Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Liposukcja wodna czyli jaka?

Liposukcja wodna czyli jaka?
Działające od 1999 roku centrum medycyny i dermatologii estetycznej w Katowicach.
Utworzono: 13 paź 2020 · Zaktualizowano: 23 mar 2023
WhatsApp

Wygląd w obecnych czasach jest bardzo ważny. Przywiązują do niego wagę już nie tylko kobiety, ale także i panowie. Trudno się dziwić bo... jak mówi popularne przysłowie: "Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Poza tym gdy dobrze wyglądamy, wzrasta także nasza samoocena. Czujemy się pewniej i lepiej postrzegamy samych siebie. W biznesie przyjmuje się, że osoba zadbana - dba także o swój biznes i interesy, tak samo jak dba o siebie. 

Takie postrzeganie wyglądu sprawiło, że coraz większą popularnością w Polsce cieszą się zabiegi modelujące sylwetki. Dlaczego?

Nie zawsze sama dieta i aktywność fizyczna wystarczą, by upragniona sylwetka stała się rzeczywistością. Wtedy warto zastanowić się nad innymi bezpiecznymi metodami pozwalającymi usunąć niechciany i oporny tłuszczyk np. z okolic brzucha. Jedną z nich jest liposukcja wodna. Zabieg ten nie tylko usuwa miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową, ale i pozwala na wymodelowanie (powiększenie) odessaną tkanką pośladków czy piersi. Możemy więc osiągnąć efekt 2 w 1.

Na czym polega liposukcja wodna?

Liposukcja wodna to jedna z bardziej nowoczesnych, małoinwazyjnych i bezpiecznych metod przeprowadzania zabiegu odsysania tłuszczu. Podczas liposukcji stosowane jest urządzenie, które wykorzystuje specjalnie ukierunkowany strumień roztworu wodnego. Umożliwia on delikatne oddzielenie komórek tłuszczowych od pozostałych tkanek bez uszkodzenia jednych i drugich. Dodatkowo w roztworze tym zawarte jest znieczulenie, które niweluje odczucia bólowe i podnosi komfort samego zabiegu. Sam zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a hospitalizacja nie jest potrzebna. 

Niechciany tu, ale bardzo potrzebny tam…

Jak pisaliśmy, z racji tego że odessane komórki tłuszczowe nie zostały uszkodzone podczas liposukcji wodnej, można je ponownie wykorzystać. Tak, to w 100% możliwe! Odessane komórki będą świetnym, naturalnym materiałem do powiększenia i wymodelowania piersi oraz pośladków. Taki zabieg nazywa się profesjonalnie reimplantacją tkanki tłuszczowej. Wykonuje się go właśnie w połączeniu z liposukcją wodną. Efekt modelowania/powiększenia jest bardzo naturalny. Dodatkowo własna tkanka tłuszczowa jest materiałem w 100% hipoalergicznym!

Jak przebiega usuwanie tkanki tłuszczowej tą techniką?

Liposukcja wodna jest zabiegiem, który spośród wszystkich technik odsysania tłuszczu jest najmniej inwazyjny, a czas rekonwalescencji jest tutaj zdecydowanie najkrótszy.

Sam zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której chirurg wstępnie kwalifikuje pacjenta oraz zleca badania z krwi i, jeżeli jest taka potrzeba, USG. Niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że liposukcja nie jest zabiegiem dla osób otyłych. To zabieg mający na celu usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a nie „odchudzenie” całego ciała. Jeżeli już to wiemy, mamy kwalifikację oraz prawidłowe wyniki badań, możemy umówić się na zabieg.

Zabieg trwa około 2 godzin. Czasem ten czas jest krótszy, czasem dłuższy. Zależy to od obszarów, z których usuwamy tłuszcz oraz ilości samej tkanki tłuszczowej. Niektórzy pacjenci decydują się na dwa obszary podczas jednego zabiegu. Często wybierają np. brzuch plus talię. 

Liposukcja wodna wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, pacjent jest cały czas przytomny. Chirurg wprowadza kaniulę w obszar zabiegowy. Podawany jest nią wspominany już roztwór wodny oraz leki uśmierzające ból. Tkanka tłuszczowa zostaje oddzielona, a następnie tą samą kaniulą „odsysana”. Gdy pacjentka decyduje się jeszcze na reimplantację, to tkanka tłuszczowa zbierana jest do specjalnego lipokolektora oraz przygotowywanam by podać ją we właściwe już miejsce. Oczywiście obszar ten także jest znieczulany miejscowo.

Jak dużo tłuszczu i skąd można usunąć podczas liposukcji?

W trakcie zabiegu stosuje się zasadę maksymalnego odessania ok. 3 litrów tłuszczu na 100 kg masy ciała. Taka norma jest podyktowana dbałością o zdrowie pacjenta. Tłuszcz odsysa się z pośladków, brzucha, ud, ramion czy okolic kolan.

Dzięki temu, że liposukcja strumieniem wodnym jest bardzo precyzyjna, lekarz może dokładnie usunąć tłuszcz z konkretnych fragmentów i partii ciała, zapewniając tym samym bardzo równomierne efekty.

Przeciwskazania do liposukcji wodnej?

Dzięki temu, że usuwanie tkanki tłuszczowej metodą  wodną jest tak delikatne, istnieje bardzo mało przeciwwskazań do zabiegu. Głównymi przeszkodami są nadciśnienie, choroby serca i problemy z krzepnięciem krwi. Stany zapalne w organizmie, niewydolność wątroby oraz nieleczona cukrzyca również stanowią przeciwwskazanie.

Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.