Pierś do przodu - metody powiększania piersi

Autor:

W sklepie z bielizną z westchnieniem sięgasz po stanik w rozmiarze A, na plaży marzysz o skąpym bikini, w sypialni czujesz się niekomfortowo… Wiele kobiet nie akceptuje swoich piersi, stąd tak ogromna popularność zabiegów poprawiających ich wygląd. O metodach powiększania piersi opowiada dr n. med. Tadeusz Witwicki, uznany i doświadczony chirurg plastyk.

Witwicki Piersi do przodu Tłuszcz

Powiększenie własnym tłuszczem to na pewno alternatywa dla kobiet, które są niechętne implantom lub nie mogą implantów zastosować, np. przy rekonstrukcji piersi i przebytej radioterapii. W przypadku tej metody trzeba mieć na uwadze, że o ile przeżywalność transferowanego tłuszczu można zwiększać poprzez zastosowanie nowoczesnych metod (komórki macierzyste, osocze, system Brava), to jednak mimo wszystko, jest to metoda o mniej przewidywanych rezultatach. Dla kobiet, które chcą znacznie powiększyć piersi warto byłoby raczej sugerować powiększenie implantami.

Implanty

Jest to najbardziej popularna operacja plastyczna i obarczona jest niewielkim ryzykiem powikłań. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym, zatem trzeba mieć na uwadze, że jest to już poważna operacja, która wymaga odpowiedniego odpoczynku (urlopu) i rekonwalescencji. Powiększenie implantami daje z reguły bardzo przewidywalny efekt, gdyż objętości implantów są znane i pacjentki same mogą dobrać odpowiedni rozmiar. Najlepszy efekt to jednak, moim zdaniem taki, który pasuje do postury pacjentki. Dobranie bardzo dużego implantu do filigranowej sylwetki nie będzie najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o estetykę. Ważne jest zachowanie harmonii i warto się tym kierować.

Implanty. Co Cię czeka?

Konsultacje i badania przed zabiegiem – USG piersi, badania krwi, wywiad na temat chorób w rodzinie.
Dobór implantów – podczas konsultacji przymierzasz biustonosz z różnymi modelami implantów i wspólnie z lekarzem dokonujesz wyboru.
Operacja – trwa ok 1-2 godzin, w pełnej narkozie. Po zabiegu zostaniesz ubrana w specjalny stanik – opatrunek i przez 1-2 dni zostaniesz w klinice pod opieką lekarza. Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie można moczyć piersi, ruchy ramion są ograniczone, a dzięki lekom ból jest do zniesienia.
Zdjęcie szwów – następuje najwcześniej po 7 dniach, po 10-14 dniach można wrócić do pracy, pod warunkiem że będziesz prowadzić oszczędzający tryb życia (istnieje również możliwość zastosowania szwów wchłanialnych).
Kontrola – po 3 miesiącach, USG zależnie od wieku (co najmniej raz na 3 lata, po 50. roku życia raz w roku)

Przeszczep tłuszczu. Co Cię czeka?

Witwicki foto
dr n. med. Tadeusz Witwicki

Przeszczep tłuszczu jest możliwy dzięki liposukcji, czyli zabiegowi, który pozwala usunąć nadmiar tłuszczu z ud, pośladków, brzucha lub talii, a następnie wprowadzić nieuszkodzone komórki tłuszczowe bezpośrednio do piersi.
Zabieg w znieczuleniu miejscowym, na który składają się trzy etapy: usunięcie tłuszczu, selekcja komórek tłuszczowych i wprowadzanie nieuszkodzonych komórek do piersi.
Rekonwalescencja – już 4-5 dniach można powrócić do aktywności, ale przez ok. 3 tygodnie piersi będą obrzmiałe i powiększone, do czasu wchłonięcia tłuszczu przez ciało.
Efekt – piersi zyskują na jędrności i krągłości, samo powiększenie jest nieznaczne.
Koszt – usunięcie tłuszczu (zależnie od okolicy – od 6 tys. zł), iniekcja tłuszczu w okolice piersi – 6 tys. zł.

Aktualizowane: 03.01.2019

Powiększanie piersi (Augmentacja) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni