłosa Kriocentrum na Józefowie blisko Warszawy. Zabieg wykonywany był przez przemiłą panią dr Agatę Dombek. Pani ... Więcej 

6 Lubię to   14 Komentarzy  
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni